Maraton lásky (2007)

Do dneška jsem nepochopil dvě věci. První věc je spíš otázka k zamyšlení která zní: Na co si to tu kurva všichni hrajete?! A věcí druhou je ta, proč má každá komedie zde tak špatný hodnocení. Nemůžu si pomoct, ale tehle film je prostě skvělej od začátku až po konec a na 90 minut pobavení je to naprosto ideální. Simon Pegg je frajer a to, že tu nějakej choze vyžvejkne blábol typu "ohrané, nevtipné" neni hned důvodem se tím řídit taky. Dam ruku do vohně za to, že se valná většina řídí pocitem druhejch, aby se tu náhodou nějak nepohoršili. Probuďte se z tý noční můry. Jasnejch pět hvězd.

Klan létajících dýk (2004)

První film asijskýho původu (nebo alespoň první, který jsem viděl), kterej má naprosto bezchybnou a strhující hudbu utvářející úchvatnej a jednoznačně pětihvězdičkovej zážitek.

Soumrak mrtvých (2004)

What the fuck! Kam se serou ty americký patlanice hrající si na vážnej a drsnej horror. Proč bych měl čumět na pitominy George Romera když si můžu pustit britskou komedii, která se mu směje do ksichtu. Tady všechno funguje tak jak má a zároveň to přebíjí všechny zombie krváky který kdy přišly na svět. Parádička.

Kellyho hrdinové (1970)

Jeden z nejlepších filmů Clinta Eastwooda. Nejen s perfektnim humorem, ale i s parádní akcí.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

První dojem: Čekal jsem film plnej tajemna, mystiky a fantastiky (konec konců ono se moc často nestává, že někdo stárne opačně). Toho jsem se nedočkal a místo fantazie jsem dostal jenom naprosto obyčejný drama, který je sice krásný po všech stránkách, ale chybí tomu právě ona mystická esence, která by to vynesla na jinou, více záživnou, úroveň. Brad Pitt hraje sice skvěle, ale ta oscarová nominace je dost scestná, protože ve filmu Zabití jesseho jamese zbabělcem robertem fordem podal výkon o třídu strhujícnější a emotivnější než tady. Ale jak už sem řek, je to film po všech stránkách nádhernej takže pěti hvězdám neuniknu. Druhý dojem: To, co jsem říkal v "dojmu prvním" raději zapomeňte, byl jsem hloupej. Dokonalej film!

Valkýra (2008)

Neuvěřitelně nadupaná, dynamická a režijně dokonalá podívaná kde i dialogy jsou akcí. A i když víte jak to skončí tak stejně budete fandit Stauffenbergovi a koncem budete odrovnáni. Zkrátka a dobře, tehle film byl natočenej na jistotu, žádná snaha experimentovat s žánrem, dějem nebo s čimkoli jiném, tady by to moc asi ani nešlo. Prostě bez zaváhání. Skvělý dílo, který mě donutilo přemýšlet zda nepředělat svojí současnou TOP10.

Tobruk (2008)

Režijně se jedná o nejlíp zvládnutej českej film od dob Kolji (Dle mého názoru). Může se chlubit skvělou kamerou, dobrym střihem a parádní hudbou (ve většině českých filmů jsou tyto kategorie kamenem úrazu). Déle stojí za řeč i efekty (např. pouštní bouře). Herecký výkony ve většině případů taky pěkný, dokonce i Michal Novotný, kterýho jinak nesnášim, hrál skvěle. Pokud bych měl film s něčim srovnávat vybral bych si francouzskej snímek Mezi nepřáteli, kterej se sice odehrává v jiný době a za úplně jiný válečný situace, ale obsahově a dějově je dost podobnej. Jediný co mi vadilo byl trochu prázdnej děj, ale jinak paráda. Z Marhoula by si měl vzít příklad každej českej režisér. Dodatek: Kdyby to nemělo 95 minut a stopáž by se posunula někam ke 130 bylo by to jenom dobře. Škoda toho, že někteří jedinci jsou úplně mimo a nedokážou ocenit kvalitu, všichni se v tom snaží hledat příběh kterej tam prostě neni. A nevidim důvod proč by tam být měl. Je to film z druhé světové války odehrávající se někde v Africe, kterej má za úkol seznámit nás s tím jak to tam tehdy asi vypadalo a to se povedlo na jedničku tak se proberte a hleďte na provedení a né na nějakej neexistující příběh, kterej by byl úplně zbytečnej.

Ohryzek (1952)

Já pohádky s kačerem Donaldem moc nemusim, ale tahle je vážně prvotřídní už jen proto jak se jmenuje :)

Zázraky se nedějí (2008)

Pellington o sobě dal po dlouhý době zase vědět a stojí to vážně za to. Krásnej a jednoduchej film.

Chi bi xia: Jue zhan tian xia (2009)

Maximální bomba. Všechno co jsem psal u prvního dílu platí i tady a jako malej dodatek sem dostal ještě o trochu víc, než bych čekal. Kdo si hraje se sirkama tak se spálí.