• Krátkometrážní

One Piece - Muž se slamákem (2023) (epizoda)

Vše vlastně je jak má být, jenom se tu vše stalo úplně jinak. Sice mi to asi lehce vadí, ale když se zamyslím nad tím, že celá East Blue má mít jen osm dílů, tak chápu, že tu občas potřebují něco zkrátit a přepsat.

One Piece - Romance Dawn (2023) (epizoda)

První epizoda už stihla předvést, že hraná adaptace One Piece je velmi ambiciózní a tvůrci snad počítají s dalšími sériemi. Kvůli délce mangy zde samozřejmě nemůže být úplně každičký detail a je potřeba něco málo urychlit a lehce přepsat, aby byl seriál svižnější, poněvadž koneckonců chtějí snad zadaptovat všech 100 kapitol East Blue. Každopádně to nejdůležitější se jim povedlo převést slušně, takže už jen za to a tu pěknou akci si první díl zaslouží plný počet hvězdiček.

One Piece - Season 1 (2023) (série)

Hraný One Piece je jedna z nejlepších věcí, co jsem od Netflixu viděl. Nedivil bych se, kdyby teď fanoušci Zaklínače záviděli, že OP dostal tak povedenou adaptaci. Vizuálně to není nejlepší, ale stále to vypadá dost skvěle a díky vysokému úspěchu doufám, že budou další série. Není to příliš narvané hromadou CGI a jsou tu i ručně vytvořené kulisy. Jasně herci nejsou v Hollywood kvalitě, ale stejně je na nich vidět to nadšení. Hudba je úžasná a obzvlášť potěší, když je alespoň dvakrát na chvíli slyšet legendární první úvodní píseň z anime seriálu v této verzi nebo třeba tahle úžasná skladba na konci posledního dílu. Netflix vede OP jako seriál pro celou rodinu, což on je to sice dost netradiční seriál pro celou rodinu, ale furt se musí uznat, že rodinné to vskutku je, i když je zde přítomna i nějaká ta kapka krve a někdo tu i skončí přeseknutý napůl, ba dokonce jsou tu přítomny i nějaké nadávky. Je to věrné předloze? Ano, své komiksové předloze to je celkem dosti věrné. Sice zde jsou některé části přepsané, předělané a zkrácené, aby byly svižné a případně i měly lepší návaznost na sebe, ale to tomu nijak neubližuje a dokonce je tu jedna konkrétní část snad lepší než v předloze. Výsledek? Jsem spokojený, nadšený, dávám plný počet a těším se na další sérii.

Óoku: Skryté komnaty (2023) (seriál)

Na to jak mě z počátku seriál zaujal, tak jsem ho pak víc a víc odkládal, až mě přestal zajímat. Asi nevím o ničem konkrétním, co bych vytknul nebo vyzdvihnul. Možná mě jen mrzí, že se ve druhé epizodě najednou přepnulo do nějaké minulosti a nezabývalo se to dějovou linkou, která začala v prvním díle.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

To se takhle úplnou náhodou stalo, že jsem se ocitl v kině na novém filmu o Black Pantherovi, který většinu času ani není o Black Pantherovi. Nakonec to dopadlo tak, že je to průměrný film, který ale tahá dolů dost nezajímavá a mdlá akce a taky nefunkční vážná/emoční stránka, která se snaží opožděně a prvoplánově těžit ze smrti herce Chadwicka Bosemana a vážně to nefunguje, jelikož většinu času jsem na to zíral jak "Bulhar do mlátičky". "Superhrdinské" příběhy jako takové mě asi po výborném Avengers: Endgame již víceméně omrzely a i tady Black Panther: Wakanda nechť žije není výjimkou. Ostatní Marvelovky po Avengers: Endgame mě popravdě ani nezajímají, protože čeho je moc, toho je moc a některé příběhy už by zkrátka mohly zůstat uzavřené, jenže takhle to dopadá, když jistý megakorporát nedokáže přestat dojit vše, co se mu dostane pod nos. Kromě toho, že už nevědí čím lidi zaujmout a ještě k tomu je dokážou pořádně zklamat a naštvat, oni už ani neumí být moc kreativní a tenhle film je toho příkladem, protože na něm není nic, co by se dalo nazvat "zajímavé". Koukat se na to jakžtakž dá, ale při určitých scénách to vypadá dokonce jak cutscény z nějaké videohry, ne-li rovnou třeba starých dílů herní série Need for Speed jako je například Carbon. Nedá se říct, že by snímek nudil, ale taky se nedá říct, že by byl zajímavý na sledování. Dost mě mrzí, že na to jak je podle obsahu postava herce Martina Freemana popsána jakožto důležitá, tak je nakonec jeho role naprosto upozaděná a kdyby většinu scén s ním vystřihli, tak bych jakožto divák o nic zásadního nepřišel a bylo by o zbytečnost méně. Nového Black Panthera tahá nahoru jen tempo, při kterém ten film nenudí a taky hlavní záporák Namor. Místy jsem měl také pocit, že to jak to je celé černobílé tomu dost ubližuje, protože to pak působí jako "zlý okolní svět si chce podmanit bohatou zemi a z druhé strany zlí mořští lidé si chtějí podmanit celý svět, protože zlý okolní svět rád kolonizuje a zotročuje". Je to přeplácané a prázdné zároveň, což zní divně, ale je to tak. Menší update k 2.6.2023: Po fakt dlouhé době jsem viděl prvního Iron Mana a přijde mi, že je natočený fakt o hodně líp než to, co je Marvel schopný vydat dnes a to teda Iron Man vyšel v roce 2008, takže to je třeba tak o čtrnáct let starší film, což mě donutilo filmu snížit hodnocení. Ta kvalita po úspěchu Avengers: Endgame šla hodně rychle pod kytky.

Bleach - Foundation Stones (2022) (epizoda)

VAROVÁNÍ, TENTO KOMENTÁŘ OPĚT MŮŽE OBSAHOVAT MÍRNÉ SPOILERY NA TUTO EPIZODU: Takže to asi budu sledovat. Vizuálně je to OK. Je to pěkně ozvučené. Dialogy už mi teda aspoň prozatím nepřipadají tak debilní jak ve starém seriálu a za co taky musím ještě tvůrcům seriálu poděkovat je to, že vystřihl některé useless postavy, které předtím fungovaly čistě jen jako ztělesnění smyslu pro humra autora předlohy. Tempo se taky celkem zlepšilo oproti starým dílům. Líbí se mi také, že už to je víc takové řekněme nekompromisní a vypadá to, že už tu budou konečně některé charaktery umírat a nechci, abyste mě zle pochopili, protože já mám rád happy endy, ale to neznamená, že v akčním filmu či seriálu, který není vyloženě určený pro malé děti, tak nemůže pár důležitých postav skončit.

Bleach - The Blood Warfare (2022) (epizoda)

VAROVÁNÍ, KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY: Starou sérii se mi nechce sledovat jinak než v podobě Abridged verze od YouTube channelu Project Mouthwash, což ani není tak tím, že by mě nasraly fillery a jako jo, jsou špatné, ale já jich stejně spoustu viděl a tak jsem to napodruhé sledoval i s nimi, ale co mě nudilo ještě víc byly epizody, které jsou podle komiksové předlohy a upřímně se na tom podepsala spousta věcí, jednak příšerné tempo, za druhé to byl fakt, že mnohé z těch postav jsou tak zbytečné, že jsou mnohdy i naprosto otravné až do takové míry, že začnete chtít, aby spoustu z nich záporáci prostě pozabíjeli a nakonec se pravdou stal téměř vždy opak, což mnohdy dovedlo způsobit silné deprese z totální ztráty času a také chuť se jít vychcat uprostřed epizody s tím, že se stejně nestane nic závažného, za čtvrté je tam hromada stupidních a zbytečných rádoby "humorných" scének, kterým se dá spíš říkat "úmorné" a za tímhle vším já vidím jednu obrovskou chybu a to jest to, že na to jak se Bleach tváří mnohdy strašně vážně, tak mu něco prostě chybí. Ať už to jsou zajímavější zápletky nebo i jen nějaký cíl, tak to tomu chybí, protože tady jen sledujete, jak Ičigo chodí se svou partou věčně někoho zachraňovat a ono to vážně po čase omrzí. Já Bleach měl vlastně prvně celkem rád (a i při mém pokusu se na něj znovu podívat během minulého roku jsem si dovedl užít aspoň celý story arc o záchraně Rukie), ale už vůbec nechápu proč, možná protože jsem neměl nic na sledování a to vlastně nemám dodnes, takže se dívám na cokoliv, co mě napadne, ale už bych měl taky napsat něco k prvnímu dílu nové série. Asi začnu nejprve klady, aby se neřeklo, že Bleach zničehonic hejtím jak o závod vzhledem k tomu, že ještě před dvěma roky jsem ho miloval a vychvaloval do nebes. Vizuálně asi ok. Ozvučené to je celkem dobře a celkem v pohodě se tu využívá i soundtrack. Co už mě ale nepotěšilo je tempo, protože první díl působí celkem chaoticky, což ve mně vyvolává silný strach, že to zase bude stopadesátá záchranná mise. To je asi vše, co tady napíšu a ještě zkusím dát šanci tak jedné nebo dvěma epizodám a uvidím, jestli mě to bude bavit a nebo ne.

Bleach - Wrath as a Lightning (2022) (epizoda)

Když jsem se starou sérii pokusil rewatchnout, tak jsem z byl prakticky zklamaný z toho, že se mi líbila taková prkotina a bavilo mě jen třeba 50 dílů ze 366ti a zbytek byl zkrátka zklamání a hrozná nuda. Čekal jsem, že tady aspoň bude lepší tempo, ale nečekal jsem, že mě to nadchne tak, že tu nějakému dílu udělím plný počet. Nuže, stalo se tak.

Cunk on Earth (2022) (seriál)

Stačily mi dvě epizody a už vím, že tohle mě nebude bavit. Občas se tam objeví nějaký dobrý fórek, ale jinak je to spíš dobrý nástroj na uspávání. Přitom samotný koncept zní vlastně dost dobře.

Mistři drinků (2022) (pořad)

Ono to mohlo být fakt super a ty drinky vypadaly fakt skvěle, ale to nezachrání fakt, že jsem zhruba od poloviny přestal dávat pozor a když v jednom kole projde někdo, kdo vůbec nedodržel stanovené téma místo někoho, který ho dodržel, tak je asi něco špatně.