• Krátkometrážní

One Piece - Luffy no kako! Akagami no Shanks tódžó! (1999) (epizoda)

Animace stále hovnoidní, ale aspoň někam na začátku přeci jen narvali tu první kapitolu, která je poměrně důležitá. Epizoda zase trochu zábavnější. Ozvučení a načasování hudby aspoň nepůsobí líně jak předtím.

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Na rozdíl od jedničky, která je takový více guilty pleasure film, je dvojka už dle mého názoru dobrý film. Oba dva filmy jsou takové pěkné "feel good" snímky. Jasně, stále se zde najde určitě dost cringe momentů, ale nepřišlo mi, že by zde emoce působily nuceně a přepáleně. No každopádně největší radost mi stejně udělala tahle scéna, chichi. Toť asi vše.

JoJova prazvláštní dobrodružství - Phantom Blood/Battle Tendency (2012) (série)

JoJo's Bizarre Adventure je hodně rozporuplný oříšek, který není pro každého. Přeci jen není filmu, seriálu či jakéhokoliv jiného média, které by se mohlo líbit úplně každému. Už jen když se podívám na název předlohy a potažmo seriálu, tak je mi jasné, že se zde v každičké sérii bude vyprávět nějaký bizarní příběh o někom z rodiny Joestarů, přičemž opět opakuji bizarní. Jedná se vlastně jen o přiblbý dobrodružný seriál, což je ale vlastně dobře, protože svůj účel splnil a nakonec i příjemně zabavil, ačkoliv na počátku se bral možná víc vážně než by měl a ačkoliv ke konci už jsem posledním sedmi dílům dával plný počet, tak stále nemohu říct, že se jedná o něco opravdu suprového. Začnu prvně tím, co vadí více lidem a to je animace, jelikož ta aspoň zde v první sérii není ve většině scén moc propracovaná a ještě víc lidem může vadit kresba autora předlohy Hirohika Arakiho, která také nemusí sednout všem, jelikož sedmnáctiletý kluk zde může naprosto v klidu vypadat jako třicetiletá korba, což je poněkud vtipné, ale vzhledem k tomu v jakém období předloha vycházela se není čemu divit a když ještě zůstanu u kresby, tak zde někteří tvrdí, že ženský zde vizuálně údajně připomínají chlapy, s čímž tedy úplně nemohu souhlasit a to ještě není všechno Horste, protože pomluv na tuto značku je ještě daleko víc a raději je nebudu zde vyjmenovávat. Ještě za zmínku stojí stylové textové vyobrazení zvukových efektů, jenž tomuhle seriálu dodává určitý styl, který popravdě není vůbec špatný. Inu, teď bych přešel ke kvalitě příběhu a toho, co se v něm děje. Manga vychází různě, přičemž autor se rozhodl jít stylem takzvaných "partů" (částí), kdy každý part (část) je příběh o někom jiném z rodiny Joestarů a tato první série adaptuje tyto části hned dvě - Samozřejmě tu první (Phantom Blood) a druhou (Battle Tendency), přičemž bych začal tedy s Phantom Blood, který se odehrává po prvních devět dílů. Phantom Blood měl zajímavý počáteční čtyř-epizodní náběh, který ale byl pošlapán nemastným neslaným zbytkem a ve výsledku by nakonec byl jen za lepší tři hvězdy a mohlo to být víc, kdyby se to stále neslo v podobném duchu jako ty první čtyři díly, jenže to co se dělo potom se zkrátka nedalo brát vážně, ačkoliv se to tvůrci v seriálu nejspíš snaží prezentovat vážně a v manze nevím jaké to bylo. No pak následovalo veliké překvapení - druhá část s názvem Battle Tendency a tam už si autor nejspíš uvědomil, že by měl trochu víc do výsledného dílka zapracovat humor, díky čemuž vznikla zábavná a relativně vtipná battle šónen jízda, která se sice taky občas bere vážně, ale aspoň zde vážné momenty působí trochu lépe a hlavně poutavěji, přičemž (už zase opakuju nějaké slovo, asi bych měl rozšířit svou slovní zásobu) druhému partu bych tedy udělil hvězdy 4. Po sečtení, vydělení a zaokrouhlení jsem se rozhodl celé první sérii udělit hvězdy čtyři, jelikož mi nakonec JoJo celkem sedl.

Initial D: Third Stage (2001)

KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!: Proč to sakra nemohlo být takové už předtím? Možná Initial D spíše mělo od začátku být série celovečerních filmů? Tady se to konečně i díky tomu, že se jedná o celovečerní film vylepšilo i vizuálně, sice se vrátila jednodušší stylizace z první série, ale díky lepší animaci se na to dá dívat a ty ksichty už jsou na celkem OK úrovni, no a co si budem, proč by to taky nevypadalo lépe, když se toho i ujalo pravděpodobně lepší studio? Je to konečně zábavnější, akčnější a nápaditější. Příběhově je to sice dost o ničem, protože celý ten film je o tom, že se Takumi rozhoduje nad tím, zda se připojit do závodnického týmu, který chce složit starý známý Takahaši Rjósuke, ale dějí se tu zajímavé věci a konečně jako by některé postavy začaly být trochu víc uvěřitelné. Takže fajn, jde se na to, Initial D se ponasnažím dokoukat, i když se bojím, aby se to zase pokračováním v podobě Fourth Stage zase neposlalo do pytle.

Mamma Mia! (2008)

Tenhle film je spíše pro ženy, ale stejně je to guilty pleasure, kterou si jednou za čas rád zopakuju, ale teď už asi spíš pod vlivem alkoholu, protože s odstupem času mi ten film přijde víc a víc cringe, ale furt je to guilty pleasure.

V zajetí démonů 2 (2016)

Už jsou to přibližně 3 měsíce od doby, co jsem film viděl a já ještě nemám napsaný komentář k The Conjuring 2/V zajetí démonů 2? Inu, abych něco málo k tomuhle filmu napsal, tak je v podstatě stejný jako jednička a furt je to stejně zábavné. Sérii V zajetí démonů bych nazval jako takové rodinné horory a to nemyslím jako nějaké rýpnutí, neboť mě film sice moc nevyděsil, ale byl pěkně atmosférický a zároveň takový příjemný, že popis "rodinný horor" tomu sedne.

One piece the movie: Kaisokuou ni ore wa naru (2000)

Takový příjemný delší filler. One Piece mám naštěstí v době, kdy tenhle koment píšu přečtený do kapitoly 219, takže zmatený z toho co se tam děje nejsem. Seriál asi nebudu nějak extra sledovat, protože jsem slyšel a četl různé ódy o tom jaké má hrozné tempo, ale možná mu dám větší šanci, jelikož tenhle "film" dělalo stejné studio, které maká i na seriálu a jelikož jsem si to celkem užil a mangu začínám milovat, tak mi to možná za ten čas bude i stát.

One Piece - Ore wa Luffy! Kaizoku ó ni naru otoko da! (1999) (epizoda)

Jediný problém, který s touhle epizodou mám je, že to nezačalo první kapitolou mangy, ale hned začali až tou druhou. Jinak je to docela pěkné a udělalo mi radost, že staré díly mají i remaster do 16:9 rozlišení. A taky je zajímavé, že se rozhodli do první epizody lehounce zakomponovat jistou postavu, která se jinak poprvé v manze objevila trošičku později. Asi nebudu seriál sledovat celý a zůstanu u mangy, ale nějaké dobré epizody si rád pustím.

Komi neumí komunikovat - Série 1 (2021) (série)

To takhle při brouzdáním Netflixem přemýšlíte, že se kouknete na nějaké anime, ale nevíte na které a zrovna narazíte tady na Komi, která neumí komunikovat, ale stejně dokázala okouzlit celou školu a i zjevně spoustu diváků včetně mě, i když ne tolik jak by asi chtěla. Má to zajímavý nápad, má to zábavný děj, dobře napsané charaktery a animace je tu taky celkem OK. Ten nápad mě zde celkem bavil a občas jsem se i zasmál. Celkově mi to přišlo fajn.

V zajetí démonů (2013)

Tak jsem dohnal alespoň jedničku. V zajetí démonů je dobře natočený film, akorát se nedá prostě brát vážně vzhledem k tomu, že to je celé přikrášlené, aby to bylo dramatické a strašidelné, jenom ono to nějak úplně nepůsobilo. U filmu jsem se dost nasmál, protože je úplně absurdní. Řemeslně je dobře natočený, příjemně zakončený. Víc jsem čekat nemohl.