• Krátkometrážní

Sword Art Online - Season 1 (2012) (série)

KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY: Kdysi jsem tu měl u první série pět hvězd, ale to se po mém nedávném znovu-zhlédnutí tohoto kontroverzního počinu změnilo na pouhé dvě hvězdy. Videohru to připomíná jen občas a to jen když se ukáže rozhraní, nebo když se řeší herní mechanismy. Až na nějaké ty hlavní charaktery je ten zbytek, tedy ty vedlejší dost bezduchý a když už jsme u postav, tak jediný dobrý záporák je ten ze čtrnácté epizody, kterého ovšem známe celou dobu a jen jsme nevěděli, že tam někde je. A on by ve mne záporák měl vyvolat nějaké pocity a nemělo by mi být jedno co s ním bude, taky že mi jedno co s ním bude rozhodně nebylo, ale musí vážně nutně být ten z druhé poloviny největší hajzl v historii, který nemá za cíl nic jiného než jen prostě ovládnout svět bez jakékoliv motivace a to bych málem zapomněl zmínit to, že se pokusí jednu jistou ženskou postavu znásilnit a opět bez jakékoliv motivace, prostě jen tak? Navíc některé jisté vedlejší postavy ženského pohlaví dopadly tak, že se jen prostě připojily do harémku našeho protagonisty a moc už potom v ději využité jaksi nebyly. Audiovizuál asi nemá smysl moc zmiňovat vzhledem k tomu, že ten je docela fajn.

Avatar (2009)

Film jsem viděl ve verzi Director's Cut, což je vlastně úplně na hovno informace, beztak je ten film stejný jak v kinoverzi a já jsem rád, že jsem si tohle konečně odškrtnul. Tohle měla být spíše videohra, kde příběh může být klidně špatný, ale přeci jen by šlo hlavně o tu herní část a upřímně, jako akční adventura by Avatar nemusel být špatný. Ale abych nežvatlal jen o tom, čím měl vlastně Avatar být, tak bych měl konečně i něco napsat o filmu samotném. Jedná se o nicmoc Sci-Fi pohádku se špatnými klišé záporáky, kde pan James Cameron chtěl, aby jste se v kině kochali na svou dobu nejšpicovějším CGI vůbec a to je vlastně asi tak vše. Ani emoce moc nepůsobí a na konci jsem protagonistům fandil jen kvůli tomu, že jsem si přál, aby film konečně skončil. To je vše, co bych k tomu napsal.

BloodRayne (2005)

Nečekal jsem od toho podhodnocený zázrak, ale ani výbornou sračku. Tenhle film se dá sledovat, ale rozhodně ne, když jste plně střízliví. Mohl jsem si pustit něco zajímavějšího, ale šel jsem do tohohle, protože jsem sám chtěl vidět jaké jsou filmy od Uweho Bolla.

Nezvratný osud (2000)

Tento film začal zajímavě, o tom nebudu lhát, ale dívám se, že na scénáři pracovali hned tři lidi, včetně režiséra. Asi měli obrovský problém ta úmrtí udělat řekněme "přirozenější" a že bych mohl o většině z nich napsat, proč nedávají smysl. Hlavní protagonisté nebyli zrovna moc sympatičtí. Co mi dále vadí je, že nám prvně film dá nějakou nápovědu, kdo za tím stojí, ale pak se na ni úplně vykašle a místo toho sledujeme přehlídku debilních a do očí bijících chyb. Všemu dává korunku velice vtipný cliffhanger, který autoři nemohli myslet vážně.

Violet Evergarden - Hito o Musubu Tegami o Kaku no ka? (2018) (epizoda)

Epizoda by byla skvělá, ale to by museli odstranit jakékoliv známky pedofilie a pedofilního vztahu. Být mi tak 12 let, tak to neřeším a třeba si to i užiju, ale tohle je opravdu za hranicí jakékoliv logiky a soudnosti. Kdyby ta holka byla aspoň o 2 roky starší, tak bych to možná i respektoval.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Odjakživa jsem tuhle až příliš žlutou rodinu moc nemusel. Možná pokud za nějaký čas tomu dám šanci, tak se mi to třeba i bude líbit, ale prozatím Simpsonovi nejsou můj šálek čaje i díky jejich kresbě, která mi nesedne.

Vetřelec (1979)

Tento první film o titulním škaredém mimozemském zabijákovi se mi vůbec nelíbil. Jednak to měl být údajně velice atmosférický horor a stejně mě to nijak nebavilo a neděsilo, ale když už byly nějaké části co mě bavily, tak to většinou byly ty části, kde někdo umřel a asi to bylo kvůli tomu, že jsem si neoblíbil ani jednu postavu a skoro jsem až titulnímu emzáckému vrahovi fandil. Tempo filmu se dá asi popsat tak, že bych si hned při zapnutí mohl zajít na hajzl a po návratu bych zjistil, že jsem zas tak o moc nepřišel. Počkáte si pět minut než se vám při úvodních titulcích seskládá název filmu a pak čekáte padesát minut než se titulní Vetřelec konečně ukáže. Já jsem schopný na posezení dát třeba osm 25ti minutových epizod nějakého seriálu, ale abych musel čekat hodinu na to, aby se konečně něco stalo, tak jako sorry, ale to není zrovna můj půllitr piva. Musím alespoň pochválit, že ve své době film vypadal pěkně a snad i ještě vypadá. Možná se mi jednou bude líbit až se na něj zase podívám, ale zatím bych ho asi neocenil jako jeden z nejlepších filmů. Asi mi prostě jen žádný horor nepřipadá moc strašidelný, ale co já vím - třeba se jednou najde nějaký, co mě opravdu pořádně poděsí a postraší.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Proč se furt mění záběry mezi obyčejnou a IMAX kamerou? Proč je ta hudba tak děsně nudná? Proč to tak špatně navazuje na předchozí film? A taky na to, že předchozí film měl skoro 165 minut, což už jsou podle mě skoro tři hodiny, tak odsejpal rychle, zatímco tahle sračka je o jedenáct minut kratší a stejně by se dala zkrátit a o nic by divák nepřišel.

ONE PIECE 3D Mugiwara čeisu (2011) odpad!

Nedostal jsem se ani přes polovinu. Vypadá to jak předrenderované cutscény pro nějakou hru z Playstationu 2. Zápletka/děj o hovně. Slamáci se tu honí za Luffyho kloboukem, který mu ukradl nějaký pták a u toho je nahání jak námořní pěchota, tak i ještě všelijaké mořské příšery. Humus.

Zaklínač: Pokrevní pouto (2022) (seriál) odpad!

Dva ze čtyř dílů mi stačily. Vše již asi bylo popsané jinými a já tedy můžu napsat jen to, že sice zklamaný nejsem, protože jsem čekal, že to bude sračka, ale nečekal jsem, že to bude až taková ztráta času. A to jsem byl na druhou sérii toho hlavního Zaklínače s Cavillem docela mírný.