Hon na Werwolfa (2008)

Vypadalo to na počátku filmu nebo seriálu slibně. Jenže mělo to málo válečné šťávy. Ukrajina se musí ještě mnoho věci naučit, ale možná v jiném žánru než válečném, bude mít více štěstí. Tento film je slabší průměr.

Titanic II (2010)

To bylo tak hloupé, že se to ani nedá komentovat. Typická americká ptákovina. Jen se divím, že Shane Van Dyka hanba nefackuje. Utrácet peníze za film, ve kterém nejen neřekl nic nového, ale sešrotoval dohromady obsahy filmů ze všech TITANIKŮ dosud nafilmovaných, a k tomu "jako chuťovku" přidal výcuc z DOBRODRUŽSTVÍ POSEIDONU,. To je absolutní drzost nebo podcenění inteligence diváka. Ty 2* dávám za počítačové animace.

Stíny horkého léta (1977)

K nádhernému baladickému filmu jak to uměl nafilmovat pouze režisér FRANTIŠEK VLÁČIL, není třeba mnoho slov. Byl to mistr všech mistrů na filmy, které měly podklad opravdových příběhů z opravdové doby. Bylo to tak. V krátké době po válce se potloukaly zbytky vojenské bandy generála BANDERY (odtud "banderovci"), kteří byli původně Ukrajinci a chtěli se probít " na západ" a přitom vraždili, kradli a obtěžovali nejen naše obyvatele, ale každého kdo se jim postavil na odpor. Juraj KUKURA zde podal úžasný výkon, řekla bych, že tato role je jedna z jeho nejlepších. Gustáv VALACH, jako lékař, se choval přesně tak, jak jsem znala mnoho lékařů, kteří byli v té době odkázáni na Hippokratovou přísahu bez ohledu na rozlišení přítel či nepřítel. Proč nedávám filmu 5 hvězdiček ? Protože mi tam vadil Jiří BARTOŠKA se svoji směšnou bílou parukou ( to nebyl blondýn ale albín) a takového Němce, a už vůbec žádného mladého muže, který neměl možnost pravidelné hygieny vlasů, jsem v reálu života neviděla.

Most přes Labe (1969)

Samozřejmě je pravdou, že se tento film nemůže klasickému americkému filmu "PŘÍLIŠ VZDÁLENÝ MOST " ani z prdele napít. Musela jsem to tak vulgárně nazvat. Jenže to je film z roku 1969, kdy si ještě Rusové dělali z Němců šoufky, aby zdůraznili svou velikost a své vítězství. Za 8 let nato, natočili Američané výše zmíňovaný trhák s hvězdným hereckým obsazením a ten kombinovaný film se již na plátně dalších 40 let neobjevil. A aby byla hrůza dokonalá, natočili tento film Itálové se Španěly, kteří v této válce působili jako "rybí potěr" a ne jako vojáci. Co dál k tomu dodat ? K filmu, kde hlavní úlohu hrál kohout a debilní soldat ? Co tato parta "nixmochru" mohla v 2.světové válce dělat ? Jen žrát a přemýšlet, kde se s jakou cuchtou vyválet.

Let Fénixe (2004)

Zajímavý film, ikdyž filmován na jediném místě v poušti Góbi, kde se v trystní situací ukazuje na charakter člověka a jak se mění názory u lidi, když jde o život. Nebyl to náročný film, ale nebyl nudný a rozhodně byl lepší než některé "bláboly rádoby milostné", kterými nás česká TV v posledních letech krmí.

Jaroslavna: Královna Francie (1978)

Určitě by se dalo toto téma lépe nafilmovat, ba možná z takové historie udělat trhák ! Jenže nafilmovat takový film, stojí spoustů peněz a to zřejmě v roce 1978 Rusové nechtěli a možná ani neměli. Proto je to výpravně slaboučké jako 2x vyvařený čajový pytlík. Též výkon hlavní herečky Jeleny Koreněvy nebyl nic moc. V podstatě jsem byla rozčarovaná, slibovala jsem si od toho filmu více. A závěr byl nemastný - neslaný.

Major Vichr (1967)

Těžko komentovat něco, co člověk věděl a v čem léta žil. Jedinou zárukou však může být román Juliana Semjonova, který nedělal ze svých "rodáků" falešné hrdiny. Pravda, tento dvoudílný film zdaleka nedosáhl popularity vynikajícího seriálu "17. zastavení jara", ale že by to byl odpad, to ani náhodou !

Hitlerovi muži (1996) (seriál)

Výborně zpracovaný seriál o Hitlerových "nohsledech" a spolupracovnících. Nic, co bych nevěděla, anebo co by mě překvapilo. Nicméně je to dokument, který bude mít dlouho další a další generaci co říci.

Dempsey a Makepeaceová (1985) (seriál)

V roce 1986 to bylo "super" ! Hrála tam šarmantní blondýnka a americký detektiv, který měl své metody vyšetřování. Bylo to vtipné, mělo to vynikající diaogy, mělo to "koule". Od té doby jsem žáden takový nekrvavý a vtipný detektivní seriál neviděla. Jo, a v realném životě se ti dva vzali a dodnes jsou spolu. Že by proto mám na ten seriál takové dobré vzpomínky ?

Akta X (1993) (seriál)

Byl to dobrý seriál, těšila jsem se na pokračování, ale pak to nabralo nějaký divný směr a začala nuda....