Ďábel nosí Pradu (2006)

Nevím, co bych o filmu napsala, kdyby v něm nehrála Meryl STREEP. Chvílemi se mi zdálo, že se jedná o komedii, chvílemi jsem se nudila a místama jsem i usínala. Průměrný film, který mě nikterak neoslovil, což bylo poprvé u filmu s mou oblíbenou Meryl.

Sněžní psi (2002)

Bezva lehká komedie s pejskama. Ničím neurazí, pobaví, nenáročná na myšlení - relax !

Dva gladiátoři (1964)

Kolega Karlos80 udělal na toto téma tohoto filmu dizertační práci. Já budu stručnější : průměrný film na oblíbené téma historických filmů z dob velkoříše římské. Nic mimořádného co by mě upoutalo, ba ani dialogy se nijak zvlášť nepoužily tak, aby buď diváka zaujaly anebo nedejbože ohromily ! Richard HARRISON dělal co bylo v jeho silách, mě ale přes všechno neohromil. Ještě, že to DVD ve výprodeji stálo 25,- Kč !

Dvě děvčátka a námořník (1944)

Super hvězdný muzikál, plný fantastické muziky, jazzu ale hlavně stepu. Jo, to byla superzábava a lístek stál 8,- Kč ! To bylo mimořádné, protože na normální film stál lístek do lóže 5,- Kč. Lízat plátno jste mohli za 2,- Kč. To je prostě neuvěřitelné, že ? Ale berte v úvahu, že rohlík stál 0,20 haléřů a průměrný plat byl 500-600 Kčs. Všichni měli práci a nikdo nebydlel na ulici nebo pod mostem. Všichni byli šťastní, že je po válce !

Karibští piráti (1942)

Starý film jak zákon káže ! Tehdy po válce, to byl trhák v kinech jako prase. Vzpomínám si, že můj spolužák utekl tehdy z latiny k pokladně kina, jen aby pro nás dva zakoupil lístek na 17.30 večer. Odpoledne totiž to už bylo na celý den vyprodáno. Taková to byla sláva s Ray Millandem, Johnem Waynem a krásnou Paulette Goxddard. Žádné discotéky, žádné drogy, žádné pařby.... kina a filmy byly největší lákadla pro mládež, která přežila válku a válečné hrůzy !

Ztracený víkend (1945)

Film z roku 1945. Zde si zahrál RAY MILLAND opilce tak věrně, že se mi chtělo tehdy z kinosálu utéci. Nikdy jsem něco takového neviděla, u nás se nepilo. O škodlivosti alkoholu jsem samozřejmě věděla, ale vědět a vidět je velký rozdíl. Když jsem včera po 65 letech film znovu viděla, uvědomila jsem si tu hrůzu ještě silněji. Nejsou to opilci... jsou to velmi těžce nemocní lidé, do tohoto stavu se však přivedou VLASTNÍ VINOU a velmi slabou vůli vůči své osobě.

Prapor purpurových srdcí (2006)

Jalové drama, které ve své podstatě bylo určitě záslužné, ale holt režie byla na takové téma slabounká. Věřím, že to měli Američané japonského původu za války těžké. Přesto se za velkých osobních oběti podařilo osvobodit 211 Američanů.

Přes Gobi a Chingan (1981)

Zatímco v Evropě tančili valčík, polku a boogie-woogie, v Orientu ještě řádila válka. Japonci spolu se zrádnými přísluhovači chtěli rozpoutat další válku za pomocí ničivých bakterií, bez ohledu na to, že to vojenská Ženevská konvence zakazovala. Japonci okupovali Mongolsko a kus Číny a přilehlé ostrovy. Rusové šli napomoc Mongolsku, Číně, aby definitivně zdolali japonské fašistické válečné šílenství. Američané shodili atomovou pumu na Hirošimu, ale to s Japoncema moc nehnulo. Teprve druhá puma na Nagasaki je přesvědčila, že Amerika to myslí vážně. Zajímavá je poslední věta čínského důstojníka, který podává ruskému generálovi ruku a říká: " Celá Čína děkuje Rusku za pomoc. Věřte, že vám to nikdy nezapomeneme !" Je známo, že Číňané již svou výchovou vždy dodrží slovo. Moje úvaha: Rusů je 230 miliónů a Číňanů 1miliarda 200.ooo lidi. To je obrovská síla a obrovská velmoc.

Kamenný kvítek (1946)

Velmi oblíbená pohádka pro děti, ale i dospělý vydrží 73 minut se dívat na krásu. Mám takový dojem, že celý film byl natočen v r. 1946 (čili hned po válce), aby poslední větou vzkázal všem, kteří by měli ještě někdy zálusk na ruskou zem, ústy krásné a bohaté " Paní Měděné hory" toto : "JSEM VELMI BOHATÁ, ALE MÉ BOHATSTVÍ ZŮSTANE NAVŽDY SKRYTO VŠEM, KDO BY SE JEJ CHTĚLI ZMOCNIT NÁSILÍM." Dítě neumí číst mezi řádky, ale dospělý, který ví, proč šel Napoleon i Hitler do Ruska - je to jasný vzkaz.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Naprosto beze slov. Rozebírat sex na plátně se mi zdá stejně ujeté, jako při sexu v posteli se bavit o nutnosti vymalovat strop v pokoji.