Bledý jezdec (1985)

Solidní western s vždy solidním výkonem Clinta EASTWOODA. Z prostředí zlatokopů se dá vždy ještě něco nového, filmového vykopat. Western je pro mě nejlepší pohádka k relaxaci.

Nemocnice Chicago Hope (1994) (seriál)

Plně souhlasím s hodnocením kolegy "Golfisty". Nemám , co bych k tomu dále dodala až na to, že dochází stále na má slova, že film nebo seriál tvoří osobnosti a jim dané do úst vynikající scénáře, které si mnohé mega hvězdy i samy vhodně upravují. A v tom je celá popularita filmu nebo seriálu.

Letka 633 (1964)

Nebudu zde hýřit superlativy, zda se jednalo o dobrý, vynikající nebo průměrný film. Je mi jasné, že je to film z r.1964. Ale je mnoho válečných filmů z tohoto období a přesto tam není tolik pitomých a nelogických ba směšných scén. Tak na př. Při seskoku parašutistů je poledne,protože mu nad hlavou svítí slunce. Přesto partyzáni mu vstříc blikají baterkou o síle s jakou chodím ven se svým psem. No dejme tomu, že to z výšky 100 m parašutista viděl ! Vzápětí však jede po lesní cestě auto naložené německými vojáky, a ti svítí v pravé poledne reflektorem !!! kolem sebe v lese. Dlouho jsem se tak upřímně nezasmála. Bombardování skály a její následné zhroucení a zavalení továrny bylo samozřejmě efektní, ale stálo až příliš mnoho životů. Jsem si jistá, že by se aspoň jedno letadlo pokusilo ve skutečné válce napřed zlikvidovat kulometná hnízda Němců, aby eliminovali útoky na jejich letku. Oni se nechali sestřílet jako hejno holubů. To by Rusové nikdy nepřipustili. Navíc film nemá žádné zvláštní dialogy ani žádné superhvězdy. Z mého pohledu je to typický anglický film, který války moc neuměl točit.

Bitva o Ržev (1981)

Název filmu "jako hrom" ... výsledek jako uschlý strom. Kde nic tu nic. Věřím, že dějinně mohla to být bitva příšerná ! Ovšem ve filmu se více kecá než bojuje a točí se dokolečka u jednoho zraněného vojáka, který se ani v bitvě neukáže. V celém filmu vidíme 1 (slovy: jednoho Němce) a to ještě bezbranného zajatého mladíka. No větší zklamání jsem u válečného filmu nezažila (a že miluji válečné filmy je o mě známo). Nechci se vyjádřit o slátanině, protože jenom úcta k těm, co zde padli, mi to nedovoluje. Režisér, si myslím, s tímto tématem nevěděl rady. Hudba: Vitalij Geviksman.

Vojáci ze Stalingradu (1956)

Četla jsem román Viktora Někrasova. Musím říci, že napsat román a pak scénář k filmu, není jedno a totéž. Kdyby tam nehrála tehdejší hvězda sovětského filmu INNOKENTIJ SMOKTUNOVSKIJ , tak by se snad nebylo ani na co dívat. Zde se mi znovu potvrzuje, že dobrý scénárista je mnohdy lepší, než sám spisovatel. Což se v tomto případě nedá o panu Někrasovovi říci. (Měl tuto práci nechat odborníkovi). Román je rozhodně lepší !! Hudba: Oleg Karavajčuk.

Zkus zůstat naživu (1986)

Ani se nedivím, že nejsou komentáře k tomuto filmu. Není totiž co komentovat. Je to průměrný film bez zajímavých dialogů, málo akční, ale koukatelný, protože člověk se jenom diví, jak mohli Rusové vyhrát tu válku, s takovým mizerným materiálním zabezpečením. To se samozřejmě týká počátku války léta 1940-1941. Hudba : Leonid Afanasjev.

Případ mrtvého muže (1974)

Trochu naivní česká detektivka, až se divím, že to pan DUŠAN KLEIN nezvládl lépe. Já bych se do tak ubohého scénáře vůbec nepouštěla, který navíc neměl ani nijak vytříbené dialogy. Ani průměr... bohužel !

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Pro děti velmi zajímavý film. Mě chvílemi dost nudil, ačkoliv se ráda dívám na filmy určené dětem.

Děrsu Uzala (1975)

Krásný baladický film o přátelství primitivního lovce mongolského původu a carského důstojníka, který vede skupinu vojáků, aby zmapovali dosud neprobádanou zem na Sibiři. Věhlasný režisér Akira Kurosawa natočil nádherný film i po stránce psychologické. Duše člověka, která je spjata celý život s přírodou, nemůže být šťastná v civilizačním prostředí, byť by tam měla veškerou péči a pohodlí. Film nekončí happy endem, ale přesto vnímavý divák pochopí o čem přemýšlí "kapitán" nad hrobem Děrsu Usaly. Měl tomu lovci věnovat tu nejmodernější pušku... ano či ne ? Hudba : Isaak Švarc

Tady hlídám já (2012)

Rodinný film, který vyhrál na 44. dětském filmovém festivalu HLAVNÍ CENU. Nebudu to hodnotit. Něco dobré něco naivní. Já jsem si to koupila k vůli tomu jezevčíkovi dlouhosrstému, protože můj před rokem umřel, a mě stále chybí. Nakonec tam těch malých "lumpíků" hraje pět. A tak mám další DVD pro vnoučata. SIMONA STAŠOVÁ a LUKÁŠ VACULÍK z toho filmu udělali aspoň něco přijatelného. Ale jinak dobrý.