Věc: Počátek (2011)

Nič, žiadne emócie, žiadne napätie. Efekty ušli, ale v tej neskutočnej kope balastu sa úplne strácali. Stupídny príbeh, stupídne postavy a celkovo strata času. 40%

Terminator Genisys (2015)

Čo to pre boha bolo? Cestovanie v čase, ktoré nedáva zmysel? Cestovanie do budúcnosti? A čo tak vyriešiť problém v dobe v ktorej žijem? Alebo skočiť o pár týždňov skôr a nie o deň-dva? Akože, ak by tam nebol neskutočne cool Arnie, vypnem to v polovici. Takýto nelogický a hlúpy guláš sa častov nevidí. 30%

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

On má pocit, že je budúci sériový vrah. Ona je vulgárna a má problém s pravidlami. Padnú si do oka. On ju považuje sa svoju prvú obeť. Ona jeho za niekoho, kto jej rozumie. Takto nejako sa začína divoký road-trip prazvláštnej dvojice, ktorá spolu ujde z domu s vyhliadkou na lepší život. Seriál je to vtipný, svižný, čomu určite prospel aj fakt, že má len osem približne 20-minútových epizód. Žánrovo by sa dal zaradiť do priečinka čierna komédia, avšak skrz ústrednú dvojicu sa riešia aj problémy spoločnosti, vzťahové záležitosti a dospievanie ako také. Atmosféru skvele dopĺňa hudba, ktorá má v každej scéne, čo povedať. Veľmi sa mi tiež páčili statické zábery na Jamesa a Alyssu, ako niekde stoja, alebo sedia. Sú to zábery plné bizarnosti, humoru, ale aj tragédie. Ak teda máte voľné poobedie, vrelo vám tento britský seriál odporúčam.

Mamka a taťka (2017)

Nicolas Cage a Selma Blair vyzeralo sľubne, meno Lance Henriksen potešilo. Základná premysa, v ktorej sa snažia rodičia zlikvidovať svoje deti bola zaujímavá. Musí sa nechať, že akčné scény boli zvládnutné skvele. Mali dynamiku, dokázali strhnúť, skvele im sekundoval soundtrack. Keď ale napätie gradovalo a tempom sa to začalo podobať voľnému pádu, Brian Taylor, scenárista a režisér v jednom, nepochopiteľne vložil do deja flashback. Absolútne nepotrebný flashback. Ako celok teda Mom and Dad nefunguje. Je v ňom cítiť scenáristickú nemohúcnosť, ktorá vyvrcholí absentujúcim záverom. A nezachránil to ani Nicolas Cage a jeho šialené kreácie. Oveľa viac sa mi herecky páčila Selma Blair. Celkovo teda sklamanie. Ak nie ste fanatickí obdivovatelia Nicolasa Cagea, ruky preč. 40%

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Silný príbeh, vhodne odľahčený čiernym humorom, s neskutočným ťahom na bránu. V momente keď čakáte, že sa pôjde do klišé, je tu nejaký zvrat, alebo odbočka, ktorá opäť zaujme. Sam Rockwell je fenomenálny, Frances McDormand rovnako. Jedna z udalostí roka. Čím viac ocenení tento film dostane, tým lepšie. 100%

Blade Runner (1982)

Vizuál je skvelý. Atmosféra a hudobný podmaz je podmanivý, ale dej je tak strašne ťažkopádny. Záver a geniálny Ford s Hauerom to trochu zachránia, ale dovtedy sú to vnemové orgie bez nejakého strhujúcejšieho vnútra. 70%

Jeepers Creepers 3 (2017)

Ako uzavretie trilógie vcelku fajn. Až na pár logických chýb to do seba vcelku zapadlo. Ale to spracovanie je strašné. Creeper vyzeral strašne gumovo, herci boli trápny a efekty ako za päť korún. 30%

Jeepers Creepers 2 (2003)

Dosť odfláknuté pokračovanie. V jednotke fungovala dvojica, sem ich dajme teda 20. V jednotke bol fajn moment keď Creeper začal lietať, tak tu nech lieta nonstop. Potvorka stratila štýl, už bola skôr len paródiou samého seba. Škoda. 50%

Jeepers Creepers (2001)

Aj po rokoch ma to bavilo. Páči sa mi, ako si film uťahuje z niektorých žánrových klišé. Creeper má fakt štýl a až na pár drobností, spokojnosť. 80%

Thor: Ragnarok (2017)

Na jednu stranu škoda, že sa Thor vybral cestou GoG. Na druhú stranu mu to funguje oveľa lepšie ako napríklad GoG2. Vizuál skvelý, vtipy fungujú a bavia a Cate je dokonalý záporák. Malo to síce hluché miesta, Korg a Miek bol neskutočne sprasený, ale bavil som sa kráľovsky. 80% Cinemacity Polus

Časové pásmo bylo změněno