Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Silný príbeh, vhodne odľahčený čiernym humorom, s neskutočným ťahom na bránu. V momente keď čakáte, že sa pôjde do klišé, je tu nejaký zvrat, alebo odbočka, ktorá opäť zaujme. Sam Rockwell je fenomenálny, Frances McDormand rovnako. Jedna z udalostí roka. Čím viac ocenení tento film dostane, tým lepšie. 100%

Blade Runner (1982)

Vizuál je skvelý. Atmosféra a hudobný podmaz je podmanivý, ale dej je tak strašne ťažkopádny. Záver a geniálny Ford s Hauerom to trochu zachránia, ale dovtedy sú to vnemové orgie bez nejakého strhujúcejšieho vnútra. 70%

Jeepers Creepers 3 (2017)

Ako uzavretie trilógie vcelku fajn. Až na pár logických chýb to do seba vcelku zapadlo. Ale to spracovanie je strašné. Creeper vyzeral strašne gumovo, herci boli trápny a efekty ako za päť korún. 30%

Jeepers Creepers 2 (2003)

Dosť odfláknuté pokračovanie. V jednotke fungovala dvojica, sem ich dajme teda 20. V jednotke bol fajn moment keď Creeper začal lietať, tak tu nech lieta nonstop. Potvorka stratila štýl, už bola skôr len paródiou samého seba. Škoda. 50%

Jeepers Creepers (2001)

Aj po rokoch ma to bavilo. Páči sa mi, ako si film uťahuje z niektorých žánrových klišé. Creeper má fakt štýl a až na pár drobností, spokojnosť. 80%

Thor: Ragnarok (2017)

Na jednu stranu škoda, že sa Thor vybral cestou GoG. Na druhú stranu mu to funguje oveľa lepšie ako napríklad GoG2. Vizuál skvelý, vtipy fungujú a bavia a Cate je dokonalý záporák. Malo to síce hluché miesta, Korg a Miek bol neskutočne sprasený, ale bavil som sa kráľovsky. 80% Cinemacity Polus

Liga spravedlnosti (2017)

Bola to menšia kravina ako som čakal, ale zase žiadny výnimočný zážitok to nebol. Chýbal tam nejaký zvrat, niečo čo by diváka chytilo a vytvorilo napätie. Chýbala tiež chémia medzi postavami a celkový dojem zachraňovala Gal a Spider...pardon Flash. Efekty na facku, Batman sa mi vyslovene nepáčil. Nefungujúca agónia DCU pokračuje. 50%

Bright (2017)

Netflix nám na koniec roka doprial príbeh o tom, ako si David Ayer napravil renomé. Bright má skvele vystavaný svet, drsnú atmosféru, kvalitnú akciu a aj keď je občas predvýdateľný, užil som si ho. 80%

Sněhulák (2017)

Príroda a atmosféra severu bola super, Fassbender si odviedol svoje optimum a snehuliaci boli fakt desivý. Ale to je asi tak všetko. Nezaujímavé, preplácané, nudné, s finále na facku. Diera v ľade! 40%

Mudbound (2017)

Veľmi dobre spracované témy rasizmu, šovinizmu a tráum, ktoré si zo sebou prinášali vojaci z vojny. Úvodná hodinka by sa síce asi dala trochu skrátiť, ale záver šlapal ako hodinky. Herecký výkony skvelé. 80%