Alfa (2018)

Alpha, alebo po našom Náčelník, nie je vyslovene zlý film. Chýba mu však dynamika a niečo, čo by diváka dokázalo strhnúť. To, že sa hlavný hrdina občas správal nelogicky a že jeho skamarátenie s vlkom bolo až príliš jednoduché, neriešim. Skôr mi prekážalo, že všetko išlo až priveľmi lineárne a skratkovite, bez výraznejšej gradácie. A pritom potenciál krajiny, v ktorej nie je človek na vrchole potravinového reťazca, je obrovský. Pekne sa na to pozeralo, aj keď 3D bolo úplne zbytočné, ale žiadny väčší zážitok som z toho nemal. A ako by povedala moja manželka, ideálny film na Markízu v nedeľu poobede. 60% Cinemax Bory Mall - 3d - press

Sweet Country (2017)

Čakal som niečo úplne iné, ale nebol som sklamaný. Vizuálne je film skvelý. Kameraman sa s niektorými zábermi naozaj vyhral. Dianie nie je vyslovene strhujúce, ale ide pod kožu. Je to pomalé, dôkladné a minimalistické. Jediné čo ma rušilo boli flashbacky/pohľady do budúcnosti a trochu predvídateľný záver. 70%

Equalizer 2 (2018)

Keď si spustí stopky, treba sa mať na pozore. Je prakticky isté, že niekoho nakope do zadku. A stihne to do 30 sekúnd. Kým prvý diel z roku 2014 bol o chlapíkovi z Baumaxu, ktorý chce mať pokoj a zmení sa to, až keď sa mu náhodou skríži cesta s mafiou, pokračovanie je trochu iné. Robert McCall je aktívnym, aj keď stále nenápadným, členom komunity. Rieši problémy na ktoré narazí ako vodič taxíku a je pritom štandardne nekompromisný a priamočiary. Hlavná zápletka sa ho ale bude bytostne týkať. Už to nie je o ľuďoch z ulice, ale o jeho priateľoch, kolegoch a jeho vlastnej minulosti. Nie je to taká akčná rúbačka ako prvý diel, a určite je to o niečo horší film, ale ajtak si myslím, že je podarený. Komunitné pasáže ma bavili, boli krásne civilné a plné myšlienok. Záverečná akčná časť možno nebola tak úderná ako by sa čakalo, ale búrka a kulisy opusteného mesta tomu dali skvelú atmosféru. No a Denzel ako vždy skvelý. 80% Cinemax Bory Mall - press

Deadpool 2 (2018)

Horšie ako prvý diel, ale nie výrazne. Prepálená dĺžka však filmu evidentne ublížila, keďže veľmi stratil na dynamike. V úvode tu boli vyslovene nudné pasáže. Neskôr sa to však rozbehlo a aj úroveň zábavnosti stúpala. Oceňujem kvantum popkultúrnych vtipov, strieľanie do vlastných radov a podobne. Toto Deadpool stále vie. A potitulková scéna je asi najlepšia akú som kedy videl. :D 70%

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Skvelá pop-kultúrna jazda, ktorú som si užíval od začiatku do konca. Vďaka neskutočnému množstvu odkazov, narážok a nápadov som sa neustále usmieval. A skvelý bol aj hudobný podmaz. Drobné chybičky tu určite boli, ale nebolo to nič vážne. Knihu nepoznám, čiže syndróm porovnávania sa ma netýka. 90%

Žralok (2015) (seriál)

Skvele vystavané, názorné a krásne. Na edukáciu o týchto úžasných stvoreniach priam ideálne. 90%

Magická posedlost (1998)

Milé, vtipné, hravé a ústredné duo miestami fakt magické. 60%

Hotel Artemis (2018)

Ak máte dosť prachov, kúpte si členstvo v Hoteli Artemis. Ak ste zločinec, môže sa vám fakt zísť. Ak vás totiž postrelia alebo inak zrania, Jodie Foster ako vedúca tohto zariadenia, vás dá určite dokopy. Vďaka moderným technológiám je schopná vytvoriť na počkanie poškodený vnútorný orgán. Vďaka nanitom zase dokáže instantne zaceliť rany. Všetko ale podlieha pravidlám, na ktorých tento biznis stojí. Hádate však správne, že v istom bode sa pravidlá začnú porušovať a všetko smeruje do pekla. No a peklo je aj vonku, keďže v uliciach Los Angeles po sebe stieľajú polícia a vzbúrenci v boji o pitnú vodu. Hotel Artemis nebude filmom roka. To ale nebolo ani jeho cieľom. Ja som mal chuť na jednoduchý, akčný a dostatočne dynamický film. A to sa podarilo aj vďaka celkom rozumnej dĺžke cca 90 minút. Potešil čierny humor, skvelá Jodie Foster a aj vedľajšie postavy boli dostatočne zaujímavé. Hotel Artemis je jednohubka, ktorá skrátka funguje, ak od nej nečakáte oscarovú drámu. 70% Lumiere - press

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Až tak moc ma to neohúrilo. Miestami je to nudné, ťažko sa to rozbieha, často film postráda dynamiku. Ústredné trio bolo ale sympatické, takže úplne sklamaný nie som. Taký priemer. 60%