Solo: Star Wars Story (2018)

Takto si predstavujem žánrový spin-off. Viac ako sci-fi je to skôr western o pašerákoch, krádežiach, šialených plánoch, útekoch, zrade a láske. Nerieši sa tu sila a globálne problémy galaxie, aj keď náznaky a odkazy tu sú. Skôr je to zaujímavý origin postáv, vzťahov a vecí. Han Solo ma bavil, iritovala ma len Daenerys. 70% Cinemacity Polus

Black Panther (2018)

Rozumiem, že táto marvelovka nemusela sadnúť všetkým, ale ja som sa bavil. Technológiami prepchatá Wakanda bola super, nové postavy sa predstavili dostatočne, fungoval vtip aj vážnejšie scény. Čiže suma sumárum, netvrdím, že to je to najlepšie čo MCU ponúka, ale v rámci originov je vysoko nad priemerom. 80% Cinemacity Polus

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Milé a vtipné prekvapenie, ktoré primárne cieli na hráčsku komunitu. Zišlo by sa ale trochu zredukovať dĺžku, lebo dve hodiny sú ta film tohto druhu naozaj veľa. 70%

Batman: Gotham by Gaslight (2018)

Priznám sa, že predlohu som nečítal, takže iba z počutia viem, že tento animák s ňou nemá absolútne nič spoločné. Teda okrem kulís. Film som si užil. Nechodil zbytočne okolo horúcej kaše, čomu prispela aj rozumná dĺžka. Príbehovo síce išlo o x-tú variáciu na Jacka Rozparovača, ale toto spracovanie ajtak dokázalo zaujať. Animácia nebola asi príliš originálna, ale niektoré zábery boli luxusné. 80%

Tvář vody (2017)

Je pravda, že The Shape of Water nebude nejako zásadne prepisovať históriu kinematografie. Na druhú stranu si myslím, že ide o výnimočný film a všetky tie ocenenia a rozruch okolo sú oprávnené. Boli tu síce momenty, ktoré mi prekážali, ako napríklad prílišná skratkovitosť v úvode, respektíve v momente budovania vzťahu, ale zvyšok filmu mi to vynahradil. Užíval som si štandardne krásny del Torov vizuál a atmosféru, ktorú ešte umocňoval Alexandre Desplat a hudba z jeho dielne. 80%

Godzilla: Kaidžú wakusei (2017)

Je to kostrbaté, miestami nezáživné, pátosu je tu za vlakovú súpravu, ale vyskytli sa aj pasáže, kde som sa vcelku bavil. Godzilla bola poňatá originálne a akčné scény boli dostatočne dynamické. Najmä výsadok na planétu som si užíval. Pokračovanie asi nevynechám, ale som trochu sklamaný. 50%

Vražda v Orient expresu (2017)

Pýtal som sa "načo?" už keď sa táto adaptácia pripravovala. A pýtam sa to aj teraz. Načo? Nič originálne, bez šance zaujať niekoho, kto vie ako to celé dopadne. Celý čas som s nádejou čakal na záver, kde som čakal emócie, rozpor zo zásadami a podobne. Nič takéto sa však nedostavilo. Prešumelo to nejako okolo a jediné čo by som vyzdvihol sú herecké výkony. Inak bieda. 4/10

Coco (2017)

Nádhera. Coco má skvelú myšlienku, zaujímavé zvraty, je zábavný, bez zbytočných infantilností a dokonca aj hudobne mi brnkol na správnu strunu. Neviem si predstaviť lepší spôsob ako predstaviť deťom záhrobie a úctu k mŕtvym. 100%

Nejtemnější hodina (2017)

Ohľadom situácie v Dunkirku to malo viac emócií ako Nolanov Dunkirk. Gary Oldman a Kristin Scott Thomas vytvorili skvelé duo, ale bol to film o Winstonovi a tak si ho Gary celý ukradol pre seba. Dobová atmosféra tiež dobrá. Film ma potešil viac ako už spomínaný Nolan. 80%