Bright (2017)

Netflix nám na koniec roka doprial príbeh o tom, ako si David Ayer napravil renomé. Bright má skvele vystavaný svet, drsnú atmosféru, kvalitnú akciu a aj keď je občas predvýdateľný, užil som si ho. 80%

Sněhulák (2017)

Príroda a atmosféra severu bola super, Fassbender si odviedol svoje optimum a snehuliaci boli fakt desivý. Ale to je asi tak všetko. Nezaujímavé, preplácané, nudné, s finále na facku. Diera v ľade! 40%

Mudbound (2017)

Veľmi dobre spracované témy rasizmu, šovinizmu a tráum, ktoré si zo sebou prinášali vojaci z vojny. Úvodná hodinka by sa síce asi dala trochu skrátiť, ale záver šlapal ako hodinky. Herecký výkony skvelé. 80%

Legenda 17 (2013)

Veľmi mi vadila štylizácia jednotlivých reprezentácii. Boli tu dobrý a skromný rusi a na druhú stranu kanaďania, ktorý pripomínali gorily v pralese. Páčilo sa mi, že si Lebedev občas rýpol do vtedajších mocenských štruktúr a systému aký tam vládol, ale v tej kope patriotizmu "na objednávku" to trochu zaniklo. Neprekvapilo ma, že tento film štedro zasponzorovala KHL. A podľa toho aj vyzeral. Ak by si film odpustil niektoré scény, ktoré boli vyslovene na efekt, mohol ísť viac do hĺbky a Charlamova by tak divák spoznal oveľa viac. 60%

Dunkerk (2017)

Remeselne je to skvele spracovaný film. Obsahovo to už taká nádhera nie je. Megalomanská akcia je zobrazená ako by sa týkala pár lodí a lietadiel. A to je sakra málo. Na to aká dôležitá udalosť to je, sa malo ukázať viac. Oceňujem letecké súboje, ale Tom Hardy a jeho umenie už išlo trochu za hranu. Ak by mal v nádrži ešte o 20 galónov viac, doletel by asi až do Berlína a ukončil by vojnu. Dobrý film, ale nič výnimočné sa žiaľ nekonalo. 70%

Diamanty jsou věčné (1971)

Oproti Lazenbyho Bondovi kvalita opäť stúpla. Scenár je síce deravý, ale po celý čas som sa fakt bavil. Akčné scény, gadgety, smrtiaca magnetofónová páska, za mňa super! 80%

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Japonskom nasiaknutá Bondovka príjemne zabavila. Boli tu úsmevné momenty (Bond ala japonec, ale skôr ako Spock) a aj akčné scény, vzhľadom na vek občas pobavili, ale ako celok to fungovalo. Vrtulníkové súboje, ninjovia, ktorí sa ale žiaľ prejavili minimálne, automobilové naháňačky, veliteľstvo v ponorke a pod - z toho urobili Bondovku zo všetkým čo je treba. Tá vsuvka s akože svadbou mi pripadala zbytočná a ubrala filmu tempo, ale inak bez vážnejších výhrad. 70%

Vážený občan (2016)

Príjemná a zábavná tragikomédia o jednom zapadákove a známom rodákovi. Zvraty boli žiaľ predvídateľné, ale inak film ubiehal veľmi plynulo. Záverečná bodka s otázkou, čo je realita a čo fikcia, sa mi veľmi páčila. 80% Slovart & Film Europe Media - Kino Lumiere

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Stále je to akčné, stále je to uletené, ale už to nie je tak úderné. Kým jednotka ma prevalcovala, Golden Circle zabavil. Nič viac. Pritom má za vagón nápadov ale je to typické pokračovanie. Všetkého malo byť viac a vo výsledku sme dostali menej. Žiadny závažnejší zvrat a nejakých 10-15 minút by sa dalo pokojne vypustiť. Nudiť som sa ale nenudil, skôr naopak. Stále je to kráľovská zábava. 70%

Faunův labyrint (2006)

Úžasný vizuál a schopnosť pútavo rozprávať zdanlivo jednoduchý príbeh. Del Toro je v polohe, kde sa spája fantazijný svet s tým reálnym, nenapodobiteľný. 100%