Pacifik - Peleliu Landing (2010) (epizoda)

Epizóda sa v úvode možno trochu drhla opätovnými exkurziami do zázemia, ale následne sa to bez veľkých rečí rozbehlo a na ostrove Peleliu sa odohralo niečo, čo divák očakával od samého začiatku. Verím, že si túto líniu seriál udrží a možno to ešte potiahne ďalej. 80% HBO Max

Vřískot (2022)

Neviem si pomôcť, ale na mňa to stále funguje. Stará garda to efektne odovzdala novej generácii a séria vôbec nestratila svoje kúzlo. Za mňa palec hore a teším sa na pokračovanie krvavej šablóny - hľadá sa identita dvoch vraždiacich maniakov. Jednoducho ma to baví. 80% HBO Max

Pacifik - Gloucester/Pavuvu/Banika (2010) (epizoda)

V tejto epizóde je najväčším nepriateľom džungľa, ktorá útočí na fyzický, ale aj psychický komfort vojakov. Úvod je vcelku akčný, ale japonci sú zatiaľ zobrazovaný ako výhradne v noci útočiace jednotky s taktikou teliat na porážku. Do tohto momentu seriál trávi viac času v zázemí ako na fronte a aj keď je skúmanie psychiky vojaka zaujímavé, predsalen, na pacifickom fronte sa dialo dosť zaujímavých vecí, ktoré boli hodné spracovania. 70% HBO Max

Vřískot 4 (2011)

Od vyvrcholenia trilógie ubehlo 11 rokov a Ghostface je späť. Zmenila sa ale doba, ľudia a určite aj vnímanie tohto žánru. Duo Craven & Williamson ale nezaspali dobu a priznaný remake prvého Vreskotu prispôsobili aktuálnym reáliám. Zo začiatku to síce vyzeralo, že pôjde o príliš meta záležitosť, prípadne, že sa to utopí a zamotá v odhaleniach a odbočkách. Záverečná 1/3 ale dokázala, že Scream 4 mal v dobe svojho vzniku čo povedať. Prekvapivý a nadupaný záver iba podčiarkol výrok - "Don't fuck with the original!" 80%

Vřískot 3 (2000)

Na sérii Scream som vyrastal, ale napriek tomu, že boli moje obľúbené filmy, ďalej ako po Scream 2 som sa doteraz nedostal. Stačil krátky recap na YT a mohol som opäť vyzraziť do temných zákutí minulosti mestečka Woodsboro. A netrvalo to dlho a opäť ma svet okolo Sidney Prescott chytil. Samozrejme, film od svojho vzniku zostarol, ale stále dokázal zabaviť. Skvele prepojoval celý vybudovaný svet a keďže išlo o vrchol trilógie, búral všetko doteraz poznané. A čo je asi najdôležitejšie, nebral sa moc vážne a nebál sa urobiť si srandu sám zo seba. Kvalitatívne samozrejme najslabší diel trilógie, avšak dôstojné (dočasné) vyvrcholenie príbehu.  70% SkyShowtime

Love, Death & Robots - V klenutých sálech pohřbený (2022) (epizoda)

Škoda tej záverečnej scény, ktorá trochu kazí celkové vyznenie. Ako dokonalá bodka by úplne stačil výstrel v tme. Ak ale zabudneme na tento moment, bola to skvelá záležitosť. 90% Netflix

Love, Death & Robots - Jibaro (2022) (epizoda)

Wow! Emočne silná a vizuálne podmanivá záležitosť. Dokonale mi to sadlo. 100% Netflix

Pacifik - Melbourne (2010) (epizoda)

Rozumiem, že tvorcovia chceli ukázať aj to, čo sa dialo v zázemí, keďže vojaci neboli v prvej línii nonstop. Napriek tomu, mi načasovanie tejto epizódy neprišlo úplne vhodné. Viem, že vojaci mali v tomto bode za sebou ťažké týždne na fronte, ale seriál mi tento pocit nestihol predať a preto je výlet do zázemia bez želaného efektu. Napriek tomu ma súkromné línie bavili a boli naozaj veľmi milé. 70% HBO Max

Pacifik - Basilone (2010) (epizoda)

Druhá epizóda už značne pritvrdila a prvotná bezstarostná nálada je dávno preč. Boj v džungly mal neskutočné tempo a údernosť. Jednotku, ktorú sledujeme to kvalitne zomlelo, ale keď som videl udalosti po tomto strete, nefungovalo to na mňa tak, ako napríklad Bastogne v BoB. Chýbajú mi úvodné vstupy účastníkov tohto boja, alebo nejaká historická bodka na záver. 90% HBO Max

Jasuke - Dlouhá cesta (2021) (epizoda)

Veľmi neobratne sa to preplo z roviny lokálnej, do roviny "zachraňujeme celý svet". Súboje dobré, ale postavy, bez ohľadu na to aké sú zaujímavé, prichádzajú a odchádzajú veľmi rýchlo. 50% Netflix