Erin Brockovich (2000)

On by to byl i hezký film, kdyby ta Brokovič nebyla taková abnormálně protivná kráva, která mluví jak dlaždič a všechny kolem sebe neustále a bezdůvodně uráží, jako kdyby měla nonstop krámy. Od prvních minut byla na přesdržku. Krom toho dává přednost kariéře před vlastními dětmi, což by sice mohl někdo okecat tím, že dělá opravdu dobrou věc, aby pak za plat ty děti zajistila, jenže v epilogu se vlastně ukáže, že ve svém workoholismu pokračuje. A nejhorší je, že jsem celou dobu čekal, že ve finále přijde nějaký velký soudní proces, jenže žádný se nekonal! Prostě lusknutím prstu je lidem řečeno, že dostanou odškodné. Za tenhle spoiler mi poděkujte, ušetří vám drahocený čas. Strašně nadhodnocený film.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Jauuu! Než jsem film shlédl, hlavou se mi honilo něco ve stylu:"Obávám se, že to bude stejná konina jako Army of dead." Teď po dokoukání si říkám, že jsem si měl sakra jo přát, aby to bylo stejné jako Army of dead, protože na předešlé Zackově příšernosti se šlo zabavit alespoň tím, jak strašně hloupé to bylo. Tohle bolelo úplně jiným způsobem, tohle bylo tak brutálně NEZÁŽIVNÉ, že by to umlátilo i vola. Nebylo se čemu zlomyslně smát, do čeho rýt a není ani co komentovat v mém komentáři. Neuvěřitelná prázdnota, když film nepřicházel s ničím novým a recykloval cokoliv, co už jsme viděli v hromadě filmů předtím. Do toho PG-13, které  ve scénách, kde by měla být krev, bolestivě bije do očí. Dvě věci ale přesto "vypíchnu". Film se bere tak vážně, že je tím neskutečně otravný. Já samozřejmě ani nechtěl další Strážce Galaxie, ten přepálený infantilní humor už mi leze krkem, ale tohle byl opačný extrém, všechno se snaží být tak moc vážné a osudové, že by to umlátilo 5 volů. A druhá věc, dialogy. Říkám vám bez jakékoliv ironie, nebo nadsázky - poslouchat tady dialogy, je ekvivalentem čumění do zdi. Ale jakože fest! Při každých kecech, které byly tak prázdné, až byly k zblití (a umlátily by celé stádo volů), mi myšlenky utíkali všude možně, to bylo snad generované umělou inteligencí, která posbírala všmožné fráze z nějakého filmového almanachu a naplácli to tam. Bylo naprosto jedno, kdo se baví s kým, nemělo to žádný vliv na nic, jen prázdné kecy, Bože, to bylo tak brutálně prázdné, že to ani slovy nejde popsat. Neskutečná tortura. To fakt musí člověk vidět za svůj život jen 30 filmů, aby ho tohle nějakým způsobem zabavilo. Já to dokoukal asi na desetkrát, páč na jeden zátah bych nudou vypustil duši (zachraňte se, proklikejte to, o nic nepřijdete!). Když se na to snažím dívat objektivně, tak on ten film není nijak extra špatný. On je jen brutálně, ale tak ULTRAbrutálně zbytečný, prázdný a k unudění nezáživný, že by to umlátilo celou populaci volů. Proboha, vždyť i ta pitomá krátká šarvátka kamioňáka s Clarkem Kentem v Man of Steel mě dokázala víc upoutat, než celá tahle zoufalost. O co tomu Snyderovi šlo, vždyť dokonce i hovno smrdí, zatímco tohle je úplně bez zápachu, bez barvy, bez hmoty.

Zhoubné zlo (2021)

Ze začátku to vypadalo jako tuctová Wanovská duchařina s hromadou hororových klišé, které mě strašně vytáčely a vypadalo, že to pojede v podobných kolejích, jako všechny ty Anebellky, V zajetí démonů apod. Ale nakonec se to změnilo v něco úplně jiného včetně finále, které jsem v tomto typu filmu vůbec nečekal, takže si to zlepšilo reputaci. Určitě za jedno podívání stojí. Po druhém shlédnutí docela dobře zapadají i vodítka k pointě (za to přidávám čtvrtý bodík).

Karate Kid 3 (1989)

Strašně WTF díl. Daniel po dvou dílech zase NIC neumí, nebo jak jsem to měl chápat? Když někde ve třičtvrtě filmu řekl Miagymu:"Učte mě", zklopil jsem bezradně hlavu do dlaní. Krom toho jsem vůbec nepobral motivaci záporáků, strašně jakože plány, jak Danielovi mega ublíží, jak bude mega trpět, jak bude ponížený a provedou to tím, že záporák Daniela učí karate? Cože? Finální zápas na turnaji, krom toho, že vykrádá jedničku, je postavený na tom, že Daniel dostává hromadu zakázaných úderů, za které by Koudy z Kroku za krokem buď tak 10x vyhrál, nebo byl okamžitě diskvalifikovaný a pak to celé Daniel vyhraje jedním chvatem? Do toho sázení bonzaje kdesi na skále a srandovně přehrávající záporáci (přitom Griffith byl v Upírech jako záporák fajn). Jedna hvězda za Honzu Třísku.

Griselda (2024) (seriál) odpad!

Nevím, co mi v tomto amorálním hovně na samotné Griseldě vadilo víc. Jestli její vizáž přestárlé italské kurvy, nebo její ustavičné vypalování držky cigárama, či to její neuvěřitelně otravné hluboké dýchání, kdy u všech možných situací působila, jak těsně před nervovým zhroucením. Do toho klasické kecy typu:"Tvrdě jsem pracovala", za což by jí každý poctivý člověk, který v životě skutečně tvrdě pracoval, rozkopal držku. Ani kdybych patřil ke klasickým masturbátorům nad těmito amorálními seriálovými hovnami o drogových bossech, tak bych nějak nepochopil smysl tohoto počinu, protože nepřišel s nijak zajímavým podáním, aby člověk pochopil, proč byla tak na špici a proč byla tak obáváná, všechno jen tak proteče mezi prsty bez hlubšího rozboru. Naprosto nemastné, neslané, tuctové a zbytečné. P.S: Ty její "motivační" proslovy ke svým lidem byly hrozně cringe.

Griselda - Ztracený ráj (2024) (epizoda) odpad!

Já prostě vždycky úplně MILUJU, jak policajti na různých hlášeních a sezeních strašně rozebírají nějakou mafiánskou mrdku, jak přesně vědí, že daná mafiánská mrdka dělá to a tamto, a řídí to i ono a mají plnou hubu keců jakože nemají dostatek složek a policejních složek a kecy prdy beďary ohledně složité cesty k zatčení a jiné pičoviny, když  úplně to nejjednodušší je prostě přijít a tu krávu střelit do te její držky s vizáží přestárlé italské kurvy. V reálu i ve filmech se vždycky dějí samá svinstva i ze stran různých FBI a jiných vládních institucí, ale takovou jednoduchou věc prostě nezařídí nikdo? Nepobírám.

Griselda - Dáma přichází (2024) (epizoda) odpad!

Amorální žumpa. Vždyť už jen to, že opravdová Griselda byla tlustá, škaredá babka a oni ji pro seriál takhle sexualizovali (byť to v mých očích nepomohlo, protože mi ta její držka s vizáží přestárlé italské kurvy byla od začátku nesympatická), je neuvěřitelně na přesdržku, protože tím tvůrci dávají najevo, jak moc chtějí, aby tento kriminální ksindl byl pro diváka atraktivní. Takže je nám představená bývalá kurva, co se už od začátku točila kolem drog, nějak se jí nechce makat ručičkama (i kancelářská práce té piči nevoní) a hulí jak posraná fabrika? TOMUHLE mám věnovat pozornost, nebo si nedejbože nějak oblíbit? Režisér prý řekl, že jí diváci budou fandit... no tak možná pořádnou kopačku do držky oběma.

Baiohazado: Desuairando (2023)

Tady vidím velký špatný. Ani nevím, kde začít. Tak v prvé řadě asi to, že už absolutně nechápu smysl dalších RE animáků. Proboha, vždyť už je to na jedno brdo a nepřichází to s ničím výrazně odlišným. Oni mají k dispozici materiál, který by se úplně odlišoval od všech dosud vytvořených filmových i animovaných Residentů (RE4 či RE: Village, tedy vesnice, upíři, vlkodlaci, obři atd.) a stejně se furt plácají v městských příbězích či militantních/vědeckých komplexech s lickery a několika zombíky jako komparz.  Opruz. Děj je tak strašně slabý a chudý, až jsem měl po shlédnutí pocit, jako bych právě dokoukal jen trailer. Co mi ale na tomto díle vadí opravdu HODNĚ, je to, že Capcom se formou "tiché pošty" totálně odklonil od survival hororu a servíruje nám rádoby cool akční podívanou, která už s hororem nemá lautr nic společného. Příkladem budiž finální boss, který je alespoň pro mě tak strašidelný, že vidět ho naživo, kakal bych magi v kostkách a oni tam všichni hází jakože hlášky a nejsou daleko k tomu, aby celý finální souboj brali jako ZÁBAVU! Leon na sebe láká celou tu obří příšeru a prohodí:"Po tomhle jedu na dovolenou"..... Co to meleš, ty sračko? Ty vůbec nemůžeš vědět, jestli to přežiješ, ty se máš bát o život! Kam se poděl ten survival, do prdele? Fakt jsem měl pocit, že koukám na nějaký současný zasraný Marvel s Hollandem. Napětí nula, emoce nula, jen pouťová atrakce. Když si celkově vzpomenu na děsivé momenty v prvních herních Residentech, kde ještě hrdinové bojovali ustrašeně o život, aby se to pak celé přehouplo k oné cool atrakci, je mi smutno. Takové ty samoúčelné pozérské salta a bitky začaly až v herní RE4, aby jsme pak skončili zde, například u mimozního souboje na motorce, který se do RE univerza vůbec nehodí. No dál: z předešlého dílu sem přišla opět ta ženská cosplay postava s naprosto bezdůvodně vyvalenýma pětkama kozama (Je to RE, ne Devil may cry, proboha!) a co se týče ostatních ženských - Claire a Rebecca jsou s těmi jejich Pinokio nosy škaredé a k mojí smůle pro Jill použili stejný protivný ksicht ze hry RE3 remake. To mi Capcom udělal schválně - v RE herních remacích (2,3) je hezká Claire a škaredá Jill. Pro tento film model škaredé Jill nechali, ale hezkou Claire předělali, aby byly obě škaredé, to je prostě nade všechno, to nepochopíš. Ostatně ty neustálé změny modelů díl od dílu mi přijdou vážně otravné. Julia Voth pro mě zůstane nejlepší jill, tu měli nechat napořád. Ještě se vrátím k těm hláškám. Jako fakt není Capcomu trapně za hlášky typu:"Hej, hnusáku" nebo "Je na čase tě zničit", které zamrzly někde před 40ti lety? Stejně tak zamrzla i animace, která je v některých chvílích opravdu příšerná. Logika tam taky často hapruje, třeba hned v úvodu dostanou dva členové Umbrelly rozkazem zlikvidovat zbylé členy jednotky, kteří jsou nakažení. Rakušan souhlasí, ale jeho kolega je zásadně proti i přesto, že jsou již z členů viditelně zombíci. Ale když je po chvíli zmatku pokousaný i Rakušan, tak kolega už nemá problém, chtít ho podle rozkazu zlikvidovat, i když je Rakušan ještě živým člověkem? Spojení všech hlavních postav do jednoho filmu je nejen nevyužité, ale přišlo to s křížkem po funuse stejně jako tehdy Sly a Arnie v Plánu útěku.  Navalte mi všechny díly her ve virtuální realitě, ale na animáky se už vykašlete a to říkám jako velký fanda RE.

Ztracené město (2022)

Nevím, kdy naposled jsem viděl film, který by byl tak BRUTÁLNĚ NEFUNKČNÍ VE VŠECH SMĚRECH, jako tohle. Nefunguje tam lautr nic. A ne, ani ten Brad Pitt, kterého všichni chválí jako jediné plus filmu. Úplně nejhorší je to s humorem, drtivá většina vtipů zvyšuje laťku trapnosti do nebeských výšin a ukazuje, že tvůrci v životě ani neochutnali vtipnou kaši = neumějí vtip napsat, neumějí ho načasovat, neumějí ho podat, prostě čiré neumětelství. Příkladem budiž třeba scéna, kdy dva motorkáři spadnou ze skály. Následující dialog mezi Tatumem a Bullock je svou zoufalou snahou o vtipnost tak strašně cringe, že jsem se v křesle kroutil, krčil, schovával se a trpěl. Studem samozřejmě. Když jsme u těch dvou herců, casting hlavních rolí už nemohl být víc mimo. Žádná chemie, ani jeden do své role absolutně nesedí. Z akce už si nepamatuju skoro nic. A teď to nejhlavnější. Za LŽIVÝ název filmu by potřebovali tvůrci jednu pořádnou zleva, protože tohle nemá se Ztraceným městem nic společného. Pokud jako já čekáte, že film bude (alespoň v druhé polovině) dobrodružná jízda, ve které se bude hledat, objevovat, dobývat nějaké ztracené město s poklady, vězte, že celý film je jen o tom, jak hlavní dvojice neustále utíká banditům pod vedením Harryho Pottera. Oni ji furt unášejí a ona jim furt utíká, to je celé. Hrozný opruz! Do toho všeho Sandru hledá její tlustá černošská kamarádka, která je ve filmu neuvěřitelně zbytečnou postavou. Ani nevím, za co ta jedna hvězda. Možná za Daniela, který sice nemá jasno v tom, že menstruují pouze ženy, ale aspoň zahrál roli tak, že jsem v něm neviděl Harryho Pottera. P.S: Film spadá do kategorie - Jé, tolik slavných jmen v jednom filmu, jakto že vůbec nevím, že existuje? -> po shlédnutí-> aha, už chápu.

Annabelle 3 (2019) odpad!

Pořád ta stejná písnička. Čistě pozérské strašení, které z pohledu duchů nemá žádnou logiku a je jen na efekt pro efekt, hloupé chování postav (jste v domě lovců duchů a skříňku s cedulí NEOTVÍRAT rozhodně otevřete) a v neposlední řadě opět retardované zlé síly, které na konci udělají něco (v tomto případě vysávání duše), co mohli udělat hned na začátku, ale to by ten film měl 10 minut, že? Pásová výroba bez chuti.