Thor: Temný svět (2013)

nepotešilo. celé to pôsobilo dojmom...však niečo natočme aj tak to zarobí obrovské prachy

Rok nebezpečného života (1982)

Mierne sklamanie.Herci, atmosféra, remeselná stránka a podobné veci sú síce veľmi fajn až super, ale na Weiera prekvapivo málo zaujímavé a nestrhujúce. Pár vynikajúcich scén to síce má, ale bohužiaľ hlušina prevláda. Možno som čakal prílš.70%

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Milá romantická komédia o tom, že nevera je najkrajšia vec na svete. a aj napriek tomu a prepálenje stopáži je to úplne špičkový fim, Billy Wilder bol boh.

Horečka sobotní noci (1977)

Mám rovnaký problém ako s 8 mile.Film je síce super, ale to prostredie, postavy a "kultúrne" zázemie a je pre mňa tak hrozne smiešne, že to vôbec neviem brať vážne. 70%

A... (2013)

Nie tak našlapané ako predchádzajúci kraťas režiséra. Predtým sa šlo na cool efekt. Tentoraz na mrazivosť. Na 3 minúty možno komplikovaný scenár, ale remeselne je to stále super a pointa prekvapí.

Rebelka (2012)

Na Pixar poslabšie, ale stále vynikajúci animák. 9/10

Le Mans (1971)

Vynikajúce kino. Black hawk down športových filmov. Nejde o dej, ide o atmosféru. Tá je síce úžasná, ale autíčkarenie bohužiaľ nie je moja šálka kávy, takže nebol som zas úpne nadšený. Jedine preto nejdem na 5*. Pre milovníkov motošportov musí ísť o jeden z najlepších filmov vôbec

Rychlí a zběsilí (2009)

Vážne nie.Síce je to lepšie než nepozerateľné predchádzajúce dve časti ( jednotka je relatívne ok) , ale inak iba nevýrazný a nudný akčňák. Neviem čo osvietilo Justina Lina pri natáčaní fantastických ďalších dielov ale chcem to. 50%

451° Fahrenheita (1966)

Skvelé. Truffaunt bol fantastický režisér. Aj napriek niektorým nedotiahnutým veciam ( fungovanie sveta, niektoré divné dejové skoky, triky vyzerajú ako od Eda Wooda) musím ísť na plné hodnotenie, pretože atmosféra a hlavne finále vo mne ostanú veľmi, veľmi dlho.btw. film má asi najlepšie úvodné titulky ever!

Klauni (2013)

Vynikajúci herci + zaujímavá forma ( niektoré Cuarónovské jednozáberovky sú fakt super) + vtipný nenásilný humor + dojímavá dráma = príjemne české prekvapenie.