2012 (2009)

Nesnáším katastrofické filmy, nerada se děsím tím, jak bych mohla umřít při katastrofě a tady jsou mi naservírovány NAPROSTO všechny možné i nemožné způsoby. 2012 jsme všichni přežili, i tento film, ale já se paradoxně skvěle bavila a zasmála jsem se! Tvůrci se možná měli v kategoriích rozepsat a připsat si tam i komedii (některé momenty a felery k tomu nahrávají). Ale rozhodně nemůžu tomuto filmu upřít to, že mu nahrává a při sledování mě drží skvělé obsazení a John Cusak jako Bear Grylls aneb jak přežít zuby nehty katastrofu, i když k tomu mám od začátku nulové předpoklady - jeho běh před vybuchlým supervulkánem??? Oh, come on! :-D Tento film je fakt králem všech katastrofických filmů. (pravděpodobně, až na film ještě někdy narazím a uvidím ho tak podruhé, dojde ke snížení hvězd, protože co si budem povídat - katastrofické filmy??? Vážně?)

Deník Dity P. (2013) (pořad)

Pro mne naprosto nekoukatelné.... Snaha o napodobení Nigelly Lawson? Bohužel Dita nemá ani tu elementární přitažlivost a její hlas, dikce, projev je jako koukat se na novoroční projevy prezidenta - ekluje se mi to, vstávají mi z toho chlupy hrůzou a odporem. Ta jediná * je pouze za estetickou stránku a krásný porcelán a la babička.

Baaria (2009)

Je tam vše a přitom tam chybí to zásadní....pro mne docela dost zmatený film, snažící se o cosi, co nakonec vyzní dost křečovitě a smutně, jelikož mne donutí dát tak nízké hodnocení. Holt ani Tornatore není vždy neomylný a tento film je rozhodně to slabší, co nám mohl nabídnout.

Nový cirkus Berzerk (2012) (divadelní záznam)

Cirkus v původním až retro podání, náznak starých grotesek, ladění do tématu Podsvětí velice zdařilé, některá čísla originální a zábavná (obzvlášť vystoupení čtveřice "bratrů" na trampolíně a zdi)...ale ta otřesná kamera to sráží o level dolů a snaha vyrovnat se Cirque de Soleil tak dostává na frak.

Zmizení (2013)

Věř a víra tvá tě uzdraví aneb hledejme společně hranice lidskosti.

Maraton lásky (2007)

Závod želvy a zajíce. Obsazení překvapilo, děj předvídatelný, ale jinak milá komedie, prostředí Londýna tomu rozhodně přidalo. Nejvíc pobavil minivýstup Davida Walliamse (Malá velká Británie) v cukrárně - domáhající se cukrovinek ve tvaru zvířátek...... :)

Sedm psychopatů (2012)

WhatTheFuckingHellWasThat??? Aneb "must see again", tahle bláznivina si to žádá, obzvlášť kvůli mým oblíbeným šíleným hercům (Rockwell a Walken). Zatím tříhvězdičkové hodnocení, na půli cesty.

Albert Nobbs (2011)

Komorní drama, velice zajímavé téma, Glenn přesvědčivá, ale celkově dost škrobená a jednovýrazová - chápu, že tak postava Alberta Nobbse byla zamýšlena, přesto nebo právě proto za mě trochu nudné. Rozhodně ale stojí za vidění, postavení ženy nižšího postavení v 19.století nebyl žádný med.