Bohem zapomenuté děti (1986)

Nezapomenutelné scény v bazéně, za úplného ticha - jejího světa, na taneční zábavě, kdy se ona položí do tance se zavřenýma očima a pokračuje bez hudby...a jak ji učí vnímat hudbu hmatem... Nádherný film, dojemné podání netradičního vztahu.

Přežila jsem Picassa (1996)

Můj oblíbený malíř ztvárněný oblíbeným hercem - co lepšího říct? Snad jen to, že Natascha byla famozní a svou filmovou debut roli zvládla jako kovaná profesionálka. Naprosto nádherný, můj srdcový film - plakát jsem měla na gymplu pověšený snad celých 5let na stěně, jak jsem jím byla fascinována.

Bombakšeft (2002)

Vymaštěné socky :-D hmmmm...nevím, jestli je to úplně výstižné označení hlavních hrdinů, každopádně obsazení je perfektní a výkony packalů nezpackané. Taky jste někdy pomysleli na to, jaké by to bylo zkusit něco vykrást? Jak, koho... Tihle týpci na tom jsou dost podobně, každý s nějakými zkušenostmi, ale na rozdíl od Dannyho parťáků se to téhle partičce nedaří a nedaří. Netuším, proč je celkové hodnocení tak nízko, já se vážně bavila a to jsem tento film viděla nejen jednou!

Noční hlídka (2004)

Knihu jsem nečetla, upřímně jsem o filmu poprvé slyšela až se objevil na CSFD a pak jej našla náhodou v přítelově "sbírce" zaprášených nosičů... Nutno přiznat, že mi to sedlo na tehdejší náladu a byla jsem překvapená, co Rusové natočili. Kdybych to měla nějak zjednodušit, připomíná mi to upírský Matrix. Rozhodně zajímavý příběh, neokoukané tváře, což mi už někdy dělá u hollywoodských (i českých) filmů problémy. Velice dobrých 70%, z jistého důvodu se bojím shlédnout pokračování :)

Lovec vetřelců (2003)

usnula jsem po první 3/4hodině a odmítala se už probudit...hovadina na entou! Když jsem začala komentovat film po prvních ani ne 5minutách snažil se mne prvně přítel umlčet, po čtvrt hodině se ke mě přidal. Genetická laboratoř na Antarktidě? To ho dostalo :-D Takže asi jen zaa to, že jsme se nasmáli - 2*

Můj architekt Louis Kahn (2003)

Tak tenhle komentář píšu už potřetí....čím to? Jeden z nejlepších biografických dokumentárních filmů, co jsem kdy viděla...poprvé v rámci týdne architektury - výhra v soutěži o o lístky na vyprodané promítání (moje hodnocení bude asi trochu ovlivněno zaujetým pohledem, který se v tuto chvíli spíše kloní k celoživotní fascinaci architekturou než filmem a jeho finesami) :) a teď znova v TV, kde jsem si mohla vychutnávat jednotlivé pasáže a záběry staveb, které bych snad...jednou...na vlastní oči? Ano, občas to má slabá místa, občas tam až moc syn řeší nepoznaného otce (že by další důvod sympatií?), ale mít v jednom dokumentu takové mistry oboru jako Gehryho, Peie, Johnsona...moci nahlédnout pod pokličku tvorby tohoto inovátorského génia, "brutalistního" architekta, který má prostřední jméno ženské (Louis I. Kahn = L. Isadore K.) a nad jehož Salk Institute v La Jolla nebo vládním komplexem v Dháce se mi zastavuje dech...stojí za to se dodívat až do konce (a dát repeat).

Poslední Mohykán (1992)

Tak jsem přehodnotila a přidala poslední hvězdičku...ten film mne dostává pokaždé, stačí slyšet jedinou písničku ze soundtracku, od Yanniho, právě z poslední půlhodiny a mrazí mne po celém těle...jeden z nejlepších filmů, kde takzvaně sedlo naprosto vše - herci v kombinaci s lokací, dokonalá hudba, gradace závěru...

Once (2007)

Ano! Konečně plna dojmů z filmu, na který jsem se tak těšila... Ano! Nezklamal mne. Ano! Brečela jsem... Ano! Poslouchám Frames. :-) Velice křehký film nefilm, civilní výkony neherců více než uvěřitelné, scénka s „venčením“ vysavače nezapomenutelná… - How to say Do U love him? - Miluješ ho.. - Milujes cho? - Miluju tebe. - What?.. Ano! Já miluji Once (i vícekrát).

Přichází Satan! (1976)

Horory jako takové nemusím, asi je to způsobeno přemírou béčkových amerických...motorových pil, masek, háků...ale jakmile je zlo zpracováno takovýmto způsobem...kdy skoro každou minutu se nemůžete strachem nadechnout...říkám ANO! toto je klasika žánru satanských hororů (spolu s Vymítačem). Tíživé atmosféře napomáhá nejen trefná, dusná hudba, ale hlavně výborné herecké výkony v čele s více než dobře vybraným hlavním dětským (anti)hrdinou.

Golet v údolí (1995)

Golet je podle mne povedený film, oblíbenec Hartl i Vetchý skvělí ve svých rolích. Na TVfilm naprostý nadprůměr! Navíc proto, že to točil kamarád mé babičky, který se narodil v místě, kde jsem strávila nejdůležitější část dětství...Hanačka děkuje Hanákovi :o))