Surové diamanty (2023) (seriál)

Tak to jsem fuuuckt nečekala! Nečekala jsem nic od seroše z belgických Antverp a její diamantové čtvrti, kde obchodují převážně Chasidé, kteří jsou echt ultra ortodoxní ( ty paruky jejich manželek jsou příšerné, ale jinak by musely nosit šátky nebo hučky, no skoro jako muslimové?!). A po aféře krvavých diamantů její věhlas pomalu upadá. No a do této situace se vrací černá ovce rodiny, syn Noe, který měl být vyvolený, ale který zběhl do Londýna poněvadž nechtěl být vůbec se svou rodinou jakkoliv spojován. A vrátil se pouze proto, že jeho bratr spáchal sebevraždu což je pro vlastně všechna náboženství totální hřích. A tak se tady rozbíhá příběh za záchranu rodinné firmy s diamanty, ale zároveň hodně ukazuje život ortodoxních židů v dnešní době, který je naprosto šokantní pro normálního ateistu dnešní Evropy resp. Česka. Jednoho napadá, že to snad ani není možné, žít v dnešní době a v tak kapitalistické zemi jako je Belgie, tak prehistorickým způsobem, který se ovšem týká pouze žen a dětí. Ta jejich pravidla si ovšem musí pozorný divák najít sám, nic není jasně zdůrazněno. Další zápletka je kriminální a ta je ještě lepší. Sympatie a antipatie se neustále přelívají a nikdo neví jak to vlastně nakonec dopadne. Pro mě to byl po dlouhé době neskutečný zážitek. Za mě naprosto překvapených 90%

Legenda jménem T-34 (2018)

Naprosto hrozný, superbolševicko-propagandistický film, který jsem zhlédla jenom! a pouze! díky človíčkovi, který je milovník WoT a musela jsem to s ním sledovat. Sice jsem mu dala lekci z bolševismu a historie, ale bylo mi ho tak líto když jsem viděla jak se tváří když mě poslouchá. Film je otřesně digitální a i za komančů snad nebyly ty sovětské filmy tak okatě prvoplánové...No hnus soudruzi! Za mě totálně odpudivých 25%

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Opravdu pro děti. Šla jsem do kina pouze díky človíčkovi. A ten byl nadšený, takže tak...Za mě 55%

Poslední království: Sedm králů musí zemřít (2023)

Tak a totok naprosto ukazuje, že v nejlepším se má přestat! Už 5.sérka byla horší i když jsem ji dala plnou palbu. Ovšem tento film měl být jako co?! Jako rychlokvašné dokončení dějin?! Respektive dokončení příběhu Uthreda v dějinách Anglie skrze dnešní hyperkorektní společnost, kde se v dějinách najednou objevují různobarevní a seksuálně různorodí spoluobčané?! Tak s tím jděte do prdele. Pardon, ale dějiny jsou dějiny a ne, že si je někdo přetváří pouze z důvodu korektnosti. To mě úpa vytáčí. A pokud už by měl vzniknout konec, tak jako plnohodnotná 6.série a ne takhle zrychleně a demagogicky. Tady musím souhlasit s Verbalem, poněvadž v tom má pravdu. Za mě totálně zklamaných 40%

Chinaski: Každej ví kulový (2021)

Ačkoliv jsem nikdy nebyla funouškem kapely Chinaski, tak tutok toto mě opravdu, ale opravdu hodně zasáhlo. Neuvěřitelně upřímná zpověď Michala Malátného, která mě dostala díky faktům, které si jeden a myslím, že nikdo, naprosto neuvědomoval. A jak říká název dokuše "Každej ví kulový" , tak to přesně vystihuje život ve světlech reflektorů a blafech bulváru. Místy mi bylo opravdu hodně těžko a to se mě to vůbec netýká...Klobouk dolů před touto zpovědí. Snad to někomu dalšímu může pomoct. Za mě naprosto zasažených 100%

Diplomatické vztahy (2023) (seriál)

Tvl, tak poslední politictriler pro mě byl Domek z karet a Vláda. Vláda byla z Dánska a Domek z Ameriky a tento seroš je jeho "nástupcem". Nástupcem ve smyslu velmi aktuální politické situace v Evropě potažmo ve světě a v obráceném gardu coby velvyslankyně vs. její manžel jako její mangelka a jak se s tím (ne)umí srovnat. Je to napínavé jak kšandy a pokud jste seznámeni s nynější celosvětovou politickou situací, tak to pro vás bude jako totální šupózní chuťovka a zároveň neskutečné diplomatické šachy, které se neustále hrají avšak náš ordinery world o tom nemá ani tucha a to je to nejhorší nebo nejlepší?!...Doufám, že už mají natočenou 2.sérku. Za mě naprosto uchvácených 98%

Poslední oběť (2023) (seriál)

Další šit od sester Bártových, které nejen napsaly scénář, ale i produkovaly a režírovaly. Divím se, že si tam nestřihly i hlavní role. Obsazení bylo dobré, ale ty charaktery všech postav byly tak neuvěřitelně pitomé, ploché a nelogické až mi z toho bylo blivno. Joo, kdo chce moc nemá nic...Za mě zhnusených 40%

Podivuhodná dobrodružství Paula Harkera (2019)

Takové mile dojemné drama o odlišnosti a hledání sebe sama v tomto mnohdy hnusném světě. A i díky pohádkovému vyprávění se ten příběh dá zvládnout a pochopit daleko lépěji než kdejaká ždímačka citů, která by se z toho mohla vytvořit. A třešinka v podobě jako vždy sqělého Johna Turturra.  AJo, mě to fuckticky oslovilo a pohladilo na duši. Za mě hladkosrstých 80%

Husiti (2013)

Tak jsem se nějak nachomýtla k tomuto animáku a byla jsem docela natěšená. Akorát jsem celkem nechápala pro koho je to primárně určeno. Děcka, která o dějinách moc neví si z toho určitě nic nevezmou ba naopak asi by si je ještě více zkreslily. A dospělý divák, tedy já, i když jsem se opravdu moc snažila, z toho měl víc než vtipný, naprostý pocit trapnosti. Poetika Ypsilonky z těch rádoby humorných zpěvánek je hodně cítit, ovšem tutok se mi to moc nehodilo. No prostě a jednoduše, kde nic není ani smrt nebere...Za mě zklamaných 45%

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Ačkoliv absolutně nemusím ani marvelovky ani DCčka, protože mě to vůbec neba, tak jsem tomu dala 5 minut než to zhnuseně vypnu. A ono Jejda,  se z toho nakonec vyklubalo vtipné minidílko. Film noir, styl 50.ek a vtipná monstrózní dvojka byl chutný zákusek s třešničkou v podobě závěrečné písně a scény... Za mě naprosto překvapených 85%