Carlo & Malik (2018) (seriál)

Já prostě miluju Itálii a potažmo Řím. A tady se mi toho dostalo měrou vrchovatou. Sympatický inspectore Carlo a neustále napadaný černý, rozporuplný a vnitřně rozháraný Malik, zde řeší krimi případy a na jejich pozadí se táhne jako Ariadnina nit Carlova nevyřešená minulost. Jak říká staré pořekadlo: "Vidět Řím a zemřít", tak pro mě je to naprosto neskutečná pravda a musím se do Říma alespoň ještě jednou podívat. A na druhou sérku taky. Za mě 88%

Hra peněz (2016)

Nevím kdo z vás investuje na burze, já už ne, poněvadž jsem skoro nic nevydělala, ale naštěstí jsem neprodělala. A tenhle film názorně ukazuje jak se s penězi druhých dá krásně hrát a nechat je zmizet a sám neprohrát. Doporučuji jako výukový film pro inteligentní lidi, protože lopaty by se na to nedívaly a těch pár švestek  jim skrze fondy klidně svěří. Fuj, to jsem, ale odporně, nechutně, arogantní mrcha, která stejně nic nemá, ale chvíli si zahrála na naprostou borku. Za mě 90%

The Notorious B.I.G. (2009)

Mám ráda životopisy a tenhle beru jako protipól k "Straight Outta Compton". BIGa jsem neznala ani neposlouchala, jako celý slavný RAP 90.-ek, kdy se stříleli jenom proto, že je někdo úspěšnější nebo někdo někoho něčím nasral. 2paca jsem znala pouze jako herce a tohle halóó kolem vražd těchto drogových a jiných bývalých dýlerů, kteří se posléze předváděli v těch nejnevkusnějších kilech zlata, šukali i myš která jim zatleskala a dělali ze sebe to co nejsou, jenom ukazuje tu povrchnost, která při tom jejich "slavném" vzestupu čišela ze všeho a ze všech. Přesto je to zajímavé  a pro mě další zářez do paměťové karty mého vědomí. Za mě 85%

Mars (2018)

Já se tady bez skrupulí přiznám, že jsem to vlastně vůbec nepochopila. I když Svět pod hlavou byl geniální a další Tučkovic seroše a filmy taktéž, ale toto přesáhlo moje chápání. Strašně jsem to chtěla...fuckt....ale nešlo to...Za mě 30%

Bitva v ústí Šeldy (2020)

Pro opravdové milovníky a znalce válečných filmů (ke kterým se s prominutím řadím i já) je toto opravdu slaboulinký odvar. Ačkoliv je tahle bitva pro mě naprosto neznámá, tak můžu zodpovědně říct, že to bylo natočeno naprosto diletantsky (sorry jako) a z totálně příšerným hereckým obsazením, které společně s dějem, v člověku nebylo schopno vyvolat jakékoliv emoce. Netvrdím, že každý válečný film musí být blockbuster, ale silné válečné drama se dá natočit i bez opulentních válečných scén s daleko silnějším dosahem ( viz ...a jitra jsou zde tichá). Nic jsem nečekala a taky jsem nic nedostala. Za mě 45%

Rozbitý robot Ron (2021)

Áaaa opět jsme byli s človíčkem v kině. Tentokrát to bylo vtipné i poučné a já jenom tajně doufám, že človíček taky pochopil, že skutečný živý kontakt s kámošema je víc než mít vlastního robota i když je kúl a super a má tě rád...Za mě 85%

Wražda (2021)

Taková nenáročná blbinka o vyšetřování wraždy w Podkowě Leśna. Stylizace do francouzské letní krimikomedie je příjemná a to včetně hudby, která tomu všemu dodává šťávu. A díky tomu člověku nevadí, že je to hooodně nenáročné a i to debilní přetvoření komisaře Jacka do inspektora Clouseau se dá přežít. Na podzim jako dělané jako vzpomínka na léto. Za mě 65%

Dogani (2011)

Tak toto je citový masakr motorovou pilou. Rozhodně nic pro citlivky (měla jsem co dělat abych to ustála). Tato skutečná událost z internátu pro postižené potažmo hluchoněmé děti je něco fuuuckticky odporného a velmi kvituji jak to bylo natočeno s citem, protože v opačném případě by se jeden skutečně pozvracel. Je to zvláštní, ale čím víc je to natočeno téměř bezemočně a bez zbytečného patosu o to silnější dojem to na diváka má. Prostě brutální drama na které jen tak nezapomenete. Za mě 100

Ares (2020) (seriál)

Tak copak nám chtěl seriál říci? Jak se jedna studentka medicíny z nižších poměrů procpala do jakési elitní sekty, poněvadž byla hodně ambisiózni. Posléze se ukazuje, že ti elitáři nejsou všichni úplně psychicky v poho a začínají padat jako švestky. Pokud očekáváte, že se něco dozvíte, tak chyba lávky. Jedině to, že Holandsko stejně jako všechny zámořské koloniální země vystavěly svou prosperitu na zádech černých otroků, což je naprosto známá věc na to, abych tady čekala 8 dílů na tuto zcela jasnou skutečnost. A to je všechno milé děti. Všechny jakože tajemné a bubu věci jsou tady úplně zbytečné a bez většího smyslu. Za mě 45%

Tvůj syn (2018)

Styl vyprávění byl příšerně nudný, pomalý a někdy až nelogický. Jasně, že touha po pomstě je logická, ale tady to pan doktor kapánek přehnal a přešel na druhou stranu barikády odkud už není návratu. Kdyby to mělo svižnější tempo a ne tohle uspávací, tak bych dala 4*. Takhle je to za mě 65%