Zločin v rodině (2020)

Toto není film pro nedočkavce nebo akčňáky. Je to poklidné komorní drama o jedné rodině. Ačkoliv film plyne opravdu velmi pomalu stejně člověk cítí jak to pod povrchem bublá čím dál víc. Zajímavé bylo prolínání dvou soudních líčení, které se týkaly " naší " rodiny a také to jak nic není takové jakým se to na začátku zdálo být. Je to také o nesoudném vztahu matky k synovi jak se to tak někdy matkám stává. Pro mě to byl působivý psychologický film o tom, že všechno se dá vyřešit a přežít i když to na začátku vypadá naprosto neřešitelně. Konec má silnou katarzi a uvolnění z toho svíravého příběhu. Za mě 88%

Jersey Boys (2014)

Výborný hudební film, který mě okamžitě vcucnul. V životě jsem o žádném Frankiem Vallim neslyšela natož o skupině 4 ročních dob ( to znám pouze od Vivaldiho mimochodem moje nejoblíbenější). Pak jsem najednou začala poznávat písničky co nazpívali a vůbec jsem nechápala jak to, že jsem to nevěděla?! Prostě mě to bavilo, zaujalo a nepustilo až do konce neustále se vrtící do rytmu. Za mě 90%

Stíny horkého léta (1977)

Velice silný a naturalistický film, který jsem viděla jako hodně dávno a stejně ho mám dodnes v živé paměti. A to hovoří za vše. Jistě je to díky režii Františka Vláčila, ale nesmíme zapomenout na scénáristu Jiřího Křižana díky jehož scénáři je film, tak geniální. Vůbec všechny Křižanovy scénáře jsou naprosto sqělé. Viz "Signum Laudis", "Tichá bolest" a např. "Je třeba zabít Sekala". To všechno jsou moje srdcovky. Ta neohrožená síla postavit se zlu a proti všem i za cenu vlastního sebezničení. To mi opravdu velice silně rezonuje s mým vlastním nitrem. Za mě 95%

Sráči (2011) (TV film)

Asi jsem nekritická, ale tenhle film mě bavil. Možná právě proto, že je tu z Češína a tu z Ostravy. Herecké výkony super, tempo sice zaostává, ale přesto mě to zaujalo. Dialekt je sice chvílemi hooodně přehrávaný, ale díky známým reáliím jsou mé emoce přívětivější. Zápletka je slušná a příběh jako takový stojí za pozornost. Myslím si, že Robert Sedláček odvedl slušnou práci na to jaký měl rozpočet a, že to vypadá jako socialistická inscenace...Za mě 85%

Bathory (2008)

Já ten film prostě miluju. Je to dostatečně temné, dostatečně středověké a dostatečně obsazené sqělými hereckými herkami. Zejména Anna Friel mě naprosto dostala. A vůbec celý ten příběh mi příjde jako dostatečně vysvětlující čachtickou legendu. Četla jsem knihu ve slovenčině a ta je podstatně temnější. Zase jsem se dozvěděla něco o dějinách Slovenska a Uherska a zejména o palatínovi Thurzovi, díky kterému je nazvána obec Turzovka, kam jsem jako dítě jezdila za tetou. Celý film je prostě úchvatně atmosférický a dobově věrně ukázkový. Jediné co mi poprvé vadilo byli ti dva mniši ( Polívka a Mádl) kteří příliš připomínali "Jméno růže". Ovšem viděno už xkrát mi vlastně úplně přestali vadit, poněvadž posunují děj. Za mě naprostá spokojenost. 95%

Warcraft: První střet (2016)

U tohoto dílka budu asi velmi nesoudná. Za prvé neznám hru, jako vlastně žádnou jinou, dle kterých byly natočeny filmy. Za druhé mě tím pádem vůbec nic nevtáhlo do děje. Jediné co mi bylo známé byl Ragnar, ale to bylo na zaujetí tristně málo. Fantasy mi apriori nevadí, ale taky jej příliš nevyhledávám. Je fuckt, že jsem se dívala pouze díky našemu človíčkovi, kterého to na rozdíl ode mě baví. Já jsem příznivec Pána prstenů, Her o trůny a jak říká Verbal, Heryho Potrata. Pro mě to byla prostě naprostá ztráta času. Za mě 45%

Za čárou (2021)

Netflixovské number 1 v Česku?! Další podprůměrná srágora z této dílny. Nebylo to ani zábavné ani akční. Bylo to především divně blbé. K nikomu a ničemu tady člověk nepřilne. Ani k prostředí natož k postavám. A ústřední dvojice? Černý android, který chce zachránit Ameriku tím, že ji zničí vs. černý pilot který má problém s autoritami. Debilnější námět je napadnout nemohl. A nejhorší na tom byla ta nekonečná nuda při které mě chvílema brala dřimka. Za mě 30%

Trollové: Světové turné (2020)

Je to prostě film pro děti. Byli jsme na to s človíčkem v kině a díky všemožné hudbě to bavilo i nás. Za mě 85%

Noční let (2005)

Je to taková blbinka, ale se slušnými herci a celkem "slušným" příběhem. Koukat se na to dá, ale pouze jednou...Za mě 65%

Bezohledný (2019)

Kalábrie jede! Zrovna nyní se tam chystá monstrproces s N´dranghetou, největší od 80.-ek. Takže nebylo od věci podívat se na tento film. Líbily se mi tam ty humorné scény i to, že to brutální vraždění bylo pojato, tak jakoby mimochodem přehlušené hudbou. Rozhodně to je zajímavý přístup k natočení filmu o mafiánech a jeden aspoň nemá noční můry z toho bezbřehého násilí. Za mě 85%