ABLABLABLA

ABLABLABLA

Česko

• 22.1.2012  14:52
    Auta 2 (2011)

Posunuli jsme se trochu dále. Ze světa klidného městečka Kardanové Lhoty, kde se snaží Blesk objevit znovu sám sebe, se ocitáme mezi špiony a akčním nebezpečným světem. Mě se tenhle nápad líbil a zpracování bylo samozřejmě skvělé. Tvůrci nám představili super špionské fára, které jsou po zuby vybavené vším, na co autí mozek řáčí mysleti (ani James Bond není tak vyzbrojen), auta sumo bojovníky, automaty, ze kterých vám místo Snickers vyjede náhradní pneu či olej, geiša auta, nebo také záchody pro auta. Honičky, přestřelky, humor to vše bych čekala od akčního filmu ne od animáku. Hlášky typu "nachytali jsme ho, jak strká nárazník, kam neměl" jen dokazují, že i zcela běžné fráze pro lidi se dají převést na auta. Sice si nejsem úplně jistá, jestli děti mladší pěti let některé vtípky pochopí, jelikož jejich mysl ještě není zkažena současným světem, ale i tak za mě rozhodně 4*. Ať žije Bourák Bond!

• 22.1.2012  14:24
    Dobré srdce (2009)

Nápad to byl rozhodně dobrý, začátek vypadal slibně, ono kdyby to jelo v trochu jiném tempu tak bych tomu dala i 4*, ale nemůžu si pomoct, já už jen marně čekala kdy to skončí. Film mě neskutečně nudil, naprosto nesympatický Paul Dano mi hrozně vadil a když se k tomu ještě přichomýtl ten otřesný konec (který věřte či ne, jsem čekala od okamžiku, kdy Jacques zapsali na seznam čekatelů) nemůžu jinak než dát jen 2*. Mělo to potenciál, to pro mě zničující pomalé tempo bylo předpokládám záměrné, ale prostě se mi film netrefil do mého vkusu.

• 8.1.2012  11:38
    Bylo, nebylo (TV seriál) (2011)

Po 7. díle: Zatím to vypadá opravdu velmi nadějně. Už delší dobu mě žádný seriál tak neuchvátil od prvního dílu. Rozhodně neskutečně zajímavý nápad, zpracování (až na občasné triky - například v temných hradech si nešlo nevšimnout, že pozadí je počítačově vytvořené), herci byli vybraní taky skvěle. Baví mě jak svět reálný, tak svět pohádkový, myslím, že se to hezky doplňuje a vypravuje příběh. Teď se už neskutečně těším na další díl a doufám, že se zvyšující se oblíbeností, se tahle show nezhoupne opět ke standardním zpočátku napínavým seriálům, které s přibývajícími díly a později nekonečnými sériemi ztrácí na půvabu a původním kouzlu. Úprava - Konec série: Paráda...těším se na další řadu:) 28. 11. 2013: 3. série, za námi už její 8. díl a já mám neskutečnou tendenci tu něco dopsat. Největší joke aka čok a zároveň šok byl ten, když jsme se dozvěděli že otec Rumpelstiltskina je vlastně Petr Pan, čili Bealfire aka Neal je jeho vnuk a Henry aka true believer, kterého chce zabít a vlastně zabije je jeho pravnuk.. vtipné... fakt vtipné a musím říct, že to jsem nečekala ani omylem. Jakože člověk už se postupně začínal ztrácet v tom, kdo je kdo ve skutečnosti a v pohádkové říši, především když někteří jako Neal, Mr. Gold, Hook a jiní prošli aspoň 3 různými říšemi, a v každé jsou samozřejmě známi jako někdo jiný a znají různá tajemství a mají historii s jinými postavami - např. teď Neal a Wendy. Suverénně se už fakt ztrácím v tom, kdo zní koho a z jakého světa, ale tenhle zapletenec s Petr Panem mě vážně pobavil. 20. 5. 2014 - konec 3. série: Hej Frozen??? Tak to už je prostě moc (místo abych otevřela hubu překvapením, propukla jsem v nekontrolovatelný smích, jestli si ze mě tvůrci jako dělají prdel nebo ne), popravdě už bych ani další sérii nechtěla, ale vzhledem k zvratům na konci a tomu opět nenápadně otevřenému závěru série, je jasné, že bude. No co, jsem zvědavá, do jaké prekérky se dostanou příště.. ale konečně je aspoň Emma s Hookem dohromady.. sláva!!! :P Už to není čistých 5*, spíš to klesá na 4*, ale mám ten původní nápad ráda a postavy taky, takže zatím nechávám, uvidí se, jak se vyvrbí ta následující sérka.

• 5.1.2012  15:23
    Nová holka (TV seriál) (2011)

Po 9. díle: příjemný odpočinkový seriál, u kterého se výborně zasměju. I ty vtipy mi tam přijdou skvělé, prostě se mi líbí tenhle mírně trapný smysl pro humor. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, snad mě Zooey a její parta kluků nezklame. Konec série 1. série: Jo nechávám ty 4*. Je to lehce nadprůměrný výtečný seriál a doufám, že bude další řada:) 18. 4. 2013 A nakonec tomu dám celách 5*, seriál netáhne jen Zooey, ale jedná se o dokonalou vtipnou souhru všech 5 hlavních postav s kratšími asistencemi dalších hrdinů. Pořád mě to baví a stále se nemůžu dočkat dalšího a dalšího dílu.

• 26.12.2011  11:26
    Bratři a sestry (TV seriál) (2006)

K tomu není co dodat. Kdo prožije s hrdiny všech 5 sérií díl po díle, nemůže být nic jiného než uchvácen a stržen návalem emocí. Smála jsem se, brečela, byla napjatá jak struna, prostě prožívala jsem to, co prožívala tato (dovolím si použít slova larelay, která to perfektně vystihla) dokonalo-nedokonalá rodinka.

• 26.12.2011  11:22
    Řekni, kdo tě zabil (TV seriál) (2007)

Tak to je moje. Kouzelnou barevností mi to připomínalo Penelope. Ta atmosféra podle mě hrála v seriálu velkou roli. Taky se mi líbí malý počet dílů, což zaručilo, že se seriál nestihl zkazit, jak to mu zpravidla bývá. Herci byli perfektní od Lee Pace, přes Annu Fiel až po Chi McBride (můj osobní favorit v tomto seriálu), no a tetičky nebyly jiné než perfektní. Jediný, kdo mi tu vadil, byla Kristin Chenoweth - tu jako herečku nemám vůbec ráda a vadí mi snad všude v čem jsem ji viděla. Díly vás nikdy nenudí, střídá se tu vtip, občas napětí (i když abych pravdu řekla, poslední díly jsem viděla s českým dabingem a tam mě velmi mrzelo že v podstatě už od začátku jsem věděla kdo je ten bídák, jelikož ho vždy - aspoň v těch 4 dílech- daboval Vaculík), láska, absurdita, magičnost. A to vše je zabaleno, jak už jsem se zmínila, v krásné přímo pohádkově magické barevné atmosféře.

• 26.12.2011  11:09
    Noc v opeře (1935)

Panejo. To bylo jediné, co jsem ze sebe kromě salv smíchu dostala po skončení promítání. Takových filmů by mělo být více. Kam se na to hrabou dnešní komedie. Trio Marxů byly prostě hvězdy a dobrovolně se zde přiznávám, že až do té doby, než jsem si zašla na promítání tohoto filmu, jsem o nich slyšela možná tak jednou v hodinách češtiny kdysi na gymplu. Což jak jsem zjistila byla nehorázná chyba. Takový humor jako mělo tohle bratrské trio se už jen tak nevidí. Celý sál Mozartea v muzeu se pomalu válel na zemi. Popravdě ještě teď asi dva týdny po promítání jsem stále tak ohromená řadou hlášek Groucho Marxe, že nedokážu dát do kupy smysluplný komentář. Nejlepší scéna? Zaručeně ta v maličké kajutě a hned v těsném zavěsu ta v opeře.

• 26.12.2011  10:59

Vysoké hodnocení si film bezpochyby zaslouží, ze všech stran jsem na něj slyšela jen chválu a tak jsem se konečně rozhodla se do něj taky pustit. Popravdě jsem byla vcelku zklamaná. Nepopírám, že je to důležitý mezník ve světové filmografii, ovšem mě to nějak nechytlo, bylo to až moc dlouhé a prostě... not my thing.

• 26.12.2011  10:56

Srdcovka. Už od mala ten film zbožňuju a není snad rok, kdy bych si ho nepustila. Přiznávám, že to není bůhvíjaké veledílo, ale copak poručím srdci, aby ten film nemělo rádo? Vždycky, ale opravdu vždycky se u něj nasměju na den dopředu. Jackie Chan sám o sobě je výborný bojový herec a vzhledem k tomu, že já mám radši komedie než jen akční filmy, vítězí u mě Jackie oproti Bruci Lee na plné čáře. A zde s Owenem Wilsonem tvoří skvělou dvojku. Nejlepší scéna? "Miluju bublinky" aneb ve vaně když hrají úžasnou čínskou hru aneb "Uno más prosím":)

• 26.12.2011  10:43

Och, proč se dvojka o tolik pohoršila? A proč tomu tak bývá skoro vždycky? Méně vtipných scén, méně bolící břicho od řádného smíchu, více průměrnosti a méně promyšlený děj a nápad. Po delší době jsem si všimla, že opět hodnocení zde je, ale komentář chybí a zrovna u takovéhoto filmu (ne že bych strkala komentář ke všemu). Teď jen doufat, že trojka, která nás čeká příští rok bude lepší, jak to opět obvykle bývá. Už samotný trailer tomu napovídá, tak doufám, že budu mile překvapena.

• 26.12.2011  10:37

Tak teda mám velmi rozporuplný názor na film. Herecké výkony? Naprosto bezkonkurenčně VYNIKAJÍCÍ. O tom se nedá ani spekulovat. A o to tam především šlo - studie lidských vztahů a že to E. Taylor a R. Burton zahráli přesvědčivě. Takže ve filmu ani o ten děj nešlo, ale já si nemůžu pomoct, prostě místy mě film uspával (i když by se to mohlo zdát nemožné vzhledem k častým vřeštěním, řvaním a všelijakým vysokým tónům). A ještě něco bylo naprosto skvělé - hudba, jak jinak. Viděno v Mozarteu v muzeu, což zase dodalo jinou atmosféru, než kdybych na to koukala doma.

• 26.12.2011  10:17

Tak po tomhle díle uvažuju, že je možná ještě lépe zpracován než jednička. Konečně se to tu značně rozhýbalo co se upířího-člověčího mimina týče. Ovšem stále zde byla řada scén k smíchu - aneb proč se Bella když šla svatební uličkou tvářila, jak kdyby šla na pohřeb? Proč proboha chudákovi Robertovi zakazují hrát a stále ho nutí dělat ty divné obličeje, jakoby měl zácpu? Vždyť už nám dokázal v řadě filmů, že herec opravdu je (př. Remember me, Water for elephants). No a Kristen tady taky zrovna moc nepředvedla své herecké umění a popravdě pohled na to jak byla vyzáblá byl otřesný, ale alespoň bylo vidět, že i triky se zvedly na vyšší úroveň. Takže hodnotím tak 4*.

• 26.12.2011  09:56
    Myší pohádka (TV film) (2002)

To si někdo ze mě udělal asi srandu co? Dobře beru to jako krátkou roztomilou pohádku pro malé děti, ale proboha proč dětem tolik motat hlavy? Nebo to mi vážně chcete říct, že si člověk donesl do domu strom, ve kterém běžně, aniž by si toho někdo všiml, žil pták s hnízdem, nějaká veverka a dokonce medvěd. No to mě podržte. Medvěd se vlezl do stromu, který byl asi tak neskutečně hustý a v nějakém obalu těsnícím hluk, že si ho nikdo nevšiml. Jo potom tu mluvící vílu nahoře a případně elfa beru, to do pohádky patří, ale tím předchozím mě autoři dojali. Ovšem pak přišla ještě vetší pecka, když přijel Santa a začal zpívat super moderní písničku a uviděl ho tatínek s maminkou a zpívali si s ním. Tak to už jsem opravdu vybuchla smíchy. A to nemluvím ani o animaci, která je přímo do nebe volající. Ale 2* za to, že je to aspoň krátké, ty myšky byly roztomilé, začátek vypadal velmi slibně a děti to kupodivu baví, ač jsem se tomu divila.

• 26.12.2011  09:48
    Micimutr (2011)

Proč nám ČT1 zkazila Štědrý den touto otřesnou blbinou, která neměla ani hlavu ani patu, herci strašní, děj nijaký, vtípky neskutečně trapné. Jediný kdo to zachránil aspoň na tu jednu *, byl Bartoška. Jeho humor byl narozdíl ode všech jakžtakž snesitelný a dokonce mě i rozesmál, když ze středověkého Scrabble poskládal "blbec" když se bavil se ženou o princi. Nebo narážka, že kvůli tomuhle mám od dvaceti dřevěnou ruku. To bylo ale ze snesitelného humoru vše. Celý zbytek byl trapas nad trapas a už v životě nechci o tuhle "pohádku" (spíš pi****nu) zavadit.

• 26.12.2011  09:42

Snad vůbec první film s tímto duem (pokud nepočítáme tamto v antickém Římě) mě moc nepotěšil. Ne že by to byl vyloženě špatný western, ale u nich jsem si zvykla na svěží neotřelý humor a tady těch humorných scén bylo pomálu, popravdě si teď zpětně ani na žádnou snad nevzpomenu. Ale rozhodně nebýt tohoto filmu, asi by se potom tato humorná dvojka nevyvíjela dál, tak jak to udělala. Tady se poprvé osvědčily jako úžasní westernoví kumpáni, kteří stojí vždy na té lepší straně.

• 25.12.2011  21:51
    Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)

Tahle pohádka měla být na Štědrý den, ne nějaká strašná a naprosto otřesná Micimutr. Tady byl vtip, satira a ještě jednou humor, ano místy se taky našly trapné pasáže, ale oproti výše zmiňované pohádce to bylo opravdu jen místy a ne celou hodinu a půl. Sice mi trošku vadil Klus, toho opravdu nemusím, ale zbylí herci byli výborní, jak Vetchý, tak Štěpánek, a popravdě Lábus a Vladyka hráli vyčurané a zlodějské blbce velmi povedeně. Zesměšnění politické situace bylo trefné a skvělé - daň ze vzduchu - o tom už se hovoří mezi lidmi dlouho, a tady to máte:) Jednoduše po hodně dlouhé době velmi povedená česká pohádka, která když se člověk trošku zamyslí není jen pohádkou, ale poukázáním na dnešní politickou situaci, troufla bych si to lehce přirovnat k Hrátky s čertem, ale to je samozřejmě jiný kalibr, ovšem záměr to má podobný.

• 5.11.2011  12:05
    Shrek (2001)

Ano, tohle bylo něco. Když jsem ho viděla poprvé bylo to nové, protřelé, troufalé, zajímavé, zábavné. Možná, že bych byla radši kdybych následující 3 pokračování neviděla. Tak by mi to aspoň nemohlo zážitek ze Shreka, toho pravého Shreka pokazit.

• 5.11.2011  12:01

Už i já, velký fanda Transformers, musím uznat, že třetí díl není to pravé ořechové. Stále jsem se výborně bavila, stále mě hudba dostávala do kolen, ale už to není ono. Možná je to absencí Megan Fox a možná už je snímek moc přeTransformován. Ale i tak to byl dokonalý zážitek.

• 5.11.2011  11:58
    Vlasy (1979)

Konečně jsem se k této klasice dostala a samozřejmě jsem byla nadšená. Miloš Forman je skvělý režisér, což mi dokázal už v řadě filmů, ale nějak jsem se jimi začala prokopávat od nejnovějších k těm prvotním:) Musím se přiznat, že jsem ani netušila, že tolik písní, co znám, pochází z Vlasů. Všechno je tu tak jak má být, ale nevím, nějak tomu nemůžu dát plných 5*, takže 4-5*.

• 5.11.2011  11:52

Další z akčních filmů, u kterých si člověk odpočine. Může ho vidět třeba 5krát, protože u něj se krásně vypne mozek, a stále mu přijde stejně průměrný. Takových filmů ale taky není nespočet, takže já jsem za něj ráda. K tomu všemu R. Reynolds a překvapivě tmavovlasá B. Lively, která se nějak začíná prosazovat ve světě filmu. 3-4*

• 5.11.2011  11:49

Tučňáci byli roztomilí a Jim Carrey se nám představil v jeho typické roli. To je asi tak vše. Pobaví, neurazí, ale ani příliš nenadchne, ovšem je to zapamatovatelný film, to se mu musí nechat.

• 5.11.2011  11:45

Blbost. Ale dokonalá blbost, která nadchne a pobaví a člověk ji může vidět snad neomezeněkrát. (jsem si vědoma toho, že to není slovo:D) Absurdní momenty dostanou člověka do kolen.

• 5.11.2011  11:42
    Velká ryba (2003)

Myslím, že tady opravdu netřeba něco dodávat. Snímek se náhle zařadil mezi mé oblíbené filmy. Tim Burton umí!

• 5.11.2011  11:39
    Melancholia (2011)

Název vypovídá sám za sebe. Melancholia. Snad z žádného filmu jsem neměla takovou depresi. Neříkám, že by tu herci špatně hráli, právě že naopak. Výtečná hudba. Ale ten děj. Prostě ten příběh se mi nezdál. Bylo to moc .... nemůžu najít to správné slovo - komplikované? neuvěřitelné? nereálné? melancholické? zvláštní? působivé? Nevím. Po odchodu z kina jsem měla pocit, že už ani nevím, jak to všechno začalo. Film se ztratil. Nevím proč, ale kromě pocitu, probůh co to bylo, jsem nebyla schopná si nic jiného vybavit. Každopádně vím, že tomu nemůžu dát víc jak 3*, nejde to.

• 5.11.2011  11:34

Myslím, že R. Pattinsonovi se tímto snímkem definitivně podařilo dostat z krabičky "ten upír". Už to, že na to má, nám dokázal ve snímku Remember me, ale teď už je to naprosto jasné. K R. Witherspoon ani Ch. Waltzi člověk nemůže mít výčitek. K tomu všemu výborná hudba, krásné prostředí a to nejkrásnější zvíře na světě - slon.

• 5.11.2011  11:30

Krása. Nečekaný konec. Skvělá hudba. Výteční herci. Snímek má své nepopiratelné kouzlo. A to je Americká krása. Btw. moc se mi líbí komentář kleopatry.

• 5.11.2011  11:25

Jelikož já nemám ráda horory a zásadně se na ně nedívám (i když tuto zásadu jsem teď porušila už potřetí, ale ani jednou to nebylo, že bych si ho zapnula sama od sebe), tak musím říct, že tento nebyl vůbec tak strašidelný a spíše naopak byl skvělý. Narazila jsem na něj na filmové noci v jednom klubu a jsem ráda, že se tak stalo. J. Depp opět bezkonkurenčně předvedl svůj výborný herecký talent, k tomu už se ani pomalu nemá co dodávat. Ale pravda je taková, že jsem stále čekala nějaké racionální vysvětlení, kterého se mi bohužel nebo možná naštěstí nedostalo. Hudba, herecké výkony, prostředí, kamera...to vše bylo skvělé, ale na těch 5* to nemá, asi možná kvůli mému zaujetí "horory":)

• 5.11.2011  11:18

Nemám slov...... opravdu, dokonalý film. Myslím, že se snad každý shodne, že nejlepší část filmu bylo "setkání" všech na zahradě. E. Stone v poslední době jen září ve filmech, R. Gosling je prostě, no Ryan, kterého jsem si oblíbila už od The Notebook což byl pro mě osobně film, díky kterému se u mě prosadil, no a J. Moore a S. Carell oba velmi výborní herci. "Seriously? It's like you're photoshopped!"

• 5.11.2011  11:14

Páni, žasnu, že jsem tento skvostný snímek s Louisem de Funèsem opět s úžasným hlasem F. Filipovského (u čehož mě vždy mrzí, že bohužel už nenadaboval film Zelňačka, což je úžasný film, ale bez dabingu Filipovského ztrácí na úžasnosti) neviděla už dříve. Ale myslím si, že mě dostal ještě víc, než by se mi líbil, kdybych ho viděla třeba o let dříve. K filmům s tímto Panem Hercem se v podstatě nedá co dodat, protože jsou dokonalé, spousta skvělých scének, frků apod. Co mě nejvíce pobavilo? Scénka, kdy si jako žena otočil krinolínu, aby prošel uličkou? Možná, ale bylo jich tolik, že těžko vyberu. A nejlepší hláška? Ta kdy Salust vydává prapodivné zvuky při zjištění, že královna není v pokoji s Blasem.

• 5.11.2011  10:54

Nikdy předtím jsem si ani neuvědomila, že tolik významných osobností vlastně žilo ve stejné době. Každopádně lidem, kterým jména jako Modigliani, Picasso, Coco Chanel, Braque, Dalí, Buñuel, Matisse nebo Fitzgerald nic neříkají, asi z tohoto snímku nebudou mít tak velkou radost jako já. Popravdě jsem Gilovi záviděla. Tak strašně moc bych si přála, aby se něco takového stalo mě:) I když já bych měla asi největší radost se setkání s Modiglianim či Braquem a ne s Hemingwayem, jak to vyznělo ze snímku. Samozřejmě ani tím bych nepohrdla. Každopádně tu byla krásně vylíčena atmosféra tehdejší doby, jak si ji Allen vysnil - posedávání v barech, kavárnách, karnevalech v kouzelné Paříži. Jinak musím říct, že opět nepopiratelně skvělé dílo. Woody Allen holt ví, jak natočit parádní film.