• Krátkometrážní

Nahrávka (2014)

Celý život ve 3 minutách, proč ne? Je to geniální a shrnuje to celou podstatu lidského života a taky to, že zvědavost se nevyplácí. Na konci mi lehce naskočila husí kůže. Možnost stále vidět zde: https://vimeo.com/225249697

LEGO® příběh 2 (2019)

Nevím čím to je, ale dvojka se mi líbila mnohem více než jednička. Řekla bych, že je na stejné úrovni jako Lego Batman movie. Asi jsem víc infantilnější než dříve (nebo naopak víc moudřejší?), i když si myslím, že řadu narážek a dvojsmyslů by asi menší děti nepochopily. Proč film vidět? Kromě milionů hlášek, nespočtu narážek a odkazů na filmy, přehršle barviček a třpytek a roztomilosti v sesterském systému, cestování časem, jsou tam asi i tři rádoby i nerádoby úchvatné songy a taky je to asi jediný film, ve kterém má své okolí rádo Green lanterna a není za totálního outsidera. Jo a samozřejmě má film i vyšší význam v rámci vztahu sourozenců a rodičů ve světě lidském. Asi těžko najdeme člověka, který má mladšího nebo staršího sourozence, a jednou v dětských letech nebyl ve stejných kolejích. Jo a vyústění konce? WAAAAU. Aneb Everything's not awesome. P. S. Rozhodně sledujte i závěrečné titulky, teda se do nich spíše zaposlouchejte, protože ty zase boží jsou :D

Stranger Things (2016) (seriál)

Po shlédnutí 2. série - proč nejde dát více jak 5*???? Protože tenhle seriál je naprosto úžasný, skvělý, brilantní, bezchybný, báječný... jak 1. tak 2. série. Má to v sobě všechno - scifi, drama, napětí, lásku, přátelství, vtip, šok... všechno prostě.. jakýkoliv další komentář je asi zbytečný, všechno už bylo řečeno a já se nerada opakuju. Prostě tohle musíte vidět... Aneb já chci 6*!!!

S láskou, Rosie (2014)

Co na to říct, asi se mnou mává ovulace, že jsem tomu dala 5*, protože první měsíčky už máme hodně dávno za sebou, takže tím to být nemůže. "The condom came off inside my vagina and in present I'm not able to locate it. - That's way more information than I need it." To prostě chcete, ještě když pak váš ošetřující doktor se jmenuje Dick. Sorry, ale tu byla prostě řada scén, které byly přesně stvořené pro infantilní jedince jako já, aby se na nich zasmáli. Jako třeba odvádět svou dceru první den do školy a přitom mít k zápěstí připoutané čelo postele. Nebo iracionální matku, která Vám nechce dovolit jít na vysokou tak daleko, protože kdo by Vám pral a co byste jedli? To je prostě směšné, že si to tak naivně představujete. Nebo rozhodně chcete otěhotnět po sexu, kdy si kluk nasadí kondom a pak rychle rychle rychle.. asi aby se neudusil nebo co a do 5 sekund je hotov... yes... fakt king a samozřejmě poté ještě výše zmíněná story... prostě to určitě budete vyprávět jednou dceři, jak byla přivedena na tento svět. A víte co? Tequila je fakt svinstvo... S její story se naprosto dokážu sžít... výplach žaludku mě naštěstí minul, ale stejně mě sanitka do nemocnice odvezla a nechali si mě tam až do rána.. ehm.. :D Fuck you. (Jop ten song je super.) P.S. Pamatujete ten naprosto promyšlený záběr, kdy byli na pláži jako mladí ještě, zaostřeno bylo na jeho obličej, ale v popředí byl zadek Bethany? V krátké lehké sukýnce, kterou nadzvedal vítr? Ne? No tak si to pusťte znova.

Historie cestování časem (2014)

Viděno na AFO 2015. S Tiny Giants byl tohle pro mě nejlepší snímek letošního AFO a zároveň i posledním, na který jsem v rámci festivalu šla. Umístěn v jednom z menších sálů, v podstatě ne moc přizpůsobeném ke sledování filmu, ale jak byl narvaný. Lidi seděli všude kolem na zemi, polovina z nich ani nemohla na plátno pořádně vidět. Ale rozhodně to stálo za to. Já, na židli (haha, máte chodit včas :P), se perfektně bavila. Pseudodokument o sestavení stroje času byl podán velmi delikátně, velmi citlivě.. kecám, byl to snad nejvíc vtipný dokument, co jsem vedle What we do in the shadows viděla. SPOILER. Nejvíc asi všechny bavilo, jak se vždycky něco posralo. Když už se mu podařilo zbudovat první stroj času, aby zachránil manželku před smrtí na obrnu, vrátil se do jejího dětství a očkoval ji, tak pak stejně umřela při porodu. Potom sestavil vlastně první stroj času, aby zabránil manželčiné smrti, přežila porod, porodila druhého syna, ale pak umřela při autonehodě. Potom sestrojil vlastně první stroj času... ovšem opět marně, jelikož manželka spáchala sebevraždu, jelikož měla pocit že ji stále někdo honí a bodá do ní jehlu :D atd... Pak přišli na řadu synové.. rodiče byli zabiti, nehoda v laboratoři a bylo by to vlastně super, kdyby se jim podařilo vynalézt stroj času, nebýt výbuchu laboratoře. "One small step for Russia, big step for communism." aneb Stalina se strojem času nechcete, protože potom vytvoří Time spies. Konec SPOILERU. Tento snímek musím ještě někdy v životě vidět.. protože vidět ho jen jednou je málo.. to si ho prostě dostatečně nevychutnáte.

Pidiobři 3D (2014)

Viděno na AFO 2015. "Jsou to jeho vlastní zážitky, které dělají z křečka muže." Chcete vidět super boží akční vtipný naučný animovaný dokument ve 3D? Tak jednoznačně volte Tiny Giants. Jakmile uslyšíte výt křečka, tak už se nikdy nepřestanete smát. Naprosto skvělý soundtrack. Ta westernová hudba u jedne bitky, nebo útěk křečka před vodou. Všeobecně musím říct, že story o křečkovi mě bavila více než o čipmankovi, ale i tak je to tak na 10*. Bacha snake alert - i když je pravda, že ten let křečka před otevřeným chřtánem hada byl vtipný - aneb měla jsem zakryté oči, jakmile se tam objevil jad, ale ten smích publika mi nedal a musela jsem se podívat a stálo to za to.

Concrete Stories (2014)

Viděno na AFO 2015. Velmi dobře nakombinovaný a natočený dokument o panelákové kultuře. Paneláky jsou teď in... Velké betonové šedé krabice, ve kterých bydlí nejméně polovina obyvatel ČR jsou prostě hitem, ač nám to nepřijde. Ale když se podíváte na tento dokument, tak pochopíte, že opravdu mají své kouzlo. Například paneláková kolonie Les Courtillières v Pantin - zde, zde a zde. No řekněte, že to je nádhera? Záběry z demolice města Starého Mostu v roce 1967 byly opravdu k pláči. Tolik nádherných budov a všechno to šlo dolů jen kvůli těžbě. Snímek, ale taky pobavil například párem s knihami a manželkami a muzikál Čerjomuški prostě musím vidět. A víte, co je nejsmutnější? Že člověk - Raymond Camus-, díky němuž vznikly prefabrikované betonové desky, základ všech paneláků, v nichž bydlíme, nemá ani heslo na wiki a vůbec se o něm na netu dočtete velmi málo.

Co děláme v temnotách (2014)

Venku prší, já mám konečně volno z práce, učit se mi nechce.. co bych jenom tak mohla dělat? Už vím... třeba dohnat resty s komentáři od února:D Ehm.. ehm... Nevím, proč si je vždycky nechám tak nahromadit, ale když se podívám na nějaký film nechce se mi hned k němu psát komentář... musím si to nechat trochu uležet. Ovšem pak to dopadne tak, že to uležení trvá i pět měsíců :D "With humans they has the tendency to die." What we do in the shadows mě naprosto dostalo a chlamala jsem se snad od začátku do konce. Perfektní nápad natočit film o upírech v dokumentárním stylu o strastech spolubydlení, o nichž každý víme svoje. Třeba jako když někdo 5 let neumyje nádobí, nebo se musí chlubit tím, že zametl podlahu, když recykloval tak, že mrtvé tělo odtáhl do sklepa. Zametáním podlahy byste se neměli chlubit, to je přece automatické. Peterovi je 8000 let, Vladislavovi 862 let (aka ano ten "Drákula" ale spíše znám jako Vlad Napichovač), Deaconovi je 183 let a Viagovi asi nějakých 300 a takhle parta spolu bydlí a musí řešit všechny sračky, co k tomu patří jako schůze spolubydlících, potyčky s vlkodlaky a hlavně nového mladého upíra Nicka a jeho lidského kámoše Stu. Víte, co se stane, když upír sní jednu hranolku? Skoro jako požární hydrant vyzvrací tak 10 litrů krve. Nebo když řeší, jak uhořel jejich spolubydlící Peter jako detektivku. No a když proběhla "rekonstrukce" toho, jak se Stu proměnil ve vlkodlaka, tak to už byla jen třešnička na dortu. A konec byl opravdu kouzelný. "Some people freak a little about the age difference. There's thing like What's this 96 years old lady doing with the guy for times her age. They can call me cradle snatcher. Who cares."

Lucky Louie (2006) (seriál)

"Because god's dead and we're alone." Tohle je zlatý důl na hlášky a nejvíc vtipné scény. Zapněte jakýkoliv díl... klikněte kamkoliv a počkáte-li max. dvě minuty... BUM.... super gag. Btw. tam hraje Emma Stone - neměla jsem ani tucha a bylo to moc milé překvapení. "But my dick is too aware that your pussy is a chamber of financial ruin." ................... "Well, fireworks are merely an abstract expression of those guys (finding father guys) shooting their loads all over each others' faces." ................... "She's a teenager. She's not a person." ................ "I'm not an alcoholic. I'm just the fucking asshole." ......................... "With all these cunts, I mean, they had to come from somewhere. Where did they come from? - I guess they all come from ona big giant cunt. - Yeah and that's God."

O myšce a medvědovi (2012)

Varování: Jestliže vám bude připadat, že jsem při psaní komenáře trochu šišlala, tak budete mít stoprocentně pravdu. Začátek snímku byl kouzelný, jak se ilustrace postupně objevovala a vykreslovala. Tento svět byl úžasně vymyšlený. Medvědi a myši. Každičký detail byl tomu přizpůsobený. V myším světě odbíjí hodiny tak, že na zvon ve tvaru medvědí hlavy mlátí dvě myšky kladivy. I ta škola byla jak z naší opravdové společnosti. Namyšlená naparáděná pipina, šprt, ten co furt spí atd. Noční stáže (ano mám na mysli kradení medvědích zubů), aby z ní byla myška zubařka? To je fakt jak realita... který medik nemusel v rámci praxe absolvovat noční? Takového nenajdete. Trošku mi vadily ale velikostní rozdíly. Ty myši byly oproti medvědům relativně velké... v podstatě skoro jako medvědí miminka, tak po kolena dospělému medvědovi. Nebo jak se kur*a (pardon já vlastně slíbila šišlání) vleze dospělý medvěd kanálem do myších nor a jejich školy? Célestine si mě naprosto získala už jen tím, jak s Ernestem hned při představení vymetla a sjela ho jak aminu. Poté při smlouvání - malou službu, velkou službu, obrovskou službu, největší službu na světě - jsem se jen smála. A především měla úplně senzační smích - za její namluvení patří herečce veliký potlesk (mám na mysli samozřejmě francouzský originál). Rodina, kterou se oba rozhodli, že zruinují měla skvělý byznys - otec medvěd prodává cukrovinky a mamka medvědice náhradní zuby za ty zkažené. Nejkrásnější scéna? Nejvíce nádherná symbióza hudby a malby, při které jsem se málem rozplynula? Jak hrál na housle a do toho běhaly po obrazovce barvy, čáry, kaňky, plochy - úplná ambrosie.