• Krátkometrážní

Milk (2008)

Naprosto úžasný film. Velmi se mi líbilo prolínání filmu s originálními audionahrávkami z té doby... Herecké výkony naprosto excelentní. Hudba skvělá. Myslím si, že je to rozhodně jedna z nejpovedenějších "autobiografií", co se natočila. Příběh vás vtáhne do děje, pocítíte, jaké bezpráví se tehdy dělo. Obdivuju skutečného Harveyho Milka za jeho odvahu, odhodlání a vytrvalost. Obdivuju, že se režisér odvážil zpracovat, dodnes ještě docela otevřené téma ohledně homosexuálů, ale rozhodně si tím získal ještě více fanoušků. A upřímně ani mi nevadily někdy až moc dlouhé dialogy na politické témata.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Velmi povedený animovaný film. Konečně nějaký nový námět, který neomílá to samé furt dokolečka. Animace skvělá. Monstra tu ještě nebyly a tak byl celý příběh, zábavný, fresh a dynamický. Nevěděli jste, co čekat, což se poslední dobou u filmů moc nestává. Susan pak už zase měla normální velikost, ovšem dala přednost novým kamarádům - monstrům, před arogantním a sobeckým snoubencem. A tak se zase stala Enormikou. To bylo hodně dojemné. Nejvtipnější byl asi BoB...sliz.. Ten mě teda fakt dostal..a to se nestalo mě?..ten šmejd nás podváděl:D

Transformers (2007)

Nemám co dodat než jen - awesome. Naprosto skvělá strhující podívaná. Autoboti byly jako skuteční a nejen, že byli chytří, ale ještě k tomu i vtipní. Scénka kdy se schovávají u domu, aby ho Samovi rodiče neviděli, byla opravdu velmi komická. Nejlepší výrok filmu je ovšem ten, kdy malá holčička v noci vstane a jde k bazénu, z nějž vyleze autobot a zeptá se: "Ty jsi zoubková víla?" Tady jsem si film musela stopnout, abych se mohla nerušeně 3 minutky smát. Jako hlavní herec mi byl Shia LaBeouf (hodně blbé jméno pro chlapa) velmi sympatický a o Megan Fox ani nemůže být řeč. Nikoho jiného bych si v její roli nedovedla představit. Líbilo se, jak Sam setřel velitele tajného sektoru 7, tím, že vše věděl líp než on... Všechny scény byly tak skvělé, že prostě nemůžete vybrat tu nejlepší a nejakčnější. Celý film doprovázela vynikající a odpovídající hudba, která některým situacím dodala na dramatičnosti. Čmeláka jako auto bych taky brala ;) Za poslední dobu nejlepší film, co jsem viděla. Už se velmi těším na dvojku. Asi se na ni mrku dneska večer:)

Pán much (1990)

Naprosto úžasný výběr na zabrání tří hodin Základů společenských věd.... Film výborně zobrazuje a výstižně poukazuje na to, co se děje mezi skupinou ztroskotanců. Jedni si chtějí užívat, druzí se snaží přežít a nějak se zachránit. Poté se ukazuje, co všechno s člověkem udělá strach, postupně se všichni z "party hodných" přesouvají kvůli strachu a pod nátlakem k "partě padouchů" až na konec zbydou jen dva, ti chytřejší a zodpovědnější. A vše vyvrcholí tím, když jednoho z nich zabijou a poté se uskutečňuje hon na toho posledního, jako kdyby to bylo nějaké zvíře. Naprosto je ovládly pudy a odhodili všechny zábrany a lidské vlastnosti. Skvělé dílo.

Jak štěňátko chtělo malé pejsky (1960)

Krásná pohádka. Štěnátka mi bylo ale líto, chtěl malé pejsky a ono nic. Tenhle příběh je vážně smutný. Ale krásně animovaný a příjemný. Opravdu hezké bylo, jak se potom šel předvádět před kvočnu, že žáby za ním chodí, respektive skáčou:)

Návrh (2009)

Řekla bych, že tohle je nejpovedenější romantická komedie roku 2009. Výborné obsazení - Sandra Bullock a pro mě naprosto nový Ryan Reynolds (sice jak jsem zjistila,že už jsem ho v některých filmech viděla, ale nikdy mě nezaujal natolik, abych si ho pamatovala). Skvělá gradace filmu, kdy jste se měli pořád čím bavit. Hudba, kamera a všechno prostě ok. Ale teda plodící deka:D no coment. Jinak vážně výborná zábava a dostalo to do mě i emoce, což se ne u každé romantiky stává a za to je rozhodně taky plus. Co víc dodat než "Ne, vem si toho psa, vrať mi mobil":D

Hrdina (2002)

Skvělý film s vynikající kamerou, úžasné barevné kontrasty. Umění meče je spojeno s hudbou a kaligrafií... musím říct, že příběh je jednoduchý, ale je podán tolika retrospektivními záběry, z nichž každý má jinou barvu, pocity a náladu, že film vás ani na chvíli nezačne nudit. Také mě dostaly souboje červeně oděných bojovníků ve žlutém listí (naprosto výborné kontrasty) a souboj na vodě, kdy jsme se na něj mohli dívat i skrz vodu prostě neměl chybu. Velmi originální pro mě byly nápady s kapkami vody, větrem vířícím listí nebo odrážení šípů meči. A celý film doprovázela velmi příjemná hudba.

S tebou mě baví svět (1982)

Nejlepší česká rodinná komedie, která obsahuje spousty hlášek a člověk se u ní zasměje vždy, i když ji vidí klidně po dvacaté. Skvělé herecké výkony, vtípky a výborné dětské obsazení. Málokomu se podaří natočit film s dětmi, který by byl tak dobrý. Spousty nezapomenutelných scén... 30. 6. 2013: A dá se na to dívat i v létě, nejen o Vánocích nebo na Silvestra, jak je zvykem! :D

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Na tento film jsem se vypravila s kamarádkou, když sme v srpnu pracovaly v Praze. Samozřejmě, že když už jsme byli v Praze museli sme jít na verzi s 3D začátkem... a výsledek? Začátek filmu byl nejlepší...Průlet městem z pohledu osoby na koštěti byl naprosto dokonalý...kvůli tomu jsem přidala jednu hvědičku navíc...zbytek filmu už byl v normě..nic neobvyklého, co by stálo za zmínku. Akorát mi přišlo, že někdy se snažil režisér až moc zapůsobit na naše city dojemností některých scén, až tak moc, že to na vás působilo jako nějaká slaďárna...Ale jinak triky dobré, kamera skvělá ...

Slavnosti sněženek (1983)

Další z těch nezapomenutelných krásných českých filmů, které člověk může vidět stokrát a stále pro něho budou neokoukané. Rudolf Hrušínský st. a Jaroslav Hanzlík - dva hlavní představitelé, kteří postavám dodali to pravé ořechové. Film obsahuje jak notnou dávku humoru, tak pár smutných scén....aneb "Bylo by tu krásně, kdyby...."