X-Men: První třída (2011)

Az na tu obcasnu uponahlanost, je to vyborne. Ma to dramatiku, spad, akciu, vysvetli sa vsetko potrebne a herecka korelacia hlavne medzi ustrednym duom je presvedciva. Bonbonikom pre mna osobne je zastup hereckych tvari/hviezdiciek tzv. "druheho sledu" na cele s Ironsideom v epizodnych ulohach, ktori boli na svojom vyslni v kine a na TV obrazovke v obdobi 80´s -90´s.

Pařba v Bangkoku (2011)

Na prvom dieli ma najviac pobavila koláž fotografií v závere, zvyšok filmu ma veľmi neoslovil. Druhý diel je na tom presne rovnako - odhaľujúce fotografie vyvolali úsmev a pobavenie, film predtým je toporným znásilňovaním konceptu a štruktúry prvého dielu. Silenosť a snaha predať vtip srší takmer z každého záberu, ta-tam je uvoľnenosť a nenútenosť, ktorou jednotka disponovala. Hangover II tak neprekvapivo trpí neduhmi väčšiny pokračovaní filmových sérií - je slabým odvarom svojho predchodcu.

Národ snílků (2010)

Cast teenagera vo mne zhlta ten pribeh aj s navijakom, tesiac sa z priehrstia malych detailov roztrusenych v pribehu aj s tymi obzvlastneniami zazitych schem, ktore su pouzite tak citlivo, ze spatne paradoxne niektore schemy prave utvrdzuju. A potom je tu Kat Dennings....ktora ide mimo stupnicu a v tomto filme multiplikuje vsetko to caro a charizmu, ktorymi uz uputala v Nick and Norah´s Infinite Playlist. Pre mna osobne jedno z najprijemnejsich filmovych prekvapeni posledneho obdobia.

Fu chou zhe zhi si (2010)

Reziserom proklamovany anti-revenge odkaz na mna vobec nefungoval. Naopak, prezentovanym nasilim sa nalada filmu ubera opacnym smerom. Skoda, lebo bez tych snah byt cosi viac ako obycajne zanrovo B-ckovy CAT III film, by to fungovalo lepsie. Dokonca aj ta druha polovica, ktora voci skvelo gradovanemu prve aktu je uz iba jazdou smerom dole. Menej byva niekedy viac.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Tie inkriminovane cca dve minuty som bol v akcnom nebi. Pokazde, ked boli na platne bud pred alebo potom znova The Rock a Vin som sa dostal minimalne na nadvorie akcneho Olympu. Potesila zaradena spiatocka od umelych CGI k vacsiemu zastupeniu skutocneho zeleza. Vyplnova vata by si zasluzila osekat/prerobit, ovsem chapem, ze s takou nabusenou zostavou sa tazko nieco v strizni hadze do kosa. A ten cliffhanger na zaver v titulkoch ma rovnou mierou sklamal ako potesil zaroven, pretoze ak sa podari akvizicia vsetkych zucastnenych, tak pojde o najnadupanejsi 6. diel v historii kinematografie, ktory zanecha za sebou aj all star team z P-ckovej serie "Where the boys aren't" ;)

Voda pro slony (2011)

Jacobova oslava rozpravania a dolezitosti pribehu nema sikovnost rozvrstvenia strategickych momentov v deji a emocnu silu pribehu Rose z prvej a jedinej plavby Titanicu. Rovnako ani chemia medzi Robertom a Reese nema to spravne iskrivo-osudove skupenstvo kvality, akou disponoval zivelny vztah postav Lea a Kate. Napriek tomu, film ponuka zopar lepsich momentov, v ktorych onu nehmatatelne pritazlivu magickost "klasickeho pristupu" mozno aspon na chvilu vycitit, hoc sa nemozem zbavit pocitu ze vysledny film je len torzo zo sirsie koncipovaneho rozpravania.

Gang de Qin (2010)

Vykonstruovane, remeselne vysperkovane, ale neosobne a odtazite, bez emocii

Dan shen nan nu (2011)

Tak ako to dobre zacalo, este lepsie sa rozvinulo (hoc linia lesku bohatsva a prepychu ma iritovala) tak koniec vysumel do prazdna hlavne vdaka zbytocnemu natahovaniu 7/10.

Koht Soo Koht Soh (2010)

Rittikraiova kaskadérska squadra si natočila celovečerný promo reel na svoj arzenál techník s postrannou reklamou na iPad prvej generácie. To, že sú to všetci do jedného herecké polená a dejové zvraty + "prekvapenia" sú na smiech, nikoho pravdepodobne neprekvapí. Čo žiaľ prekvapí je fakt, že na pár výborných súbojov (napr. klietka) pripadá väčšie množstvo hlušiny vo význame očividnej bezkontaktnosti v súbojoch a to aj napriek snahe o široké spektrum kaskadérskych výkonov a implementácie rôznych štýlov boja. Zamrzí to hlavne preto, že je to jediný aspekt, ktorý mal šancu zaujať. Svoje ovečky Rittikrai vedie nielen spoza kamery, ale ako správny starešina sa postaví aj pred kameru v bielej košielke. Technicky dá v jednom súboji omladine zabrať, žiaľ astmatická dýchavičnosť vie pekne podraziť kolená... . Ako 15min YT promo by to bolo pôsobivé, v tejto podobe ovšem veľmi ťažko dopozerateľné bez použitia magic button "fast forward".

Rio (2011)

Ak ma zaujme myslienka/pribeh, postavy aj s prenesenim ludskych elementov nie su charakterovo ploche a funguju aj vtipne momenty, animak si vacsinou riadne uzijem. Pribeh/myslienka Ria ma uplne minula, nezaujimave postavicky a vydarenych vtipov mohlo byt tiez viac. 5/10.