Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Neuvěřitelné.....jinak díky YT uživateli kronoss897 za vtipné komentáře. které dělají z tohoto utrpení záležitost vysmátí hodnou.

Zátoka (2009)

Tisící komentář jsem si záměrně schoval na tenhle class numero uno dokument, značně znepokojující záležitost, který má daleko vyšší potenciál ve vás vyevokovat pocit soucitu,či u velké části lidí zlobu, než kdejaký expoitation film. Obsahově nebudu spoilerovat, téma je opravdu tíživé, opodstatněně, no pozastavil bych se nad formou, záměrem, nasazením a efektem, které jsou opravdu Oscara hodné. Díky nulové inscenaci a obsahové nezpochybnitelnosti mluvíme typově o dokumentaristické špičce. Found footage scény, kór ty noční, jsou doslova adrenalinovým zážitkem, čímž vždy, zaplaťpámbu, na chvíli nechávají divákovi vydechnout a zapomenout na to, o čem se bavíme a co pravděpodobně přijde. Dlouho jsem tento film odkládal, ale obavy z drastické podívané byly díky jisté dávce kulantnosti v rámci možností neopodstatněné. Regnul jsem se i na stránce http://www.takepart.com, kde jsem našel celou sekci s filmy, které časem sjedu. Doporučuju!

Lights Out (2013)

Parádní kraťas, který má krom creepy atmosféry taky příjemnou dávku nadsázky. Víc takových, víc!

Addamsova rodina (1991)

Gomez Addams je jedním z nejlepších filmových elegánů. Tato famílije je jeden velký bizár, který však kope prdel tím, že si dělá srandu sám ze sebe. Těch hlášek je opravdu tuna. I díky nim a jejich černotě je toto nezapomenutelnou klasikou.

Nepříjemná pravda (2006)

Poutavá přednáška Ala Gora na téma globálního oteplování. Skvělý řečník provází live audience tuny faktů, keré jsou zapracovány do interaktivní prezentace. Do toho Davis Guggenheim prostříhává šoty na daná témata, což z dokumentaristického hlediska působí opravdu vyspěle. I přes to, že Gore místy naprosto tendenčně a jednostranně zneužívá faktů, které se mu zrovna hodí do krámku, je jasné, že je (na světě) něco špatně. Moc se mi líbil závěr, kdy Gore nezůstal pouze u suchého konstatování, že je všecko na hovno, ale přichází i s optimistickým tvrzením, že není všcko ztraceno a že by lidstvo i při minimální snaze a minimální úpravě svých životních návyků mohlo změnit hodně. Moc pěkný dokument, který sice svět nezmění, ale je oprávněně vztyčených ukazováčkem. Dá se doporučit!

The Great Conspiracy: The 9/11 News Special You Never Saw (2005)

Oproti konkurenci slabota ve strašně nudném a monotónním podání. Obsahově jde o kritiku administrativy, její nečinnosti, podivné činnosti, případně činnosti naznačující skrývání skutečnosti. Docela nuda. 50%

Esoterická agenda (2008)

Začátek se točí kolem kořenů, propojení náboženství, určování času, pojítek do současnosti. Zajímavé, ale lacině, formou prezentace, podané, kdy se střídají obrázky jako na bežícím páse, to celé pod extrémní rychlopalbou komentátora. Druhá polovina už se zabývá současností a blízkou minulostí, kdy jsou uváděny informace o příbuzenství povětšinou amerických prezidentů a hlavounů s garniturama jiných národů, resp. původních Zednářů a Iluminátů. Závěr je věnován něčemu, co si říká Nový světový řád. Bohužel pro Evropana jsou již stokrát omleté keci ohledně FED, americké monetární soustavy a napojení na kmotrovské rodiny totálně vzrušení nebo znepokojení neevokující, i když na Ameriku tyhle teorie aplikovatelné bezesporu jsou.....kdybych neměl Amíky na salámu, tak by mě to možná bavilo víc. Nic moc. 55%

Daddy's Little Girl (2012)

No tak Austrálie se opět vycajchnovala. Kristepáne....Tohle je záležitost pouze pro hledače torture porna, pro všechny ostatní je to podívaná za trest, což je vlastně i malým obsahovým spoilerem, jelikož se jedná o revenge torture, jak bylo možné vidět například v tomto kusu. Zde se jde (bohužel) ještě o kus dál, a to takovým způsobem, že jsem se opravdu nemohl na všecky scény souvisle dívat. Hnus, hnus a ještě jednou hnus. Kladným bodem budiž silný, dramatický úvod, záporem, s odhlédnutím od toho, o čem se bavíme, budiž tlamoidní obsazení. Nikomu, kdo se nepřipraví na nejhorší, tohle nedoporučuju, ale v rámci žánru je to špička. Tfuj!

Almost Human (2013)

Řemeslně zvládnutá gory vybíječka, ve které by se nesrali ani s děckama, kdyby tam nějaký byly. Bohužel, film je nakopaný do prdele scénářem, jež je ze sorty chudý pocestný. Za jedno podívání těch 80 minut stojí, ale pouze pro ty, kteří mají chuť vypnout mozek a sledovat přesně mířenej zásek obuškem do čela. Nic moc. 65%