V bolestech (2013)

Ale co, fakóf! Byť Afflicted není dokonalým hororem, ze kterýho budete bílí jak stěna srát Maggi v kostkách, v tunách sračoidních FF, jež ohrožují dobrý vkus dokonce i návštěvníků kin, je i k zblití naspídovanej upír místy doslova jednookým králem. Objektivně je tenhle kousek na čtyřhvězdí, ale v rámci FF subžánru mám za poslední dobu(roky) opravdu problém najít něco ani ne děsivějšího, ale celkově zábavnějšího a lepšího, takže to hecnu, a nebudu tady šetřit. 85 minut drajované jízdy, kdy zatáčky prolítnete šlajfuňgem tak krvelačné, že na konci budete jak řešeto. Palec nahoru, vzhledem k prvotině zvlášť! 90%

Zrcadlo, pověz mi... (1990)

Povedený teenagerský horor, který balancuje na hranici slasheru a haunted house/okultismu. Mám z tohoto kousku dobrý pocit, protože není scénáristicky laciný a má ve spoustě momentů svůj styl. Body count ujde, jednotlivé "něšťastné náhody" jsou nepříjemné, zato příjemně rozložené do stopáže, takže za mě spokojenost. 70%

The Den (2013)

Povedené FFko, které bych obsahově a vesměs i kvalitativně přirovnal k Megan is missing. Prostředí filmu se zde docela svěže opírá o internetovou komunikaci a stalking, což se tvůrcům povedlo zpracovat jako found footage velice dobře a neotřele. Pozitivem budiž také jak nominálně, tak standardově vysoký body count, kde se na rozdíl od konkurence nemusíme protrápit 90 minutama kvůli jednomu ubezdušenýmu. Co mi přišlo místy hodně slabé, byla atmosféra, která hlavně ke konci dost pokulhávala, a taky absentující objasnění, které by si vzhledem k "záporákovi" film zasloužil. V subžánru FF to na 4* s přehledem stačí. 75%

Frontline - Memory of the Camps (1985) (epizoda)

Tohle nemá cenu nominálně hodnotit. 56 minut autentických záběrů, ze kterých se drtivé většině diváků zvedne kufr. Je proč. Otázkou je, jestli je vhodné takové záběry zveřejňovat, byť s úmyslem poučení se z historie, protože je zcela jasné, že vždycky bude existovat nějaký ten zbytek diváků, pro jejichž choré myšlenkové pochody z jejich jednoduchých kebulí by tohle mohlo mít efekt zcela opačný. Pouze hrůzný fakt, že tohle bylo opravdu někde k vidění, mě nutí nepodotknout, že tohle je totálně za hranicí únosnosti. Výsledky té nejhorší genocidy živě bez cenzury. Humus. Kdo by měl zájem, tak "Frontline - Memory of the Camps (PBS Holocaust Documentary).torrent".

Death Warrior (2009)

Řekl bych, že tyhle dva filmy se točily zaráz. Půlka herců stejných, půlka UFC hvězd stejných, stejný pičoviny. Jedna hvězda za to, že fighteři hrají líp než herci. Nesledovat UFC, tak Odpad jak vyšitej. 10%

Never Surrender (2009)

Jedna hvězdička za známé tváře z UFC, které naštěstí nemusí moc hrát, a když už jo, tak jsou pořád lepší než ten zbytek. Hovadina. Nesledovat UFC, tak Odpad jak vyšitej. 15%

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Neškodná Marvelovka. Kapitán sic pomalu setřásá punc předpotopního teplometa, ale stále nepřichází s ničím extra. The Winter Soldier je scénáristicky docela povedenou kapitolou, nicméně se nevyhýbá zvratové čitelnosti, což je s prominutím na 130 minutách značně mínusový bod. Samotná postava Winter Soldiera je naopak rozhodně kladným bodíkem, tedy dokud si nesundá masku. Nic proti Sebastianu Stanovi, ale tahle klišoidní zápletka kámošů jako hrom mi přišla zbytečná. A nezůstanu jen u toho. Fanouškovi UFC jistě zaplesalo srdíčko díky roličce GSP, který se ale objeví jen v začátku a prezentuje se jen jedním fightem, kde dostane hned na tlamu, což je teda kurva škoda. Osobně bych ho nejradši viděl v roli hlavního záporáka, klidně s tou blbou maskou na držce, protože jsem si jistý, že by si Evansem hodil mnohem vymazlenější férovku. Scarlett vypadá s tou fialovou kebulí taky hrozně, takže já, i když jsem se nenudil, nadšený rozhodně nejsem a vypadá to, že prostě Kapitán nebude mojí krevní skupinou. Ještě dodám, že díky programu kina jsem po delší době opět absolvoval 3D, jenž bylo opět úplně zbytečný. Nechápu, proč to masově tlačí do filmů, které na to nejsou speciálně zaměřené. Technologie k totálně hovnu! Celkově Marvelovka, která určitě neurazí, ale mě nenadchla. 75%

Jak fungují drogy (2011) (seriál)

Viděl jsem jen díl o extázi. Realita. Pravda bez obalu. Nemyslím si, že kdo ji neměl, tak si ji po tomto bude utikat sehnat. Kdo ví z vlastní zkušenosti, o čem se tam mluví, může se dovědět spoustu užitečných informací.

Herkules: Zrození legendy (2014)

A krade se ostošest! Themistoklés opcuje s Maximusem ve sračce s prachbídným příběhem, podle které je Spartakus scénáristickým velkofilmem. Od Renny Harlina bych teda čekal o něco lepší výsledek, nebo aspoň to, že si přelouskne Édu Petišku. A já bych si tak přál pořádných 12 úkolů pro Herkulese (snad se dočkám tady). No nic, tohle je přiblblý digital madness, na kterým je nějaký ten um znát, ale na ostřílenýho režiséra je tohle prostě špatný. Vzhledem k tomu, že jsem se na to dodíval, přičemž jsem neměl potřebu ten krám zhasnout, tak dávám 2*, ale tohle teda nikdy více. 30%