Zmeškaný hovor (2003)

I když je japonská duchařina značkou značně vypelíchanou, tak zrovna toto nabízí docela dost. S odhlídnutím od jakýchkoliv paralel, dyť tady jde přece o strašení, narovinu uznávám kvality tohoto hororu, protože tak plíživou a skladnou potvoru jen tak nenajdete. Je to oldschool své doby se zrcadlící, ale já jsem s tímto bububu spokojený. Kvalitativně srovnatelné s Kruhem a Nenávistí. 80%

Nenávist (2002)

Když Nenávist, tak jedině tato. Zbytek je zbytek. 80%

Na dřeň (2012)

Na nějaké sociálně dramatické soucítění trochu naivně seskládaná zápletka, ale rozhodně mnohem lepší než nějaká standardní romanťárna. V pohodě koukatelné. 70%

Ďáblův uzel (2013)

Průmětná soudní kriminálka (rekonstrukce soudního omylu) podle skutečné události. Film nic moc, ale příběh je to zajímavý. 55%

Zánik (2015)

Miguel Ángel Vivas se po povedeném home invasionu Secuestrados vrhl zombárenský postapo, což samo o sobě není sortou neotřelou, ale ani zdaleka ne nevítanou. Tuplovaně pak v případě podobném tomuto, kdy si nechává pedantsky záležet na freezy vizuálu vylidněného světa. Až nenáhodně se zde pojetím a částečně i příběhem blížíme Lawrencově pecce Já, legenda, přičemž Vivas dbá na charaktery postav, především pak na jejich zpřetrhané vztahy, a neostýchá se z tohoto řádně těžit za účelem citového vydírání. Rozhodně nečekajte zběsilou gory road movie ve stylu 28 dní poté, ikdyž i na ty v jedné scéně přijde, protože zde se vsází na vizuál, postavy a atmosféru. Kdo absenci bodycountu nevydýchá, může spolehnout alespoň na vyšponovaný závěr. Na evropský filmek vedlejšího šáru úplně super, což spolu s letošní bídou zohledňuju ve svým hodnocení. Doporučuju!

Krutý omyl (1993)

Nadměrná spotřeba kemrohader při natáčení filmů s Naomi Watts začalo už roku 1993. I tak je ale třeba poznamenat, že je ve svých 25 letech v roli studentky patřičně sexy, dosti odhalená a vypočítavě bitch na to, aby svedla (údajně) atraktivního profesora a rodinného přítele a obvinila ho ze znásilnění. To co přijde v závěru, dělá definitivně z Krutého omylu úchyláckej thriller koukatelné úrovně. 65%

Kukuřičné děti: Zjevení (1996)

Pohodově krvavej slasher s děckama a jakýms takýms příběhem. Naomi sice mohla po polu lítal nahoře bez, ale i tak bych tento film nehejtoval. Je jeden z nejlepších z celé série. 60%

Odebrat z přátel (2014)

Jako cyberharassing, částečně vlastně supernatural horor Unfriended s přehledem obstojí díky full-realtime konceptu, bohužel tvůrci se nedokázali poradit se dvěma podstatnými prvky. Podstatnějším jsouce přizdiseroucí úmrtí jednotlivých účastníků zájezdu, méně podstatným jest absence jakéhokoliv objasnění, což na jednu stranu podmínkou nebylo, jsme v hororu, žeano, ale subjektivně se mi kombinace hi-techu a hacknutých sítí s jakýmsi poltergeistem liská tak silně, že je to jak potlesk v divadle. Ve výsledku bych scénaristu kopl do prdele, ale tak nemůžu říct, že jsem se nudil. 65%

Zjevení (2002)

Není divu, že toho Brian Gilbert po tomhle filmu nechal, protože jeho práce jihoamerické telenovele rovná se. Dvě hvězdy za námět a Christinu Ricci. 35%

Prokletí (2005)

Jo, nadhodnocuju, je to béčko jako kráva, ale je to dobře obsazená vlkodlačí teenagerská zábava, takže proč tady šetřit...mně se to líbilo a jako jednoduchou zábavu to můžu i doporučit. 70%