Přiznání (2001)

Mám rád talky filmy a tenhle je fakt dobrej. 80%

Její případ (2005)

Hutné hořké drama, které vám hne žlučí. Plusem je neskutečnej hereckej ansábl, ale jinak se na takový film prostě nedívá moc dobře, byť končí jakýms takýms happyendem. Lidská hloupost je nekonečná. 85%

Wendigo (2001)

Mix hixploitationu a okultního monster hororu? Pro mě určitě zajímavá kombinace, která si hlavně ze začátku dokáže vytvořit hutnou atmošku, no závěr funguje spíš z dramatické stránky, což je trochu škoda, když si vzpomenu, o co se tvůrci pokoušeli. Jako jednohubka OK. 55%

Svědek (1981)

Vynikající talky show Lina Ventury s šokantním závěrem. Koho zaujme, doporučuju ještě lepší Pouhou formalitu. 80%

Podezření (2000)

Preferuji originál. Talky show Lina Ventury má paradoxně mnohem větší náboj. 60%

Podezřelé chování (1998)

Zajímavostí je (skoro)debut Katie Holmes a fakt, že režisér David Nutter to dotáhl potom na poli seriálů docela daleko. Co se filmu samotného týče, tak si bere námět z mnoha dalších, které svým postavám nějakým způsobem kradou identitu. Rozhodně to není nejpovedenější zpracování daného tématu, ale na jedno podívání to ujde. 55%

Výstřel (1981)

Dal bych jen tři, ale za ten závěr jednu přihazuju.... To je ale řev, konečně ten správnej řev! Teď je to vono!!!! 69%

The Captive (2014)

Za výpravu, herce a lehce ulítlý příběh bych dal i čtyřku, ale krom pár stupidit mám strašný pocit nevyužitého potenciálu, takže to nechám na třech a půl. Mohl to být super krimi thriller, kdyby se Egoyan nedržel úzkostlivě v drama vodách, a pustil trochu žilou tomu, o čem se tam pouze mluvilo. Hned by byl trhák na světě. 69%

Pokušení (2009)

Žhavý intrikářský thriller. Akce nula, ale napětí a dusno nadprůměrný. 70%

Dítě číslo 44 (2015)

Tak předně - knížku neznám a po tom, co jsem teď viděl, ani nechci. Skutečný příběh Čikatila znám odjinud, ve zfilmovaně formě především tady, takže mně ve vztahu k této tématice vůbec nevadí Smithův fantasmagor. Tímto vyjádřuji pochopení těch, jež se nasrali, protože se o Čikatilovi dozvěděli strasně málo, a to málo ještě byla fikce. No, proč teda dávám čtyřku, slysím jak se ptáte? Protože se Espinosovi podařil natočit snímek, který by mohl být reklamou na svinstva stalinismu. Já se tady nebudu zamýšlet a dohadovat s pseudokomoušema, jestli to tak bylo, nebo nebylo, některé sekvence filmu mně samotnému přišly účelové a předimenozované, ale podstatné je to, že se mně nejednou škaredě sevřel žaludek ze svinstev a pocitu bezmoci, přičemž to rozhodně nebylo z ubezdušených hošanů. Nedivím se, že to v Rusku zakázali, ono to asi jen podtrhuje moje předchozí věty. Hodnotím kladně za Hardyho, vykreslení doby, a pár syrových scén. Příběh se nedá brát vážně, ale tady mně to bylo jedno. 75%