Ďáblové (1971)

Historické drama, které se prvně profiluje jako nějaký fantasmagor, aby se v závěru překlopilo v regulérní inkviziční jízdu s dost drsným pomučeníčkem a nepodařeným startem raketoplánu. Pro zájemce o inkvizici rozhodně stojí za pozornost, kontroverze filmu je na místě, ale s Kladivem na čarodějnice se může rovnat jen těžko. Další alternativy mám v samostatné sekci na profilu. 75%

Hexen bis aufs Blut gequält (1970)

Premisou je zde široká škála mučení, jakou v jiných podobných filmech neuvidíte, což v podstatě absorbuje ty moje čtyři hvězdy. Beru tento kus jako čistě ilustrační, což se nevylučuje se samoúčelností všeho druhu. Pro náročného diváka to není, spíš pro zájemce o inkvizici a její zvrácené techniky. Další alternativy mám v samostatné sekci na profilu. 70%

Projekt Černá Voda (2015) (studentský film)

FF mně obecně žile nekrátí, takže i když v rámci subžánru je zde originalita všehovšudy žádná, jsem spokojen hlavně díky námětu, jež parafrázuje část Babičky. Jako horor tento kraťas funguje, takže při srovnání s jinou českou indie tvorbou se neštítím sem čtyřku plesknout. Srovnávat s čelovečerákama je blbost.... 75%

Cop Car (2015)

Dva zvědaví spratci si vypůjčí zdánlivě opuštěné policejní auto, čímž se dostanou do ještě většího průseru, než by se mohlo na první pohled zdát. Celý film je hodně minimalistický, jednoduchý, bez jakýchkoli odboček a s minimem vedlejších postav. Docela se divím, že něco podobného jde v Americe do kin, příběh vydá totiž tak na video film a možná by klidně snesl prostřih na povidku ve smyslu parafrázovaného a mírně spoilerujícího pořekadla "Nebuď zvědavej, nebo budeš brzo mrtvej". To ale neznamená, že jsem se na dané stopáži nudil, jen bych rád varoval očekávání čehokoliv zběsile akčního, znepokojujícího a zamotanýho. 65%

Amnesiac (2015)

Pěkně stylově natočené, jenže atmosféricky impotentní a málo prokrvené. Námět i pointa ujdou, ale danou fornou rozhodně neznepokojí a spíše nudí. 45%

The Dorm That Dripped Blood (1982)

Kdo má chuť na zapadlej osmdesátkovej slasher, neměl by naříkat. Gore odpovídá své době, ale zase se tvůrci snažili být explicitní, takže u mě bod navrch. Chybí jen holý kozy. U mě docela dobrý. 55%

Exeter (2015)

Kdo dává přednost krvi před příběhem, měl by být spokojený. U běčkového něcojakoslasheru nic víc ani neočekávám, jen mohla být lepší barva krve. Gore fajn. 60%

Harbinger Down (2015)

Nějakou (ne)originalitu bych neřešil, ale pro mě je podstatný to, že byť jsem se u tohoto oldschool béčka nenudil, tak jsem si jistý, že po týdnu si na jeho existenci už nevzpomenu. Když připočtu oproti Věci absentující nezištnost parazita, což zásadně ovlivňuje atmosféru filmu, průměrné hodnocení by mi přišlo malinko štědřejší. Na jedno podívání bez úhony ale taky bez benefitu. 49%

Šibenice (2015)

Nevadí mi pomalé FF s originálním příběhem, kde se klidně celou dobu nic neděje, ale konec je vygradovaný. To bohužel není tento případ. Tohle je ta dnes už ohraná šablona "zavřeme partu někam a ta lítá ve tmě tam a zpět". Pokud tento koncept nedostane ultimátní slasherové točky, nemáme se moc o čem bavit. Tady jedna hvězda za samotný závěr a šibeničníka, jinak není o co stát. 30%

Vincentův svět (2015)

Mrknout se dá, ale mně to přišlo jako ztráta drahocenné hodiny a třičtvrtě. Potěší spousta známých tváří a nějaká ta hláška, ale bez znalosti seriálu tento film nemám proč ocenit. Hlavní herci mě strašně srali, především Kevin Dillon, kterej vypadá jak Ethan Hawke po pádu z motorky xichtem přímo na kameň. Záležitost spíše pro mrhače časem. 49%