The Gravedancers (2006)

Několik dobrých momentů, dost komických momentů, fakt, že jsem se na to díval podruhé, přitom jsem si to skoro nepamatoval. Za mě slabučký průměr. 50%

The Drownsman (2014)

Řemeslně v rámci možností v pořádku, hastrman taky se zelenou fajkou, bohužel se přikláním k těm, který tonutí nechává chladnými, no v tomto případě dokonce znuděnými. Mohlo to být mnohem lepší.... 45%

Faunův labyrint (2006)

Tomuto audiovizuálnímu fantasy orgasmu věnuju komentář číslo 1500. Spirála dvou odlišných ale neméně intezivních dějových linek navozuje v dívákovi pocit bezradnosti, a to hlavně ve 114. minutě, protože to smrdí málem. Doporučuju! Jeden z nejlepších filmů daného žánru.

Méďa (2012)

Pod pláštíkem totálního úletu v podobě plyšové mluvící hračky se schovává naprosto obyčejná romcom prošpiklá puberťáckým humorem. Párkrát jsem se zasmál, ale jak ubíhal čas, ručička na miskách vah se přiklonila k nálepce "kokotina". Nic pro mě. 50%

Ospalá díra (1999)

Takhle se mi Burton líbí, bohužel zdaleka ne vždy se veze na podobné vlně. O to víc Sleepy Hollow rocks it. Doporučuju!

Invaze (2007)

U mě vede originál z šestapadesátýho, který dokázal navodil nejparanoidnější atmošku, ale tento doposovaď poslední remake funguje jako jednohubka úplně v pohodě. Samozřejmě vzhledem k obsazení zůstává těžce za očekáváními. 65%

Já, Putin – portrét (2012) (TV film)

Wikipedie vám ušetří 30 minut, ale vidět blba, jak si nasazuje hokejovou helmu obráceně, je za 3*. V angličtině zde.

Slova (2012)

Ze začátku social, potom mystery, nakonec drama. Ve výsledku poměrně chutný a emocionálně neškodný koktejl, i když připouštím, že mohlo být líp, ale na druhou stranu taky mnohem mnohem hůř. Hercům védodí Irons a Cooper. Dá se. 70%

Krajina přílivu (2005)

Gilliamovo halucinogenní bizárium. Jindy nemívám problém, ale tady jsem se bavil až druhou hodinu, takže jen za průměr a asi zcela jistě nikdy více. 60%

Just Buried (2007)

Schůdná černá komedie z funebráckýho prostředí, která ale není ani dost vtipná, ani dost černá na to, abych ji mohl doporučit. 60%