The Human Centipede III (Final Sequence) (2015)

Dá se očekávat, že lidi budou nespokojení. Jedni budu řvát, protože řvali už u prvních dvou, druzí budou nadávat, protože by chtěli nějaký hardcore, jako byla dvojka. Zbytek bude ve značné menšině. Já jsem rád, že Six natočil všechny tři filmy jinak, dívat se dvakrát, resp. třikrát na to stejný by mě nebavilo. Trailer naznačil lecos, dostal jsem, co jsem očekával. Six se vysmál všem do xichtu a podle mě to udělal mnohem líp, než se to povedlo třeba Smithovi s jeho mrožem. Já jsem se zasmál teda dobře, na mým měřítku kokotin to průměr bez problémů chytá, i když z předchozích dvou dílů jsem si odnesl mnohem nezapomenutelnější zážitek. 65%

Absolvent (1967)

Hello darkness, my old friend - I've come to talk with you again - Because a vision softly creeping - Left it's seeds while I was sleeping - And the vision - That was planted - In my brain - Still remains - Within the sound of silence. K tomuto se nadá nic dodat. Crystal pure Hoffman, vygradovaně okouzlujízí Katherine Ross....a jedna z nejzadostiučiňujících filmových koncovek filmové historie. U takovýho filmu nehraje jeho stáří roli, roli hraje pouze (mentální) stáří divákovo. Doporučuju!!!

Tábor 14 (2012)

"Na vlastní oči jsem viděl, jak je veřejně popravili. Bratra oběsili a matku zastřelili. Nic jsem necítil, protože jsem nevěděl, co je rodina. Myslel jsem, že si to zasloužili, protože porušili pravidla." Výpověď kluka, kterej se narodil a strávil 15 let v severokorejským koncetráku. Sám je udal, protože si myslel, že chtějí utéct. Totalitou totálně pokřivená mysl o čemkoliv.....Ano, na konci 20.století.... 85%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Až se na to budu dívat podesáté, tak ten komentář stejně nedopíšu, protože nebudu mět dost.... Neskutečný nářez, kvůli kterýmu brzo vykopnu jeden z hororů z nejoblíbenějších filmů, a zasadím tam Maxovo šílený dystrakšn derby. 100%

Třináct dní (2000)

Politickej thriller o Kubánské/Karibské krizi. Sice jen z amerického pohledu, ale zato poměrně přesně a zajímavě. Kdo se zajímá po historii a politiku, neměl by vynechat. Doporučuju!

Kingsman: Tajná služba (2014)

S mírným odstupem, což není u Vaughnových filmů zas až tak neobvyklé, se přikláním k pěkné čtyřce. Vyprdnu-li se, jelikož jde o, tfuj, akční film, na objektivní puntičkaření, mám dva důvody, proč nejdu na plnej. Prvním je neoriginální (byť poměrně originálně zpracovaná) zápletka, načež se s otazníkem v xichtě táži, o čem proboha byla ta knížka, druhým jest pak fakt, že podobně jako u Nolanova Interstellaru je tento kousek o něco slabším oproti předešlé režisérově tvorbě. Hned ale dodávám, že v rámci akční, tfuj, kategorie je zábava zaručena, takže kdo má rád stylově načančanou fašírku, bude vyloženě potěšen v krvi utopeným bodycountem, což u těchto filmů v takovéto podobě zvykem nebývá. Pamětihodné nikolivěk, zábavné na 85%

Nepohodlný (2005)

Sociálně politický thriller o bídě Afriky a špíně komerce. Kde Krvavé diamanty vsadily na akci, tam Nepohodlný zůstal po krk v exploitačním marasmu. Pro mě nejlepší Meirelles. Doporučuju!

Ex Machina (2014)

Řádně minimalistická sci-fi podívaná, u které se upřímně divím jejímu kladnému přijetí, jež mně teda lehce předimenzovalo očekávání. Na romantickou talky pecku Her nebo na hypnoticko paranoidní I Origins Ex Machina nemá. 80%

Oblast 51 (2015)

Utáháné, nudné, bohužel i celé málo uvěřitelné. Peliho nejhorší kousek zatím...a to je co říct. 30%

Parlor (2015)

Pokreslená Sara Fabel rozhodně ujde, škoda že nejstojí adminům ani za přidání na db (thx Ricci za korekci), no trocha digitálního šajze a třikrát stržená koža ze zad z exploitationu typu Hostel nic moc lepšího nedělá. Půlka herců je navíc dost otřesná, takže zdější čtverky u mě pochopení nenajdou ani náhodou. Ano, moc se takovéhoto netočí, ale tvůrci asi ví proč... 45%