Paralelní světy (2012)

Působivý film, především svým konceptem a odvahou ztvárnit na plátně něco tak monstrózního. Nápad dvou paralelních světů je opravdu originální, konečně něco neokoukaného. Kvalita filmového zpracování je ucházející, dobře se na to hledí .. jen první půl hodinku člověk trochu tápe, kteří jsou ti horní/spodní. Bohužel, na čem celý snímek staví, tam i upadá. Něco tak rozsáhlého by zasloužilo širší rozpětí, více vysvětlení a pochopitelně delší stopáž. Takhle na konci zůstává řada nevysvěltených záležitostí, některé momenty postrádají logiku a i když se v hloubi jedná o jeden z lepších příběhů o síle lásky, celé to působí moc stroze a přímočaře. Ale určitě jeden z lepších filmů - silnější tři hvězdy. SCIFI 9/10 * DĚJ 7/10 * ROZSÁHLOST 5/10 * ROMANTIKA 7/10 [69%]

Stíhači Red Tails (2012)

Film disponující jednou 'sakra' kvalitní částí a zbytkem 'oh my god' negativních sraček, které pouze ničily celkový dojem. Pokud si dám jedna a jedna dohromady, nemohla z toho v žádném případě vzniknout pamětní válečná vřava na filmovém plátně. Naprosto strhujícím aspektem filmu jsou samotné letecké souboje, které působí velmi realisticky a jsou dotaženy k dokonalosti .. jak po stránce chování letadel, tak i po stránce vizuální. V podstatě jsou zde jedny z nejlepších leteckých(filmových) záběrů posledních let .. jenže pak přijde na řadu ta druhá, čili negativní věc. Naprosto neúnosný patos okolo, řada zbytečných záběrů a scén, nelogické jednání jednotek - vždyť oni v těch kokpitech vypadali, jako by seděli na simulátoru a hráli hry - tohle mi k vážnému filmu o válce nesedělo vůbec. Kvůli válečnému letectví a působivému příběhu o Afroameričanech hodnotím pozitivně .. VÁLEČNOST 8/10 * PŘÍBĚH 7/10 * VIZUALIZACE 9/10 * DRAMA 3/10 * REÁLNOST 6/10 [64%]

Nevědomí (2013)

Zvláštní žánrovka, která se mi ve své podstatě líbila, ale nenabídla nic převratné, co by ve mně zanechalo dojmy či dokonce úžas. Ba naopak, vzpomínky na tento film rychle vyšumí a nezanechají po sobě stopy. Po technické stránce není co vytknout, bravurní práce a nádherné obrázky. Na druhou stranu musím podotknout, že se nejedná o nějaké akční scifi dílo, ale spíš o drama zasezené do budoucna. To je možná i důvod, proč z filmu nic neutkví v hlavě. Celé představení je v roli jednoho muže - T. Cruise - který zahrál přesvědčivě, ale nikterak oslnivě. Příběh je zajimavý, ale opět se zadrhává a obsahuje pár nešvarů, které nejsou vysvětleny. Jednotlivé zvraty jsou lehce odhadnutelné, až na ten hlavní a zásadní, který člověka nechává v napětí minimálně do poloviny filmu. To beru jako pozitivum, ale celkově si z 'Oblivion'-u odnáším křečovité názory, hlavně jako fanoušek scifi - silnější tři hvězdy... SCIFI 7/10 * AKCE 7/10 * DĚJ 6/10 * VIZUALIZACE 8 /10 [70%]

Iron Man 3 (2013)

Tak upřímně a na rovinu .. čekal jsem vlastně úplně něco jiného, čekal jsem především IRON mana a především jsem očekával strhující finále a pompézní zakončení trilogie. Realita je bohužel posazená o fous vedle a po většinu filmu mi připadlo, že sleduji nového agenta 007 - žádný oblek, jen klasické zbraně, akrobacie a nebojácnost v roli Tonyho Starka. Jak jsem předeslal, očekával jsem IRON MANA .. dostal jsem akční snímek okořeněný o scifi prvky. Nepovažuji to vyloženě za zápor, ale přeci jen .. trošinku to zklamalo. Další negativní posudek - jedna z nejmocnějších a zapamatovatelných scén - zřícení paláce pana Starka .. tyhle scény jsou famózní .. jenomže tím výčet digitálních orgií končí .. až na finále a pár dalších scén. V neposlední řadě mi chyběl Tonyho šarm, vtip a nadhled .. tady působil opačně až mrzutě. Po opakované projekci hodnotím vesměs pozitivně, z celkového pohledu je Tony Stark alias Iron Man výbornej a jako "zakončení" série působí tento díl přinejmenším zajímavě, ALE propracovaně ... [75%]

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Vono se to tváří převelice moderně, krásně a impozantně .. ale v žádném případě to nejde hodnotit pozitivně. Celý film je postaven na nesmyslné logice, většina scén nedává vůbec smysl a každá minuta je tak nechutně nalajnovaná, až to hezké není. Přitom audiovizuálně bych neměl příliš co vytknout, digitální řežbu já můžu. Nevím co tvůrci dělali během psaní scénáře, ale po týhle stránce je 'Lincoln' katastrofa .. dokonce jsem se musel občas i negativně zasmát, jak vůbec mohli tohle hodit na plátno. Škoda, nějaký ten fantasy potenciál to mělo, ale dopadlo to bídně - lze jen zapomenout. Dle jednotlivých stránek filmu : AKCE 7/10 * FANTASY 5/10 * VIZUALIZACE 6/10 * DĚJ 2/10 * HOROR 3/10 [45%]

Univerzální voják 4: Odplata (2012)

Univerzální voják ? Tohle ? Kdeže .. ani duo JC Van Damme a D. Lundgren nemění nic na faktu, že tento patos nebude v žádném případě patřit mezi kvalitní filmy. Ono také známé duo tráví v tomhle pokráčování nesmrtelného vojáka asi 8 minut (dohromady), tudíž tam jsou spíše na ozdobu. Akci by měl táhnout můj oblíbenec a talent na bojové umění S. Adkins, jenomže režie ho nechává 70% filmu belhat o berli (to se k tomuhle herci opravdu nehodí), poté se ukáže v lepším světle, ale jako divák jsem čekal podstatně více. Děj také nemá nabídnout, pouze splácané myšlenky, které ve finále tvoří akorát zmatek. Konec není konec a začátek jakoby vypadl z hororu ..šul-nul dle hlavních aspektů filmu : AKCE 4/10 * SCIFI 2/10 * KRVAVOST 6/10 * OBSAZENÍ 5/10 * DĚJ 2/10 [32%]

Jack a obři (2013)

S klidným srdcem mohu tvrdit, že takhle nějak si představuji moderní pohádku zahalenou do stylového fantasy kabátu. Je to přesně ten typ filmu, který pojme celou věkovou skupinu, od menších dětí až po seniory. Základ příběhu tvoří stará pohádka "Jack a kouzelná fazolka", ale tvůrci to vzali po svém a dodali ten správný šmrnc. Především po audiovizuální stránce není co vytknout, design obrů je fantastický a po stránce kostýmu opět výborná práce. Člověk by se až divil, že se takové rozsáhlejší fantasy vyprávění vlezlo do 2 hodin. Naštěstí není v příběhu výraznější hluché místo, které by nudilo, ba naopak je celkový děj dobře doladěn a sympaticky se na to kouká. Možná mi chyběla rozsáhlejší akce nebo napínavější atmosféra, což ale neubírá na celkovém zážitku z filmu, který asi nebude po boku epických filmů typu 'Pán prstenů', ale určitě se zařadí do kolonky kvalitních filmů .. [82%]

Resident Evil: Odveta (2012)

Úvodní minuty jsou to nejlepší, co celý film nabídne. Bohužel, dále je to je jen ta stará a ohraná písnička na zombiky a killer machine v podobě šikovné M. Jovovich. Obecně je celá série Resident Evil co nejvíce natahová, aby ždímala peníze z diváků. Divá se na to pěkně, ale po několika dílech není moc co nabídnout. Žádné překvápko se nekoná, nýbrž další profláknutý scifi akčňák s pěknou vizualizací a řadou křečovitých scén. [50%]

Beznadějný trouba (2011)

Nemám rád tenhle mix žánrů komedie/drama, kdy se v podstatě člověk nezasměje a dramatická složka filmu není braná vážně. O to víc to zamrzí, když film nabídne velmi slušné herecké obsazení, kde především P. Rudd v hlavní roli vylepšoval atmosféru celého snímku. V jádru se jedná o slušný film, který spíš překvapí než zaujme, ale na druhou stranu .. zážitek z něj vyšumí jako šumák po pár dnech a není na co si vzpomenout. V dnešní nabouchané konkureci existuje řada podobných 'dramat', které jsou na tom stupínek lépe. [48%]

Sousedská hlídka (2012)

A já se bavil .. neříkám, že královsky, ale smál jsem se, což pro komedie klíčové. Filmově sice balancuje "Sousedská hlídka" na hranici propasti a střelené parodie, ale já to ustál a musím dodat, že okořenění v podobě krvechtících ufounů mi přišlo povedené. Herecké obsazení je asi hlavní lákadlo a dle mého to nejlépe zvládl nezvykle vyzáblý J. Hill ze svou neskutečně vtipnou postavou .. V. Vaughn byl místy moc uřvaný a B. Stiller působil často křečovitě .. jako celek lehce nadprůměrný film, který obsahuje řadu výborných a humorných scén .. a odlišujících se od konkurence díky UFO kategorii. [65%]