Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Po řemeslné a autorské stránce revolučně nekompromisní blockbuster. Opus Magnum George Millera a asi největší filmová jízda dekády. 8,5/10

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Esence vyspělé filmařiny. Vypravěčsky naprosto nekompromisní,  scénáristicky poutavé a herecky vyšperkované. Není potřeba psát že Scorsese i po tolika letech stále hraje první ligu. Co je ale potřeba napsat je fakt že Zabijáci rozkvětlého měsíce jsou náročnou podívanou pro fajnšmekry a zapřísáhlé milovníky filmového média jelikož při tak pomalém a pečlivém vyprávění je vzhledem ke stopáži fakt těžký se chytnout do spravné nálady a do absolutní pozornosti kterou si tenhle opus zaslouží. 8,5/10

Zabiják (2023)

Zabiják vyniká v elegantním rozdělení do kapitol a taky vypravěčskou úlohou hlavního hrdiny což je vlastně jen potvrzením toho že po režijní a vypravěčská stránce se jedná o naprosto nekompromisní práci. Scénáristicky je ovšem film jen poněkud topornou adaptací. Nejhorším faktem ale je to že za ty necelé dvě hodiny mě film ani na chvíli nestrhnul a i přesto že jsem přistoupil na fakt že Fincher natáčí minimalistickou variaci na devadesátkové thrillery tak jsem čekal že aspoň v závěru se dočkám něčeho co by mě zvedlo ze židle což se ale bohužel nestalo a klidné doznění v závěru mě jen utvrdilo v mém zklamání. U Manka jsem ještě chápal že na prvním místě bylo vzdát poctu otci ale po dalším zklamání se začínám bát toho že jsem svědky úpadku jednoho z nejprogresivnějších režisérů své doby. Dvouhodinové režijní a herecké cvičení je totiž po tak dlouhém čekání a ještě u takového tvůrce opravdu málo. 6,5/10

Loki (2021) (seriál)

Zábavný, roztomile chaotický, suprově zahraný (Hiddleston si mě konečně získal a Wilson mi dělá neskutečnou radost) ale i poměrně slušně napsaný a řemeslně zručný bordel - a když píšu bordel tak to tentokrát myslím jako lichotku. První řada mě ještě nechávala na pochybách ale po té druhé už jsem si jistý tím že Loki je nejlepsi televizní projekt ale i celkově jeden z nejlepších projektů současného upadajícího Marvelu

Spiderhead (2022)

Nechápu jak takový přesný řemeslník jako je Kosinksi mohl po takových peckách jako Top Gun: Maverick a Hrdinové ohně předvést něco takového. Spiderhead je klasický netflixovský brak který možná vypadal dobře na papíře ale doručen nám byl v tom nejlevnějším a nejlínějším možném provedení. 4/10

Saw X (2023)

Po stránce režie, atmosféry i nápadů asi nejlepší Saw od geniální jedničky (když teď nepočítám mnou chválenou Spirálu která je tak nějak na stejný úrovni) Je to zábavný i nápaditý a konečně tu byl opět aspoň náznak nějaké řemeslné zručnosti. Spokojenost 7/10

Jeanne du Barry - Králova milenka (2023)

Komorní dobové drama s naprosto fantastickými kostýmy a nádherně nasnímanými lokacemi. Maïwenn do toho jako režisérka, scénáristka ale i herečka dala vše a na projektu je to hodně vidět. Johnny Depp zde předvedl fantastickou mimiku a potvrdil že na klidné charakterové herectví stále nezanevřel. Jako správného srdcaře mě ale také potěšil stále usměvavý Pierre Richard a kupodivu mě hodně bavil také charismatický Melvil Poupaud. Jeanne du Barry je krásný a parádně zahraný film který dokáže vzít za srdce a účinně zabavit - ve výsledku se ale i přes všechnu snahu stále nepodařilo zakrýt fakt že jde "pouze" jen o standardní evropskou produkci a Johnny si tak na ten opravdový a šokující comeback ještě chvíli počká. 7,5/10

Lesní duch (1981)

Od začátku do konce naprosto šílená a zvrácená jizda s neskutečně nápaditým záběrováním  a hromadou nevýdaných nápadů. Raimiho dravost a drzost nemá ve filmovém světě obdoby a první Evil Dead je toho největším důkazem. 8/10

Lesní duch (2013)

Celou dobu je to neskutečnou poctou pro Raimiho klasiku. Bohužel se Alvarez po celou stopaž snaží tak moc napodobit původní film až vlastně ve finále nezbyde čas ani prostor na nic inovativního díky čemuž by tenhle remake obstál sám za sebe. I přesto je to ale opravdu brutalní jizda plná nápadů navíc pod taktovkou režiséra který má řemeslo v malíku takže jsem si to užil i přes fakt že nic nového tu vlastně není. 7/10

Bod obnovy (2023)

Po řemeslné a výtvarné stránce naprosto na nejen české ale i evropské poměry kulervoucí práce. Po stránce scénáře žalostně odfláknutá práce připomínající epizodu libovolné české kriminálky. Nicméně když se to dá dohromady tak se opravdu potvrzuje to že Bod obnovy je plnokrevný sci-fi nářez předznamenávající malou revoluci pro nadějné české filmaře s fantazií a taky fakt že i v Česku se můžou točit stylový scífka. 8/10