Pašerák (2018)

Žádná převratná pecka se nekoná i tak ale další trefa pro Eastwooda. Přesný a stručný chlapský pokoukáníčko 6,5/10

Alita: Bojový Anděl (2019)

Rodriguez překvapil když Cameronovu vizi proměnil ve skvělé sci-fi kde funguje akce, herci, vizuál ale i věrohodné adaptování předlohy. V nic lepšího jsem ani nedoufal a v kolonce "sci-fi na odreagování" jsme v posledních letech nic lepšího nedostali. 7,5/10

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Brilantně natočené fantasy! Johnny Depp je jako Gellert Grindelwald naprosto fenomenální a oživuje tu jednoho z nejlepších záporáků kteří kdy byli na filmovém plátně představeni. Jude Law jako Albus Brumbál nezklamal a tu roli jsem mu sežral. Postavy z jedničky v čele s Mlokem Scamanderem Eddieho Redmayna jsou stále sympatičtí a zajímavý. Perfektně gradovaný děj který respektuje vše co už jsme viděli a zároveň nám ukazuje že se ještě máme na co těšit. Celý tento epos navíc zakončí naprosto geniální Grindelwaldův proslov který je snad nejlepším záporáckým proslovem jaký jsem měl možnost vidět a Depp si tím tento film oficiálně ukradl pro sebe. Grindelwaldovy zločiny jsou unikátní příklad toho že elegantní, pomalý a komorní blockbuster může být epický a ve finále strhující. 9/10

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Ukázkový příklad toho jak se dělá úvod velké série. Představení postav a pomalu se rozjíždějící děj s okouzlujícím vizuálem a nějakou tou elegantní akcí... jo a musím vypíchnout naprosto božího Farrella! 8/10

Iron Man 3 (2013)

Dokonalá blockbusterová zábava. Smrtelné tempo, božský Downey a šíleně absurdní scénář. Black poslal do prdele většinu marvelovek. 8/10

Iron Man 2 (2010)

Jeden veliký nekonzistentní bordel plný průměrné akce a nepříliš fungujícího humoru. Fevreau na to nemá. 5/10

Iron Man (2008)

Naprosto sterilní a ničím výjimečný kousek který stojí a padá na výkonu Roberta Downeyho Jr. Ale nic neříkám, je to fajn a po těch letech už i možná menší srdcovka. 7/10

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Ostudně béčková ale i přesto zábavná podívaná. Norton je skvělej a Roth boží. Leterrier ale blockbusterovou zábavu stále neumí. 5/10

Spider-Man: Homecoming (2017)

Jediný co je na tom dobrý je školní linka a výborný Keaton. Jakmile ale přišla odporná akce a tvůrčí recyklace tak mi došlo že je to vlastně průser. Jako člověk který na tomto hrdinovi vyrůstal jenom tiše pláču v koutě. Tohle totiž není ten Spidey kterého všichni milují - Tohle je jenom blbej a připosranej poskok pana Starka který skáče tak jak se to borcům z MCU hodí. 4/10

Joker (2019)

Revoluční komiksovka která může s Temným rytířem s klidným svědomím stát na vrcholu komiksového odvětví. Skvělá atmosféra vybroušená hlavně díky grandiózní hudbě. Todd Phillips překonal sám sebe a doufám že ho tohle vystřelí do Hollywoodských výšin... jo a Joaquin Phoenix je samozřejmě naprosto dechberoucí a všechny ceny prostě budou letos jeho. 8,5/10