Útěk do divočiny (2007)

Měli jste někdy pocit, že ty šesté boty co jste si koupili nepotřebujete a byli byste šťastnější bez nich? že nestrpíte už další minutu v předem nalinkovaném systému, ve kterém žijete již od vašeho narození? Škola, gympl, vysoká škola, práce, důchod? Film o člověku, který se odhodlal k tomu, utéci z tohoto systému a i přesto, že se na Utěk z divočiny díváte na gauči s Adidas teplákama za 2000,- a Bigmacem v ruce, tak se, hezky spirituálně, cítíte odproštěni od světa přízemní a konzumní honby za úspěchem. Skvělý film. Naprosto doporučuji.

Parazit (2019)

Tento film, na vzdory všudepřítomných názorů a komentářů, mi nepřipadal ani z poloviny tak vtipný jako byl prezentován, přesto si myslím, že až na konec a jisté vybrané pasáže, to byl film dobrý. Příjemní a dobří herci, hezky natočeno, hezké prostředí. Jediné co tedy trošku strádá je děj, teď se mi mnozí můžete vysmát a budu to považovat za legitimní, ale to co mě nejevíce zasáhlo na tomto filmu byla myšlenka jisté kritiky společnosti a její diverzifikace. Podvědomé pohrdání bohatých chudými atd., ovšem, ale pokud se nebavíme o playboyích létajících v kovových robotech, kdy byli bohatí v kynematografii doopravdy obdivováni za to, že mají majetek a neválejí se ve špíně?

Kanibalové (1980)

Zajímavé. Rozhodně jeden z ‘nejhnusnějších’ filmů, které jsem viděl. Kromě naprosto nevhodného a vyloženě tupého použití slova holocaust nemůžu řici, že se mi nelíbil, stejně tak, ale rozhodně nemůžu říci opak. Konec filmu by zřejmě vyvolat jakésy zadostiučinění, mně bylo spíše víc špatně. Celkově, až na nijak úžasné herecké výkony, relativně dobrý film s neotřelou tématikou, který snižuje celková perverze, vložená ‘erotika’ a možné zameričtění domorodých kmenů. Film by to nebyl hrozný, kdyby v něm nebylo takové množství detailních záběrů zabíjení pravých zvířat, které filmu nedodávají tolik autenticity, aby to vůbec dosáhlo prahu snahy o její ospravednitelnění. Z tohoto filmu jsem hodně zmatený a snad ani na něj nemohu mít názor, ale snažil jsem to, co mi běhá hlavou nějak zformulovat. Abych to ukončil, pokud tento film chcete až s perverzní nutností vidět, tak se podívejte, jinak asi snad ani nemusíte.

Přízračný svět (2001)

Jako skoro každý film, pokud jste dříve četli předlohu, se zdá horším než dílo samotné. Nechápejte mě špatně, tento snímek není špatný, ale původní komiks byl pro mne silným, jelikož na rozdíl od filmu, popisoval proplouvání životem dvou dívek, tu a tam okořeněným maličkými příhodami a vtípky, ale velký obraz pro mě z toho vyplynul jako dívka, která právě ukončila svůj nalinkovaný život a i přesto, že není hloupá, či nenadaná neví co dál se svým životem. Zatímco film popisuje spíše popisuje ztracenou holku, která je nezdravě fixovaná na padeśatiletého losera. Film dobrý, ale stejnojmenný komiks měl podle mě silnější poslání a tudíž ho více doporučuji.

Přátelé (1994) (seriál)

Na rozdíl od seriálu jako HIMYM, který jsem ani nedokázal dokoukat a který pro mě měl ze začátku prakticky stejnou sentimentální a ‘komediální’ hodnotu, tak alespoň v posledních sériích Přátel nepoklesla radikálně hodnota jak scénáře tak i hereckých výkonnů. Není to intelektuální bomba, ale to ani nemá být. Příjemný seriál. Nevtíravě a reálně ve mně navozuje příjemný klid. Skvělé postavy, neúžasné herecké výkony, ale to k tomu patří asi stejně tak, jako ‘trčící’ bradavky Jennifer Aniston.

Halloween (1978)

Prakticky nic moc, ale je to klasika a není tam přehnaně a nereálně moc akce jako v novodobých filmech tohoto typu.

Ledová archa (2013)

Kupodivu ne tak špatný film jako jsem zpru předpokládal. Hezky natočený, film, kde každý vagon vlaku představuje jinou vrstvu společnosti a s občasným zamyšlením je poté i zkousnutelný fakt, že na vcelku dobré myšlence, na které je film vykonstruovaný, stojí obyčejná hollywoodská zabíječka. Doporučuji lidem, kteří mají rádi cyberpunk a nemají co jiného na práci o páteční večer.

Slunovrat (2019)

Zprvu typický horor - parta Američanů se rozhodne se vydat na dovolenou na místo odříznuté od ostatní společnosti. Ještě k tomu jsou vedeni na první pohled velice divným přítelem. Co se může stát? Jako obvykle došlo ke znásilnění jiné kultury americkým filmem. Kromě zajímavé práce s kamerou a více než několika hezkých záběrů, musím přiznat, že mě, na vzdory silné propagace Aera atd., tento film nijak nenadchl, ipřes to to byl velice silný zážitek, bizár, a podívaná ještě nepřipjemnější než na snímek typu Srbský film. Až na poslední scénu byl tento film, i s mojí malou znalostí hororů, velice předvídatelný a díry ve scénáři, jako např. konstantní důvěřování místním i přes věci, které se tam dějí, nedokázal nahradit ani stáletrvající bizár, který mne uchvacoval.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Ipřes to, že se nad tímto filmem vznáší strašidelný fanouškovský mrak 13 letých pseudohlubokomyšlenkářů, tak to neznamená, že bych ho nedoporučil. Je pravda, že vlna nepřetržitých citátů a obrázků na sociálních sítích může normálního diváka odradit, ale veřte mi, tenhle film stojí za to! Inteligentně a s velikou psychologickou hloubkou rozkresluje život člověka, který není již dítě, ale ještě zdaleka není dospělým, který nejspíš v jisté míře zažila většina z nás. Ikdyž se tento snímek potýká s problémem kořenícím už v dětství protagonisty, tak si zde nejvíce cením popisu někoho, kdo se snaží zapadnout ve světě, do kterého nepatří. Kvalitní film s dobrou režijí, skvělým obsazením a s velice vydařeným scénárěm (předlohou), Doporučuji.

Je s námi konec? (2016)

Docela povedený dokument, který je alegoricky přenesený na dílo kontroverzního malíře Bosche. Je zjevné, že Leonardo nerozumí do hloubky všem oborům a řešením, které v tomto filmu rozebírá s odborníky, což má pozitivnější dopad na diváka, jelikož jeho průvodce, tak jako většinový divák, je ‘normální’ člověk, který se nebojí zeptat. Celkové vyznění dokumentu háže poněkud nemilý stín na politiku, což mě samotného uchvátilo, jelikož nejenom, díky autorově slávě nám dal pohled na názory mnohých významných lidí (Obama), ale zároveň to i distancovalo tento dokument od ostatních, které více méňe ukáží krásu přírody a pak naříkají. Dokument se mi líbil, ipřes to, že po jeho shlídnutí na mne dopadla jistá skepse vůči vládcům, kteří, často místo své uhlíkové stopy řeší spíše jejich další volební kampaň a neuvědomují si, že tento problém se týká stejně tak jich jako bezdomovců spících na lavičce.