Zmizení (2013)

Silný film, jen škoda, že byl v mnoha ohledech velice předvídatelný, přesněji řečeno není dobré, když v detektivním thrilleru víte odpoveď 40 min před samotným detektivem.

Po životě (2019) (seriál)

Gervais, jako vždy, promítá svou vlastní osobnost do své práce. Považuji ho za člověka, který se neodpoutal od psedo-filozofických myšlenek, které máte v 16 letech a a považuje se za průkopníka a génia, vcelku s jeho myšlenkami souhlasím, jen jsou moc očividné na to, aby na jejich propagaci založil svůj život. Proto bych od takového člověka čekal lepší černou komedií než přihlouplý slaďák, který je řízen protagonistou, který se chová jako úplný blbec, neni vtipný a pořád všem cpe, že se chce zabít, ale sám se nezabije. Navíc všechnu svou obrovsky těžkou otravnost hází na bratra jeho mrtvé ženy, který má úplně stejný nárok, ne-li větší být na dně, ale místo toho se musí akorát pořád starat o ukňouraného Gervaise. PS: závislý člověk by zřejmě nechtěl zemřít po předávkování heroinem, jelikož ( a toto by závislý člověk asi věděl ) to má být hrozná smrt.

Mládí (2015)

Film, ze kterého by každá věta mohla být nesmrtelným citátem a každý záběr krásným obrazem.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Blbost o někom, kdo promrhal všechny své vědomosti na životě jednoho ego si mastícího magora, který vytvořil hru, která se dá vyhrát jenom pokud znáte délku každého chlupu na jeho zadku. Hloupost.

Takoví normální zabijáci (1994)

Obšlehnutý Bonnie a Clyde se zajímavějším kotextem, i tak každopádně nechápu proč se tento film stal tak slavným.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Film, který dělá ze sebeospravedlňujícího vraha a násilníka sympatickou, atraktivní a nevinnou figurku. Pokud si zjistíte více o případu, zjistíte, že v jeho případech byla možná kapka nejistoty, zda-li to udělal jako prakticky u jakéhokoli zločinu, pokud nemáte očité svědky, ale ta byla zaplavena mořem důkazů a výpovědmi jeho ženy a dalších lidí - zavádějící film.

Král (2019)

Skvělý film se skvělými herci, možná až podivně draze obsazený film, každopádně mi přišlo, že filmu chyběl nějaký akcent, děj plynul bez pořádného vyvrcholení. Historickou přesností se nechci zabývat, i přesto že mi přišly nějaké věci trošku ‘zhollywoodsované’. Celkově se mi však film líbil, oceňuji na něm, že celkově nebyl stylizovaný do očí, na akci nadrženého, herce, ale byl udělán velice realistycky, hlavně bitva, která byla udělaná fantasticky. Na konec musím ještě pochválit perfektního Timothéeho Chalametho a i kameru, ikdyž hezké záběry rušily poměrně otravné přechody ze snímku na snímek

To Kapitola 2 (2019)

Z nějakého důvodu jsou dobří herci ve Woody Allenových filmech nucení hrát špatně, ale stejně celkový výsledek není tak špatný jako tento snímek. Toto je něco mezi tím typem filmu o kterých slyšíte, vidíte trailery, renomované herce a merch atd. a když se konečně na tento zázrak podíváte, tak přemýšlíte zda to není nějaký podvod vyslaný do světa vyrobený nějakým fanouškem ve svém sklepě, ale pak vidíte, že tam všichni ti herci fakt hrají, a že to není jenom zoufalý amatérský pokus, že je prostě jen zoufalý a špatně udělaný. A filmu, který by nebyl tak hloupý a příšerný, samozřejmě by nebyl furt dobrý, ale alespoň odraz něčeho dobrého kdyby se toho ujal někdo více zodpovědný. Nic Moc.

Swingtime (2007) (TV film)

Nevím proč, ale pokud český film není komedie, tak mi často přijde, hlavně u hereckých výkonů, že je neuvěřitelný a tak zvláštně naškrobený. S odhledem a malou znalostí situace se mi snadno říká, že některé situace by mi přišly očividné, ale jelikož je to podle pravých událostí, no tak tato poznámka zřejmě není legitimní. Silný příběh, ostatní už mi přijde, že kvalitativně bylo horší. Také mi přijde, že jedna z posledních scén - s reflektory mohla být více důrazná a procítěná ( nevyužitý potenciál ) a zároveň možná trošku více osvětlit situaci se Sašou Rašilově. Navíc úplně poslední scény tam asi vůbec nemuseli být, jinak, ale to nebyl špatný film.

Šéfové na zabití (2011)

Asi každý má jednu dvě věci, které vybočují z její/ jeho vkusu, ale prostě si nedokáže pomoct a miluje to. Něco obdobného je pro mě tento film, nevím proč ale tento film mě prakticky vždycky rozesměje a rád se na něj kouknu, i tak ale nemá prakticky žádnou uměleckou ani kvalitní komediální hodnotu, ale jak jsem říkal nechápu proč.