Touha po vraždě (2020) odpad!

Už skoro sám se stydím za Bruce Willise, v jakých slátaninách hraje (a to by se hodilo jiné slovo na s...). Příběh má ubohý děj, který nemá hlavu ani patu. Divák se prakticky nedozví o čem převratný vynález je, jak má likvidovat milióny lidí a zařízení na celé planetě. Továrna k demolici kdesi v Rumunsku jako jediný exteriér, ozbrojení muži se nahání pořád na jednom místě. Šílené řeči, nelogické jednání všech zúčastněných, zásadní chyby v pravidlech střelby atd. Kapitolou samou pro sebe je výběr herců. Podprůměrní, stačí zmínit opravdu nápaditá jména Texas Battle nebo Natalie Eva Marie. Celkově film připomíná paintballovou střílečku dvou partiček známých o volné sobotě.

Neodolatelná (1999)

Taková pohádka pro dospělé kombinovaná s   kuchařkou. Připadá mi, že v posledním   desetiletí vzniklo mnoho filmů s podobným   námětem. Je to asi i reakce na různé   oblíbené televizní pořady, kterých je dodnes   v TV až moc. Dokonce jsou sat. kanály, které   nevysílají od rána do večera nic jiného,   např. TV Paprika. Je to pěkný opruz a nechce se   mi věřit, že to někdo sleduje.

Men (1997)

Viděno 4. 8. 2023 na ok.ru v anglickém originále.

Kdyby tisíc klarinetů (1964)

Pánové Ján Roháč a Vladimír Svitáček natočili opravdu jeden z nejlepších českých filmů. Revuální pásmo převedené z jeviště do filmové podoby se vydařilo. Nádherné a dodnes populární písničky v podání těch nejlepších zpěváků; ve filmu prakticky vystupovali všichni herci a zpěváci tehdy nejpopulárnějších pražských divadel Semafor a Rokoko, snad s výjimkou Helenky Vondráčočkové, což u mě zvyšuje kvalitu filmu.

Raw (2016)

Spíše než RAW bych bral počeštěný název "RAF"! Slečna budoucí doktorka "kousavá" Justine přechází zajímavým způsobem z vegetariánství na syrovou stravu. Ve filmu je několik nechutných situací, což pro slabší žaludky nebude to nejlepší, ale milovníci hororů a gore, budou potěšeni.

Jeden den muže mimo zákon (1959)

Pro fajnšmekry a fandy westernu opravdu to nejlepší. Klasik   westernového žánru Andre de Toth natočil   výborný western. Teď si teprve uvědomuji, v   kolika westernech a dobrodružných filmech hrál   Robert Ryan, zde v roli spravedlivého farmáře   Blaise Starretta.

Malý unavený Joe (1972)

Snad jediný film dvojice Hill - Spencer, který snesu. Je to zřejmě tím, že mám rád westerny, i když ti dva jich natočili více. Tento má vystavený děj podle klasických westernových příběhů a dva hlavní herci mi tentokrát nepřipadají jako úplní nýmandi.  Yanti Somer Trinitá a Bambino jsou dobromyslní braši, ale taky někdy pěkný svině. Pracují tvrdě svými pěstmi za práva chudých a utlačovaných. Krev sice neteče, ale vidíme mnoho rvaček, které svým zvukovým doprovodem budí dojem brutality, avšak všichni víme, že to s realitou nemá nic společného. Celkově průměr, jako všechny filmy s touhle dvojicí.

Velekobylka (1967)

Francouzská kriminálka režiséra Georgese Lautnera byla uvedena v České televizi v dubnu 1992. Pokud mě paměť a mé poznámky nemýlí, od té doby nebyla reprízována. A je to škoda! Zápletka je docela neotřelá a účast nádherné Mireille Darc určitě stojí za další podívání. Další herci jako Géret, Blanche, Krüger nebo Venantino Venantini také nejsou k zahození. Lautnerovi krimi vždy byly na úrovni, napínavé a se spletitým a   překvapujícím dějem, což příběh splnil i tentokrát. Exotické prostředí libanonského Bejrútu, v šedesátých letech nádherného města a rekreačního místa bohatých Evropanů v zimních měsících, je také nádherné,   pláže. Jen mohli autoři ubrat v romantických scénách ústřední dvojice, které jsou na úkor napětí a plynulosti děje.