Nekromantik (1987)

Velice nápadité, originální, ujeté. V prakticky amatérských podmínkách s minimem prostředků dokázal Jörg Buttgereit natočit neobyčejný film, který je bezpochyby ozdobou každého filmového festivalu. // Festival Otrlého diváka 2006

Nekromantik 2 (1991)

Tak dvojce už chybí ta pohodová atmosféra, jinak samozřejmě dost brutal. Z letošního ročníku Festivalu Otrlého diváka (2009) to byl zážitek spolehlivě nejotrlejší.

Nelítostný souboj (1975)

Nekompromisní, jak jen francouzské kriminálky umí být..))

Nemilosrdně (1986)

Tenhle thriller má své kouzlo. Pominu-li nezapomenutelný finální střet v opuštěném hotelu a řadu hlášek, tak za velkou pochvalu stojí zejména skvěle napsané a zahrané vedlejší postavy (George Dzundza, Jeroen Krabbé).

Němý film (1976)

Mel Brooks ve své nejlepší formě, co jsem od něj zatím viděl, ale na špičku to pořád ještě není. Potěší tak alespoň řada populárních herců té doby, kteří hrají sami sebe a mojí favoritkou byla jasně Anne Bancroft.

Němý svědek (1995)

Zajímavý koprodukční snímek, který hravě strčí do kapsy i vysokorozpočtové studiové počiny. Výborně zvolené interiéry, nápaditá práce kamery, skvěle odlehčené "drsné" scény (soused, který se snaží uprostřed noci usnout), úžasné tempo a napětí.

Němý svědek (1994)

70%.. Příjemné překvapení. Pro mě naprosto neznámý film, kterému však nechybí dobrá zápletka a napínavý děj až do samotného konce. Navíc potěší zajímavé herecké obsazení. Z něho bych rozhodně pochválil Bena Faulknera, který je v roli autistického chlapce naprosto úžasný. Rovněž ostatní herci se činí, Linda Hamilton a John Lithgow mají však pouze dekorativní role. U podobných filmů mám rád, když už je po všem, nějakou hezkou tečku a ta tentokrát přišla v podobě duetu "Healing" (Michael English & Wynonna)..))

Není úniku (1993)

Fajnový akční film s JCVD. Za pochvalu stojí zejména na tento žánr nebývale kvalitní herecké obsazení, mj. v první větší roli dětský herec Kieran Culkin nebo v rolích záporáků Ted Levine a Joss Ackland.

Neporazitelný (2002)

Velmi dobré akční-drama z vězeňského prostředí, které má jednak dobrý příběh (pointa se mi taky líbila), zajímavé herecké obsazení a tempo v rytmu hip-hopu, rapu a ještě čehosi dalšího. Jinak po delší době opět výborná role pro Wesleyho Snipese a tohle mě prostě bavilo sledovat.