Red Force 4 (1989)

Nostalgicka bomba. Cas temto filmom velmi ublizil, ale v dobe VHSjek patrila seria Red Force medzi oblubene filmy mladeze. Keby bola csfd aktivna v tych rokoch, tento film by bol urcite velkym hitom. Dnes to vsak uz nikoho neoslovi. Zapletka je biedna a scenar taky hrozny, ze by ho hravo zvladol aj ziak na zakladnej skole. Vsetky tieto nedostatky dokonale vynahradzuje suboj v ktorych vynika predovsetkym mladucky Donnie Yen.

Saw 4 (2007)

Stvrty diel Saw je o malinko lepsi ako treti avsak kvalitu prvych dvoch dielov nedosahuje. Skusane postavy ma vobec nezaujimali a boli mi srdecne jedno ci si vyberu zivot ci smrt. Viac ma zaujal pribeh obavaneho vraha zvaneho Skladacka a jeho prestupenie na stranu zla. Tobin Bell zo svojou osobitou charizmou ma dokazal este ako tak udrzat pri obrazovke. Inak sa jedna o dalsie silene pokracovanie, ktore zaraba na ukor originlnej a takmer dokonalej jednotky.

Bez soucitu (2010)

Porovnavat tento film z Taken sa neda. From Paris whit Love na to nema dej ani scenar tym padom nemoze byt taky uderny. Je vsak vidno, za sa o to ani nesnazi. Beriem ho ako sviznu akcnu komediu z hlaskujucim Travoltom, na ktorom je vidno, ze si ulohu velmi uziva. Film nabity akciou fungoval celkom obstojne az do prekvapiveho momentu (spoiler), ked hlavny hrdina zisti kto je v skutocnosti jeho snubenka. Tento tah v scenari som akosi nemohol zvladnut. Film vsak rozhodne stoji za pozretie uz iba koly Travoltovy, ktory film pozdvihol minimalne o jednu hviezdicku vyssie.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Megan Fox urcite nepatri medzi velke herecke talenty, ale rozhodne sa na nu velmi dobre pozera. A uloha v tomto filme bola akoby presne napisana pre nu a sadla jej perfektne a spolu z Amandou Seyfried dokazali tuto na nic si nehrajucu blbost hravo utiahnut. Dost im k tomu pomohol aj scenar prespikovany perverznymi hlaskami a dialogmi. Lezbycka scena medzi dvoma hlavnymi postavami mala tiez nieco do seba. Tentokrat som cakal horsie a dostal som celkom zabavnu, miestami temnu a celkom slusne zrezirovanu hororovu komediu. Silne tri hviezdcky.

Prokletý ostrov (2010)

Na tento film som sa tesil ako ale decko. Scorsese je jednym z mojich oblubenych reziserov a DiCaprio kazdym filmom dokazuje, ze jednym z najlepsich hercov svojej generacie a spolupraca zo Scorsesem mu k tomu evidentne prospieva. Proti filmarskemu stylu Scorseseho nemam co namietat ani v tomto filme. Velmi zaujimave prostredie psychiatrickej liecebne sidliacej na ostrove dalo filmu kusisko atmosfery. Technicky vlastne vsetko funguje dokonale, a herci su vo svojich ulohach rovnako dobry. Bohuzial som zaverecnu pointu tusil uz v prvej polovici filmu. Takze ohromujuci zaverecny zvrat so mnou nezamaval a presiel cezo mna akoby sa nic nestalo. Rozhodne vsak film patri medzi to lepsie co bolo v poslednej dobe natocene a nebyt toho tusenia ako to v zavere skonci bolo by to cistych 5 hviezdiciek.

Rosemary má děťátko (1968)

Moje druhe stretnutie z filmom rezisera Polanskeho dopadlo predca len o nieco lepsie ako to prve. Aj ked som tomuto filmu velke nadeje nedaval, nakolko som pred casom videl film Hnus a ten sa mi teda vobec nepacil rozhodol som sa, ze dat tomuto filmu predca len sancu. Nesuhlasim vsak z vacsinou uzivatelou, ze sa jedna o horor pri ktorom sa budete triast strachom. Skor by som povedal, ze tento film ani hororom nie je a ku kultom akym su Exorcista alebo Osvietenie by som ho ani z daleka neprirovnaval. Reziser Polansky sice zvlada atmosferu, ale hororvych prvkou je tu velmi malo. Velmi dobre sa sa v ulohe Rosemary predviedla Mia Farrow. Jej strach a beznadej som jej nemal problem uverit. Film hodnotim ako lahko napriemernu dramu, z prvkami mystiky a z atmosferou hororu. Len odo mna nechcite aby som Vam povadal, ze som pri bal pretoze keby som ho mal hodnotit ako horor tak by som dal o dve hviezdicky menej.

Volavka (2002)

Asi by som si tento film nepozrel, keby som nevidel predtym Scorseseho Skrytu Identitu. Ja proste neholdujem azijskym kriminalkam a len maloktori film toceny z azijskymi hercami si ma ziska. A tak je to aj z Volavkou. Toto sa mi zdalo zo zaciatku strasne chaoticke a keby som nepoznal Scorseseho remake tak by som sa v deji stratil asi hned na zaciatku. Dalsia vec, ktora mi na filme vadi su herci. Ani jednemu som jeho ulohu neveril. Posobili na mna umelo a dost ma iritovali. Na druhu stranu na filme odcenujem originalnu zapletku a aj celkom solidnu atmosferu. Ale to je bohuzial asi vsetko.

Ozbrojení a nebezpeční (2009)

Celkom podarena akcna jednohubka. Solidnu reziu a slusne herecke vykony zraza na hranicu priemernosti nemastny scenar. Film vsak nicim neurazi a pomerne rychlo ubehne. Dost ma zamrzel typicky happyendosky koniec. Za jedno pozretie to urcite stoji.

MR 73 (2008)

Po vynikajucej Vojne policajtov som predca len cakal od Olivire Marchala o trosicka viac a tym padom je predca len film MR 73 pre mna takym malym sklamanim. Rozhodne sa vsak stale jedna o nadpriemernu kriminalku, ktora ma velmi silny pribeh, Je skoda, ze prave tie silne sceny su striedane z dost castymi davkami nudy. Na druhu stranu ma film dost dobre vytvorenu depresivnu atmosferu a velmi dobrych hercov, nad ktorymi vladne vzdy presvedcivy Daniel Auteuil. Marchal proste toci filmy zo zivota. Su realne a depresivne. Celkom ma dostala aj Olivia Bonany a jej nadherne tmave oci.

Harry Brown (2009)

Ak by som mal porovnat americke Gran Torino a Harryho Browna na plnej ciare vyhrava Gran Torino. Avsak aj tento film je velmi dobry. Atmosfera anglickeho spinaveho geta je vynikajuco zachytena vybornou kamerou a herci v zapornych ulohach su presvedcivy. Michael Caine vo svojej ulohe taisto nesklamal a odviedol skvelu pracu. Mozno keby som videl tento film pred Eastwodovym, tak by som siel z hodnotenim o nieco vysie a mozno by to bol aj plny pocet. Bohuzial som sa pri sledovani filmu velmi sustredoval na porovnavanie tychto dvoch filmom a musim priznat, Gran Torino som si vychutnaval od sameho zaciatku az po koniec. A tento film, aj ked nie je ani na chvilku nudny so mnou ani emocionalne ani na sekundu nezamaval. Asi som cakal privela.