Kalifornie (1993)

Kedysi davno som tento film videl a aby som pravdu povedal vtedy sa mi pacil viac. Zaujimavy namet a solidny scenar zraza nie slaba nenapadna rezia bez atmosfery, ktoru si tento thriller ziadal. Velky vkladom filmu je Brad Pitt, ktory si tu z chuti zahral neprijemneho vrahuna. Vyborne mu sekundovala aj Juliette Lewis, ktora v podobnych ulohach nikdy nesklamala. Len tyto dvaja herci dokazu drzat film nad vodou, pretoze hviedza serialu Akty X, David Duchovny v tomto filme vysoko prehrava.

Smrt čeká všude (2008)

Celkovo na vojnove filmy moc nepozeram, ale kedze bol a este stale je tento film tak velmi uspesny a dokazal v oscaroch porazit aj najvatsieho kandidata na zlatu sosku Avatara, tak som si film zohnal a hned aj pozrel. Film je vyborne zrezirovany a bolo potrebne odcenit vybornu pracu Kathryn Bigelow, ktora uz roky svojimi filmamy dokazuje, ze patri k absolutnej reziserskej spicke. Velmi realistycky zachytena atmosfera spinaveho zapraseneho Iraku, a pre mna nie moc znamy herci su velkym kladom tohto filmu. Preco potom davam tak male hodnotenie? No v prvom rade preto, ze filmu ako takemu chyba pribeh. Tento film by sa mohol pacit aj divakov, ktory vojnove filmy nevyhladava, keby v nom bol aspon naznak nosneho deja. To je asi jedina, ale z mojho pohladu velmi podstatna chyba, ktoru na tomto filme vidim. V tomto pripade suhlasim z oscarom pre reziserku, ale ako najlepsi film za rok 2009 sa mi nejako nepozdava.

Mořská panna, Aquamarine (2006)

Miestami vtipna, miestami trapna a v niektorych momentoch trosku aj originalna letna oddychovka pri ktorej sa par krat zasmejete. Na viac pozreti to urcite nie je ale jedno pozretie urcite neuskodi a ak budete na tento film dobre naladeny mozno si ho aj uzijete. Morske Panny predsa maju svoje caro:-)))

Dorian Gray (2009)

Po precitani par komentarov som cakal nudnu adaptaciu znamej knihy, ktoru som necital, ale pribeh som poznal. Nemozem vsak povedat, ze by som sa nudil. Prave naopak. Pribeh ma hned od zaciatku vtiahol do deja a ja som si spolu z postavou Doriana Graya uzival jeho zvrateny zivot az do zaverecnych titulkov. Pribeh mladika, ktory sa stal bezcitnym a krutym clovek, vdaka obrazu, ktory starol namiesto neho bol v tomto filme dobre zachyteny a nemal som problem uverit, ze chce taky zivot viest. Oscar Wilde napisal vskutku originalnu knihu, ktoru si asi precitam a ak je tak putava ako tato jej podarena adaptacia, tak sa na nu tesim. Plne hodnotenie vsak nedavam z dovodu ze hlavny predstavitel Ben Barnes sice svoju ulohu zvladal, ale v par momentoch a to hlavne ku koncu filmu zacal trosku prehravat. Co je skoda, pretoze takmer cely cas stal film iba na nom. Rozhodne vsak film odporucam. Nie je to take zle ako sa o nom pise. Ja som si ho uzil a ku plnemu hodnoteniu mu chyba iba chlpok. Silne styri hviezdicky.

Na hraně temnoty (2010)

Mela Gibsona som naposledy videl, v thrilleri Znamenie, takze som sa tento akcny film velmi tesil. Trailer ma nalakal a pripravoval som sa na paradnu krvavu pomstu natocenu schopnym akcnym reziserom Martinom Campbellom. Rychly zaciatok filmu ma hned pohltil a cakal som, ze v tomto smere to bude pokracovat az do konca. Bohuzial po slusnom zaciatku sa film spomaluje. Zapletka je sice zaujimava, ale je nezazivne napisana a takmer cely film nudi. Navyse som uz v druhej polovici filmu uhadol ako film skonci. Takze sklamanie z filmu je velke, ale mozno je to preto,ze som asi cakal viac. Mel Gibson ako herec urcite nesklamal a uloha muza, ktory nema co stratit mu sedi ako na mieru usita. Pre tych co cakaju akcny narez je tu male varovanie. Na Hrane Temnoty je skor politicky thriller ako akcny film.

Ip Man (2008)

Jednoduchy pribeh z jednoduchym scenarom, ale vsetko je to moc pekne natocene. Aby som pravdu povedal, cakal som viac akcie takze som mierne sklamany. Bojove umenie Donnieho Yena je vsak take uzasne, ze som celkovo spokojny. Pribeh Ip Man bol naozaj vzrusujuci a jeho silnu osobnost zvladol Donnie Yen aj herecky. Je trosku skoda, ze bol v tomto filme zachytena iba mala cast Ip Manovho zivota. Divak sa az v zavere dozvie co vsetko prezil a to ze trenoval aj legendarneho Bruca Lee.

Dokonalý únik (2009)

Prave nedavno som pozeral thriller z prostredia juzneho polu z nazvom Biela Smrt, ktory zaujal skor prostredim kde sa pribeh odohralval ako svojim pribehom. Dokonaly unik sa odohrava v ovela teplejsom a atraktivnejsom prostredi krasneho Havaja. Pribeh sa zda byt jednoduchy a jasne naordinovany, ale zvrat ktory nastane v druhej polovici vsetko meni. Aj ked tu akcie moc nie je a napatie zacina az v poslednej polhodine, film vobec nenudi hlavne koly celkom dobre napisanym postavam a hercom ktory sice nekopu prvu ligu, ale je vidno zvlast na Timothym Olyphantovi a Mile Jovovich, ze ked dostanu dobry scenar dokazu hravo utiahnut cely film aj sami.Samozrejme vyborny bol aj Steve Zahn. Za pokus tento film rozhodne stoji a to nie len vdaka krasnej prirode, ale aj kolu tomu spominanemu zvratu v druhej polke fimu. Zaver film trosku zraza, ale inak sa jedna o velmi podareny a zlahka nedpriemerny thriiler.

Bílá smrt (2009)

Ja osobne nenavidim zimu, ale filmy odhravajuce sa v prostredi hor ako je napriklad juzny ci severny pol si ikdy nenecham ujst. O to viac som sa potesil, ked zbadal trailer na tento film. Thriller odohravajuci sa v takomto prostredi ma svoje osobne kuzlo a o to zvlas ked tam hra krasna Kate Backinsale. Pribeh ako taky, vsak toho moc neponuka a scenar je na tuctovi a nelogicky. Vsetky postavi okolo hlavnej hrdinky vyznievaju prazne a su nezaujimave. Je to celkom skoda, pretoze si myslim, ze tento thriller mohol dopadnut ovela lepsie. Nie je to vsak az take zle a vdaka prave Kate a prostrediu v ktorom sa film odohrava sa na to da pozerat a da sa prepacit aj tych kopu nelogicnosti a ocakavanych do oci bijucich zvratov. Proste priemerny thriller, ktory nicim neurazi, ale ani nicim neohromi.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Prekvapivo slusna komedia, z ktorej sa v druhej polovici stava slusna drama zo zaverecnym tak trosku poucnym koncom. Adam Sandler je na posobi svojim herectvom ako na horskej drahe. Niektore filmy ma dobre a on sam je v nich dobry a v niektorych filmoch je zasa hrozny. Svojou ulohou potesil aj Christopher Walkena dokonca aj David Hasselhoff. Kate Beckinsale ja proste mozem hocikde a hocikedy. Takze som z tymto filmom celkom spokojny. Niekedy by sa taky ovladac na zivot celkom zisiel :-)))

Náhradníci (2009)

Trosku mi to pripominalo ovela lepsi film Ja Robot. Toto sci-fi je vsak len slabsi odvar a moc tomu nepridala ani starnuca hviezda Bruce Willis. Este, ze film nebol moc dlhy takze celkovi dojem sice nie je bohvieaky, ale zasa to nie je uplny prepadak. Z urcitostou si vsak druhy krat uz nepozriem.