Triangle (2009)

Triangle vobec nie je zlym filmom a nemusel by byt ani priemernym, keby sa nam scenarista pokusil vysvetlit, alebo aspon zaznacit, v ktorom useku a preco sa uzatvorila ta casova sluska. Urcite sa vsak jedna o celkom originalny namet, ktory nie zeby zostal nevyuzity, len skor nedostatocne vysvetleny. Zo zaciatku je to trosku nuda, ale potom to dostane spad a aj spravnu atmosferu. Zaujmalo ma ako to skonci a ci sa hlavna hrdinka z toho casoveho kolotocu dostane, ale z celkovym prevedenim som spokojny asi tak na polovicu. Melissa George mi je ako zena velmi nesympaticka ale v tomto filme je fakt vyborna a svoju ulohu predcizne zvladla. Od rezisera Christophera Smitha som videl aj Nie moc podarene Metro, aj velmi zabavny horor Izolacia a po filme Triangle som presvedceny, ze talent urcite ma. Staci len natocit nieco fakt kultove, a bude patrit medzi prvu ligu hororvych reziserov mladej generacie. Lepsie tri hviezdicky.

Rozsudek smrti (2007)

Az na par nedoveryhodnych dialogov a rychlu premenu Kevina Bacona zo solidneho obcana na chladnokrvneho postychtiveho vrahuna je Rozsudok Smrti velmi podarenym thrillerom. Reziser James Wan, ktory sa do ligy dobrych reziser zaradil po originalnom a nekopromisnom horore Saw, sa citi aj v tomto trosku odlisnom zanre. Vie zaujat a udrzuje atmosferu aj ked namet nie je moc originalny a scenar priemerny. FIlm sa drzi aj vdaka vybornemu Baconovi, ktoremu to z brokovnicou fakt pristane a aj vdaka nemu je tento film sice zlahka, ale urcite nadpriemerny.

Pach krve 3 (2009)

Tento raz som necakal vela, ale dostal som este menej. Je to uz davno co som videl prvy diel. Vela si z neho nepamatam, ale urcite bol v ramci zanru podobnych slasherov standartny. Dvojku som nevidel, ale mozno ju niekedy kuknem. Tento diel na zaciatku celkom navnadil. Scena z jedenim oka bola dost drsna a zarven zabavna. Ked sa do pribehu dostali a mali byt loveny nebezpecny vazni zdalo sa, ze to bude poriadne maso. Bohuzial opak je pravdou. Reziser tohto filmu naozaj vela talentu nema. Film dokonale nudi dost sa zbytocne rozprava a ked uz aj pride na radu nejaky ten mord, tak je trestuhodne odflaknuty. Navyse tie dialogy su napisane ako keby ich pisalo desat rocne dieta. A herci su veru tiez riadne polena. Ta jedna hviezdicka patri spominanemu uvodu a celkom podarenej bitke medzi veznom Chavesom a zmutovanym kalibalom. Myslim, ze toto pokracovanie muselo sklamat aj fanusikov prveho dielu.

Život je boj (2009)

Tento bitkarsky film, ktory mi trosku pripomenul van Dammove Levie srdce by sa sa mi asi viac ppacil v polovici devedesiatych rokov ako teraz. Bitkarskych subojov tu vela nie je, a ked uz aj zacnu nie su moc dobre natocene, teda az na ten posledny, ktory sa reziserovi celkom podaril. Dalsi minus tohto filmu je deravy scenar a dost nedoveryhodnych dialogov. Zaver filmu je ocakavany co znovu zraza moje hodnotenie smerom dolu. Tento film nefunguje ani ako bitkarsky, pretoze na to je tych bitiek malo a chyba mu aj ista dramaticnost, takze nemoze fungovat ani ako drama. Jedine pozitivum je iba obsadenie dvoch hlavnych uloch, hudba a zaverecny suboj. Film ako celok balansuje na hranici priemeru a odpadu, ale vdak civilnemym vykonom Terrenca Howarda a Channing Tatum, ktory nikdy nijak zvlast film nepokazia davam lepsie dve hviezdicky.

Terminator Salvation (2009)

Prvy Terminator sa vyznacoval svojou originalitou. Druhy zasa svojimi revolucnymi trikovumi efektami. Treti okolo mna preletel bez akehokolvek nadcenia a moc si z neho napamatam. Terminator Salvation sa pribehu moc nevenuje, ale zato je nabity perfetnymi trikmy a nonstop akciou, ktora nenecha divaka ani na chvilku vydychnut. Proti peknej zbierke novych terminatorov sa tentokrat postavil Christian Bale, ktoreho vsak dokonale zatienuje coolovi Sam Worhington. Celkom ma potesila aj mala uloha Heleny Bonhan Carter a pocitacovy Arnold uz bol iba cersnicka na torte. Po precitani par komentarov som tentokrat cakal horsie, ale musim unat ze som si tuto akcnu sci-fi paradu velmi pekne uzil a paradne som sa pri nej odreagoval. Do plneho hodnotenia toho vela chyba, ale nemam problem dat tomuto, pre niekeho mozno nie prilis podarenemu blockbusteru, ciste styri hviezdicky.

Zametač stop (2007)

Dost dobry a zaujimavy namet, z ktoreho mohla byt dost dobra kriminalka. Z Harlinovou reziou z vacsa nemavam problemy a herecke obsadenie ma tento film naozaj luxusne. Ale kde nie je dobry scenar, tam ani herecke kalibry ako Samuel L. Jackson, Ed Harris, alebo aj Eva Mendes nepomozu a nevytiahnu film aspon do priemeru. Zaciatok filmu celkom usiel a dokazal zaujat, ale z hruba po pol hodine zacne byt film nudny a nelogicky a celkova pointa filmu je az k smiechu. Dakujem za S. L. Jacksna, ktore vykon sice nie uplne perfektny, ale aspon ma dokazal udrzat pri obrazovke. A Harlin tu sice nic extra nepokazil, ale radsej nech toci tie svoje akcne beckove filmy z ackovou produkciou, pri ktorych sa clovek aspom odreaguje, pretoze podobne filmy ako bol tento mu teda moc nejdu.

Wrestler (2008)

Vyborne natoceny film o zivotnej puti sportovca, ktory zil iba pre ring a pre svojich fanusikov. Mickey Rourke sa do ulohy sympatickeho, starnuceho wrestlera perfektne vzil a myslim, ze v nej nechal aj kusok seba. Velmy dobry monolog k smerom divakom na konci filmu ma fakt chytil za srdce a vysli mi slzi do oci. Tato drama ma vsetko co ma mat. Smutny pribeh, kvalitna komorna rezia, preciteny scenar a vybornych hercov v hlavnych a aj vo vedlajsich ulohach. Dufam, ze Mickeyho este uvidim v nejakej podobnej precitenej ulohe, pretoze mu moc prajem nejake odcenenie.

Sirotčinec (2007)

Nicim vynimocny film, v ktorom sa silna atmosfera a mrazive momenty, striedaju z dokonalou nudou. Sirotinec je skor mysteriozna drama ako horor, ktora je zo zaciatku prilis natahovana. Celkova poina filmu je viac menej ocakvana a neoriginalna. Pre mna je vsak tento film takym malum sklamanim. Trailler mam navnadil, ale film je cisto priemerna zalezitost.

Někdo to rád horké (1959)

Nikdy by som nepovedal, ze by ma tak stary film mohol tak pobavit. Tony Curtis a Jack Lemmon boly vo svojich ulohach Jozefiny a Dafne naozaj perfektny a Marilyn Monroe bola naozaj moc dobrou a krasnou hereckou neuveritelnym sexapealom. Smial som sa cely film a som veru smutny z toho, ze tak kvalitne komedie ako bola tato sa v dnesnej dobe uz netocia.

Ospalá díra (1999)

Mam rad Johnnyho Deepa a aj Christinu Ricci. Iba oni boly dovod preco som si tento film pozrel, pretoze filmy Tima Burtona akosi nezvladam, nicim ma nenaplnaju a ani ma nikdy neohromili. Tento film ma sice celkom dobru atmosferu, ale k zanru horor ma teda poriadne daleko. Skor by som povedal ze je rozpravka z prvkami mysteriozneho filmu. Nemozem povedat, ze by som sa nudil, ale cakal som uplne nieco ine. Trosku viac hororove. Filmy Tima Burtna rozhodne nie su mojim slialkom kavy. Co ma celkom mrzi, lebo sa mi zda, ze vacsina ludi si ich mimoriadne uziva.