Výlet do Saint Tropez (2008)

Total fekal nesympatická frantícka partička suchopárnych štyridsiatnikov, ktorá to na letnej dovolenke ani nevie poriadne rozbaliť a chová sa jak skupina mníšok v bordeli. Kto by čakal pohodu, zábavu a porciu letného osvieženia (videné v januári), nech si radšej zapne TV Travel. Kto čaká porciu humoru, nech skúsi radšej iný film.

Simon řekl (2006)

Odhliadnuc od už klasického a ničím neprekvapivého scenára, pri Simonovej záľube vrhania krompáčov po lese mi bolo z neho a jeho brata skôr do smiechu, a nemal som ani pomyslenie na to, že sa mám báť. Horor, pri ktorom si človek pripadá, že sa díva na komédiu sa asi trochu míňa účinkom... Keď k tomu prirátam priblblú partičku mladíkov, ktorým to človek radšej odrátava, aby to mali za sebou, tak vlastne žiadne pozitíva filmu nevidím. Tak to potom bude stačiť aj jedna hviezda, nemusím sa totiž ani ja dívať dookola na to isté v žánri, ešte navyše aj slabo spracované...

Calvin a Frannie (2006) (TV film)

Televízna romantika o ženskej, ktorá svoj vzťah zoberie naopak. Najskôr otehotnie a potom sa do svojho chlapa zaľúbi. Neskutočná nuda.

Ricky (2009)

Podivný film. Zo začiatku dráma o obyčajnej frantícko - španielskej rodine sa v polovici sťaby mihnutím čarovného prútika zmení na akési zmagorené fantasy, ktorého ústrednou postavou je decko lietajúce po izbe a obchoďáku s rastúcimi krídlami s vypelichaným perím dosť podobnými sliepke. Dívať sa na ten blanitý "aparát" na chrbte malého dorastenca však vo mne vzbudzovalo neurčité pocity. Ale možno má film nejaký hlboký filozofický podtext, ktorý mne chlapcovi z dediny ovšem unikol. Do kina absolútne nevhodný film, ale aspoň už viem, ako to myslia niektorí ľudia, keď vravia: "Ten váš malý je ale anjelik" :)

Všude dobře, proč být doma (2009)

Tak, a mám to za sebou! Tento film som dosť dlho sušil v budíčku a s veľkým potešením mu naperiem maximálne jednu hviezdu, pretože s niečím tak nezáživným (tu na csfd v červených číslach!) som sa pekne dlho nestretol. Dialógy samá trápnosť o ničom, postavy jeden odpornejší magor a hipík ako druhý, sám sa divím, že som nezaspal... Vlastne nedivím, lebo keď som vytočený, tak sa mi spať nedá :) Nebudem filmu, ktorý ma vyslovene nasral dávať nadpriemerné hodnotenie len preto, že ho režíroval Mendes, alebo preto, že tak učinili niekoľkotisíc bodoví užívatelia. Nie, nie, páni, ja určite nie.

Žhavé nápady (2006)

Zbytočná psychedelická blbosť, na ktorej je snáď úsmevné len meno hlavného hrdinu - "Bickford Shmeckler" ostatné sú pseudointelektuálne drísty o ničom. Vlastne ani neviem, za čo dávam hviezdu...

Doblba! (2005)

Ehm, trošku mi ušlo, čo nám chcel básnik povedať?

Zamilovaný profesor 2: Klumpovi (2000)

Moju jednu hviezdu z veľkej časti vybojoval zmutovaný nadrozmerný megaškrečok atakujúci spoločnosť svojimi splodinami :D Ovšem na druhej strane je tiež pravda, že do kina by som na túto vec určite nešiel.

Divoký kočky (2001)

Žánrové zaradenie thriller (napínavý film) bude zrejme odvodené od anglického slova thrill - napätie, vzrušenie, vzrušiť. V preklade ovšem nájdeme aj slová "napnúť" a "vzrušovať sa". K tým by som sa priklonil viac, lebo napínalo ma počas celého filmu (ale od hnusu), ale vzrušovať sa nad tým určite nebudem.

Kdo to štěká? (2002)

Tam, kde šteká manželka, neni miesto pre srandu. To som mohol tušiť.