Táta XXXL (2008) (TV film)

S mojimi piatimi hviezdami tu "tak trochen" plávam proti prúdu. Nie pretože by som vážil 450kg, alebo mal v pase americké občianstvo. (Hamburgery mám ale celkom rád.) Musím však oceniť dokument, pri ktorom som mal otvorené ústa (nie od hladu) od začiatku až do konca. Tento dokument ma skrátka šokoval a zabil do stoličky, lebo toto som fakt nečakal. Ja viem, amíci sú tlsté prasce, čo len žerú hambáče, steaky, a hranolky etc, etc... Ale určite sa takíto ľudia nenájdu aj v iných krajinách? A čo naše stravovacie návyky? Tiež by si mnohí ťukali na čelo, keby nás videli, ako zvesela zapíjame bryndzové halušky žinčicou, alebo vepřo - knedlo pivom, že? Takže prosím, nezovšeobecňovať, len sa dívať kam až chuť k jedlu a zlé stravovacie návyky môžu zájsť. A že sa teda bolo na čo, to vám poviem.

Otčím (2009)

Film silne páchnuci po "júes prodakšn", ktorá tak dlho kombinovala a motala scenár tohto filmu, nasilu vkladala ľakačky založené na neočakávaných presunoch otčíma, až to všetko domotala tak, že od polovice som sa nehorázne nudil. Však čo veď , rozuzlenie poznáme všetci, ale malé ponaučenie z filmu zostáva. A to: Kompletná a fungujúca rodina - základná stavebná bunka každej spoločnosti!

Do hlubiny 2 (2009)

Ták a je to tu. Jednotka sa mi páčila, tak samozrejme som vkladal dvojku do prehrávača celkom natešený. Veď podmorské poklady a krásne baby v plavkách si predsa vždy rád pozriem. Čo som však nečekal, že niekto sa sprosto zoberie a okopíruje presne prvý diel. Na to som naozaj nebol pripravený a cítim sa, ako by som práve zjedol držkovú polievku a ako druhý chod mi niekto doniesol zase držkovú polievku. Navyše bez prdelky Jessicy Alby film stratil svoje farby :) Točenie takýchto filmov je zbytočné plytvanie materiálom a diváckym časom, tak prečo mi to robíte, súdruhovia :'-(

Atentát na papeže (2008) (TV film)

Scenáristu zjavne oslovili knihy Dana Browna a veselo patlal dohromady proroctvá, konšpirácie, atentáty a lokácie akoby sa mu nad mapou sveta kýchlo s makom v ústach, a všade, kde mak dopadol bolo treba ísť natáčať. Produkcia však povedala, že peňazí na nakrúcanie bude toľko ako na jednu epizódu z Medicopteru. Z takýchto nedorozumení potom vznikajú lacné nezmyselné tv filmy, ktoré len plytvajú mojim časom a vo vydaniach na dvd ma vyslovene trápia.

Láska on-line (2005)

Severská radodajka a baleťák. Zdanlivo nesúrodé spojenie dvoch mladých ľudí, ktorých problémy sú ale dosť podobné a to ich dá dohromady. Prvú polovicu celkom dobrá švédska dráma sa pozvoľna preklenie do celkom dobrej švédskej romancy a ja idem s hodnotením do švédskej trojky.

Dobrman (1997)

Priblblá a už dosť obstarožná frantícka drsáreň s partičkou záporákov tak dementných, že to miestami až bolelo. Zase mi raz chýba v popise k filmu žáner komédia, lebo ak toto bolo myslené vážne, tak potom som hodne mimo. Dohromady samoúčelne pozliepané akčné scény s minimálnym scenárom a navyše v "gangsta" póze by som možno zožral režisérom s inými menami, Kounen však k nim nepatrí.

Barva kouzel (2008) (TV film)

Sám som prekvapený, ako ma tento výlet do fantázie zaujal, aj napriek tomu, že ako tridsiatnik - realista asi nie som primárna cieľová skupina. S mojim synom sme si Terryho celkom vychutnali.

Terminator Salvation (2009)

Milujem filmy a hry s postapokalyptickou atmosférou, taktiež Fallout je u mňa už dlhé roky v hernom rebríčku číslo 1. Mám rád akčné filmy a s chuťou ich užívam raz denne po jedle. Zvyčajne po večeri. S radosťou priznávam, že T4 mi ponúkol porciu akcie, ktorú som skoro nevládal zjesť. Navyše som nie moc poznačený vzťahom k pôvodným Termošom, takže 4 diel som si vychutnával bez predsudkov a porovnávania, čiste ako masívnu postapokalypto zábavu. A ako taká (to sa musí nechať) je to smažba ako sviňa. Serem na kritikou plochých charakterov, zaniknutých hereckých výkonov a čojaviemčoho ešte. McG ma dokázal pobaviť a to si ja cením.

Výlet do Saint Tropez (2008)

Total fekal nesympatická frantícka partička suchopárnych štyridsiatnikov, ktorá to na letnej dovolenke ani nevie poriadne rozbaliť a chová sa jak skupina mníšok v bordeli. Kto by čakal pohodu, zábavu a porciu letného osvieženia (videné v januári), nech si radšej zapne TV Travel. Kto čaká porciu humoru, nech skúsi radšej iný film.

Ztraceni v lásce (2009)

Z tohto filmu si budem pamätať dlho jednu vec. Melánia Laurentová sa brutálne strašne podobá na moju sesternicu. Fakt. Ako keby boli z jedného vajca. Len neviem, či z ľavého, alebo pravého. Ale to je vlastne jedno, a aby som sa vyjadril aj k filmu - no, dá sa.