Tajný agent (2004)

Že thajci vedia robiť druhotriedne horory, už viem dávno. Že vedia robiť aj druhotriedne akčňáky, viem od včera. Jediné plus za isté náznaky humoru, ale výraz "crazy komédia" moc na mieste neni.

Pařba ve Vegas (2009)

Ja takéto kúsky proste zbožňujem. Ruku hore, kto ešte nemal podobné problémy, ako chlapci vo Vegas. Ja som prežil squelú zábavu na účet štyroch kámošov, jedného tigra, jedného kojenca a Mika Tysona. Film jednoznačne za plný kotol, už sa neviem dočkať ďalšieho zhliadnutia a už avízovaného druhého dielu. Abstinenti si môžu odrátať jednu, alebo dve hviezdy.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Takže stará partička si dala výlet do "rozohriateho" podzemia a zábava neustáva. Scratovi zase tvorcovia naložili, čo sa do neho vošlo, a veverica Scratte ho rozhodne nešetrí, pridali sa nejaké nové postavičky (skvelá dino tlupa, lasičiak Buck, mäsožravé rastliny...), letecká a iná akcia a kopec dobre miereného humoru, takže úspech je zaručený. Na mňa tento recept fungoval.

Můj život idiota (2007)

No dobre, tak Scott utiahne aj trošku dramatickejšiu rolu mladíka s poruchou učenia (rozumej retardáciou) a Tourettovovym syndrómom tráviaceho svoj život na sedeniach a blúdiaceho životom. Dobré, nie však oslňujúce.

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Pôvodne sa Pleasantville tvárilo ako prostoduchá komédia o návrate súrodeneckej dvojice do akéhosi seriálu z 50tych rokov. Aké však bolo moje prekvapenie, keď sa film postupne začal plynule prelievať do vydarenej drámy s komediálnym podtónom a dokonca s hlbokou myšlienkou. Tu som doslova videl, čo je to nenávisť voči farebným :) Navyše kontrast niektorých farebných a niektorých čierno bielych postáv v jednom zábere má neskutočné čaro a príjemne nostalgicky na mňa zapôsobil. Bez debaty film, ktorý stojí za pozornosť.

Kšeft (2008)

Macy dobrý, Ryanová dobrá, ovšem každý osobitne. Spolu im tú filmársku dvojku, medzi ktorou by to malo zaláskovane iskriť, akosi neverím.

Quantum of Solace (2008)

Akcia vo vzduchu, akcia na suchu, akcia na vode. To by všetko bolo ok, ale kde v riti je celý "Bond feeling"? Takto je z toho len obyčajný okukaný akčný film, akých je na svete mnoho.

Diane Arbus: Příběh jedné obsese (2006)

Diane je dcérou kožušníka, o tom niet pochýb. Preto sa nikto nesmie diviť, že ju priťahuje značne ochlpený sused z vrchného poschodia. Samozrejme, že sa začnú navštevovať, veď Diane sa ako vydržiavaná panička doma nudí. A keď navyše pricestuje "potrubnou poštou" kľúč od susedovho bytu - no nevyužite to... Našťastie film sa zaoberá len Dianinou záľubou pre chlpatého suseda, a jej fotografickú tvorbu rieši len okrajovo, lebo celú tú jej fascináciu rôznymi "freaks" by som už nerozdýchal.

Krvavá hostina 2: Masakr (2008)

Jedna hviezda za nechutnú pitvu plnú krvi, semena a zvratkov bandou ešte odpornejších motorkárok (fakt úchylnosť). Ináč celkom postrádam význam filmu a neviem, či na trojku nájdem silu. Ale kedže má podtitul "Šťastný konec", tak to zrejme risknem.

Mr. Deeds - Náhodný milionář (2002)

Adam Sandler aka dobrácky Mr Deeds a jeho čierna noha útočia na naše bránice a dá sa povedať, že triafajú do "čierneho". Takýchto "náhodných" milionárov máme dosť aj v našich krajinách, len väčšinou nie sú až tak charitatívne založení, ako Mr: Deeds... Jedna hviezda naviac bude za škuľavého Steva Buscemiho, ktorého som tu vážne nečakal.