X-Men (2000)

Veľmi solídne spracovanie tak ťažkej témy, akou komix je. Sám som prekvapený, ako ma táto rozprávka o mutantoch so zvláštnymi scopnosťami zaujala. Celý príbeh, ktorý ide do hĺbky a aj neznalému divákovi objasní problematiku fenoménu zvaného X-Men ma aj so svojimi skvelými efektami dokonale pohltil. Idem rýchlo zhltnúť ďalšie diely.

Pojízdná kantýna (1984)

Solídna akčná komédia o dvoch bratrancoch, jednej prostitútke a jednom stánku rýchleho občerstvenia. Humor akčnej dvojky Thomas a David je dobrý, súboje tiež (likvidácia motorkárskeho gangu je vynikajúca), takže celkovo oddychovka ako bič.

Země ledních medvědů (2007)

Film primárne určený pre školákov. Tých mladších by ovšem mohol mierne šokovať islandský zvyk pojedania očí pečeným rybám a podrezávanie ovcí. Holt islanďania sú rázovití. Tí starší si užijú duchárske sekvencie a ľadové medvede a ja som si užil aspoň drsné zimné islandské exteriéry a už aspoň chápem, čo to znamená, keď islanďan povie, že je mu zima.

Co se vlastně stalo (2008)

No neviem, zrejme som bol pri sledovaní značne nesústredený, ale nevšimol som si ani náznak komediálnych, ani satirických postupov. Viac menej som len zmätený a neviem nielen čo sa vlastne stalo, ale ani o čo vlastne išlo.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Moje prvé stretnutie s fenoménom zvaným "X-Men" začalo týmto dielom a napriek tomu, že žánre Fantasy / Sci-Fi nie sú moja silná stránka, celkom som si užíval. Dokonca z úvodných scén bola chvíľkami sánka dole a Liev Schreiber ma poriadne a príjemne prekvapil. Ovšem Hugh Jackman mu zdárne sekundoval a ťažko si viem predstaviť herca, ktorý by sa na rolu Wolverina typovo hodil lepšie. Rozhodne si idem zohnať aj ostatné diely.

Nevinná (2008)

Po sústave mnou videných poslabších komédií z Francúzska (Král Guillaume, Co vtip, to mrtvola...) som sa na tvorbu z tejto krajiny začal dívať cez prsty. Našťastie prišiel vynikajúci krimi thriller "Nevinná" a všetko dal zase do poriadku. Vynikajúci nárez od začiatku až do konca mi nedovolil ani odísť na záchod a Francúz ma až do konca držal v hrsti. Na postave Juliena je pekne znázornené, čo všetko je schopný urobiť človek pritlačený k múru, keď je páchané neprávo na jeho blízkych.

Taxi (2004)

Nerozumiem, aký má význam točenie takýchto remakov? Odpornejšiu dvojicu ako v tomto filme, aby človek hľadal lupou.

Jen přes její mrtvolu (2008)

Solídna vykrádačka snáď celej rady duchárskych komédií, ale Paul Rudd je ok a sem tam sa dokonca na tomto filme dá aj pousmiať. Takže ako oddychovka sa to dá...

2012: Soudný den (2008) odpad!

Áno je to tak. Od totálnej devastácie, ktorá bez debaty príde v roku 2012 nás ochránia len modlitby. Aleluja. Asi ani nemá zmysel dodávať, že tí, ktorí sa nemodlia zhynú. Rýchlo si idem na záhradu postaviť nejakú pyramídu. Nepýtajte sa prečo, proste mám také nutkanie. Shit!

Kurýr 3 (2008)

Jason znovu jazdí odušu a bojuje s pľuhavcami tak odhodlane, že na ňom jediný kus oblečenia nezostane celý. Ale však nech si aj nežnejšia polovica divákov príde na svoje. Tej druhej časti budú musieť stačiť pohľady na produkt nemenovanej nemeckej automobilky a akciu predvádzanú drsoňom Jasonom, pretože na Natálku sa moc dívať nedá. Ako čítam v jej životopise, tak sa do filmu dostala za zvláštnych okolností a to tak, že po ceste z práce narazila do Luca Bessona a zrazu mala fleka vo filme. Trošku som sa zľakol, lebo som si spomenul, že ja som včera na ulici narazil do ožratého suseda, tak neviem teraz, ako to dopadne. V každom prípade dúfam, že s Natálkou sa už neuvidíme.