Skryté zlo

• USA Bad Samaritan (více)

Sean (Robert Sheehan) a Derek (Carlito Olivero) jsou dva zlodějíčci, kteří vykrádají domy, jejichž majitelé tou dobou večeří v restauraci. Sean se ale namočí do maléru – pro další krádež si vybere dům Calea Erendreicha (David Tennant), který u sebe vězní a týrá neznámou ženu. Sean by ženu rád vysvobodil, ale má kluk, jemuž nikdo nevěří, šanci v nerovném boji s bohatým psychopatem? (torture666)

Havaj8

Když se rozhodneš vykrást dům nesprávnýho člověka, tak můžeš hodně rychle narazit. Brzo se to zvrtlo a náběh na super thriller (určitě ne horor), byl na světě. Postavy na béčkovej horor víc než obstojný, ale kam to po půlce začlo směřovat, už tak fajn nebylo. Záporák, kterej do tý doby válel a byl o krok napřed, najednou přestal myslet. V tu chvíli se karta obrátila a v tu chvíli to ztratilo veškerý napětí. Škoda, protože jsem si od toho sliboval větší surovost. FBI tam byla úplně pro smích, jen taková vsuvka. Průměrnej počin. ()

ricci.s

Mladík uvidí čo nemal a odvtedy sa pre neho začína adrenalínová jazda a nerovný súboj s prefíkaným psychopatom. Je to síce o malú štipku slabšie ako moja obľúbená Disturbia, ale kto má rád filmy o tom, kto s kým napokon vyjebe, tak si to určite užije. Áno, o horor sa nejedná, ale napriek tomu je to vynikajúci thriller, ktorý dokáže udržať diváka v napätí od začiatku do konca, takže v tomto prípade budem ten "utopista" veľmi rád!!! ()

Vančura

Jsem rád, že jsem se od toho filmu nedal odradit jeho debilním názvem nebo zdejší modrou barvou (aktuální hodnocení "jen" 66 %), protože jsem se u něj nečekaně skvěle pobavil a hltal jsem to až do napínavého konce. Hlavní postava, v hereckém podání Roberta Sheehana, mi sice byla krajně nesympatická, o to víc mě ale bavil excelentní David Tennant v roli Calea, kterému jsem nakonec i cynicky fandil, aby mu to všechno prošlo. Pro mě osobně výtečný filmový objev a velmi příjemně strávených 111 minut. ()

tron

Jasné, scenár je príšernosť sama osebe. Neviem, akej múdrej hlave napadlo dať tomu smrtiacu takmer dvojhodinovú minutáž. Ale inak som bol spokojný. Nečakal som nič úžasné, svetoborné a ani revolučné, ale v rámci stalkerovských psychotrilerov ide o uchádzajúci priemer. Dosť mu dáva ústredný magor David Tennant a viacero slušných nápadov. Scenár je skutočne príšerný (a hrozne predvídateľný), ale raz za čas sa mu predsa len podarí vyčarovať šikovný spôsob, akým titulný psychopat terorizuje ústrednú dvojicu kamarátov (či skôr jedného, druhý je predsa len skôr do počtu a obaja sú značne nesympatickí, čiže v tejto snímke niet komu držať palce, čo je kuriózne). Ku koncu už som sa kvôli logických nezrovnalostiam fakt často chytal za hlavu (myslím, že raz som vykríkol). Ale nebudem sa na nič hrať a na rovinu poviem, že druhý raz si to už zrejme nikdy nepozriem, avšak na jedno pozretie v pohode. ()

misterz

Slušné spracovanie, charizmatický David Tennant (taký šťúply herec, no dokázal nahnať zimomriavky) a v niektorých scénach slušná dávka napätia. Ale o horore by som rozhodne nehovoril, napínavý thriller to áno. Na druhú stranu však mi tu práve gore scény najviac chýbali, priam si pýtali byť tu. A zišiel by sa ešte nejaký nápad, ako viac oživiť scenár, niektoré miesta boli také, že začali rýchlo nudiť, našťastie bolo ich len pár. Lepší priemer. 65/100 ()

• Natáčelo se v Portlandu ve státě Oregon (USA). (ČSFD)
  • Auto, které řídí obě dvě postavy, je značky Maserati Quattroporte, které bylo pro film upravené, hlavně jeho přední část. (Kudly4)