Vlčí lov

• Jižní Korea Project Wolf Hunting (více)

Akční thriller odehrávající se při eskortování nejhorších zlončinců mezi Jižní Koreou a Filipínami. (mikki089)

AffectedFace

Tohle je fakt nářez jako prase! Umírám blahem. Co jsem to kurva viděl? Větší GORE šílenost ve stylu akčního filmu neexistuje (naposled The Night Comes For Us). Tohle překračuje všechno! Pulzující snímek od začátku do konce, kde se s nikým nešetří a každých pět minut chcípne minimálně šest lidí, ale jakým způsobem, to snad není ani možný! Tohle byl vždycky můj sen a moje oblíbená Korea ho právě naplnila. Žádný CGI sračky, všechno krásně prakticky přesvědčivé a špičkově nasnímané. Nejdřív to vypadá jako klasické klišé o přepadení lodi a osvobození nebezpečných vězňů, ale o tom snímek ve skutečnosti vůbec není. Nekompromisní lidské monstrum se právě probudilo a přišlo peklo pro všechny, kdo se mu postaví do cesty - je mu u prdele jestli je někdo fízl nebo vězeň, pro tohohle týpka je důležitej pořádnej bazének krve a humusu. A že si jich podá! Snímek dokonce nepostrádá i pár zajímavých twistů, jak v průběhu, tak hlavně na konci, kde i nabádá na případné pokračování - a já říkám: Dej to sem, Hong-seon Kime, ukázal ses jako frajer a příště to klidně ještě víc přežeň, použij celou svojí zvrácenou mysl a přenes jí znovu na plátno! Jasných pět! Několik dalších zhlédnutí už je automatická povinnost. ()

Bordoshut

8/10 – Překvapivě velice osvěžující masakrální nářez, který minulý rok dorazil z jihokorejských končin. O žádné hlubší myšlence pochopitelně nemůže být řeč, ale film si sám velmi dobře uvědomuje čím je, nesnaží se stylizovat do něčeho složitějšího než prachsprosté zábavy a celé 2 hodiny šlape na plné obrátky. Mezi jinými bezduchými akčňáky, které Amerika chrlí jako na běžícím pásu, vynikne zejména po stránce goru. Režisér Hong-seon Kim se toho skutečně nebál a tam, kde by se americkým investorům stahovaly koule až do žaludku, cáká umělou krví jako smyslů zbavený. Podle vlastních slov jí během natáčení spotřeboval fascinujících 2 a půl tuny. Krvavé běsnění však není to jediné, čím Project Wolf Hunting překvapí diváka. Druhou věcí je nevšední žánrový skok, ke kterému dojde cca v půlce filmu. Do hry totiž vstoupí tzv. lidská zbraň, predátoří terminátor-likvidátor, který fatálně pošlape plány jak bandě zločinců na útěku, tak přeživším poldům na lodi, snažících se je chytit. Opravdový Masakr holýma rukama tak může započnout. Ve zkratce velmi zábavná jednohubka, pravděpodobně jeden z nejkrvavějších filmů co kdy kdo natočil, snímek bez valné výpočetní hodnoty, nicméně s jedním pěkným zvratem a žánrovým skokem, příběh se obešel bez hlavní postavy. Vtípek na dlouhé večery: „Jak dělá šnek? Šnekyty-šnekt. A jak dělá režisér Hong-seon Kim? Cákyty-cák, cákyty cák.“ ()

EvilPhoEniX

Šíleně brutální jízda z Jížní Koree, kde intenzita násilí dosahuje nového dosud neobjeveného stupňě! Project Wolf Hunting začíná jako Con Air křížený s Přepadení v Pacifiku, tedy eskortování nejhorších zločinců z Jížní Koree do Filipín skrz nákladní loď. Vyloženě výborný námět pro jakýkoliv žánr, tady o zábavu bylo postaráno už před oznámením filmu. K mému překvapení jsem však dostal lehce něco jiného, než jsem očekával. Já čekal klasickou martial arts rubačku na lodi s vězni a policisty- což platí možná tak pro první hodinu. Ta druhá hodina se přehoupne do Sci-Fi a v docela razantní Slasher/Splatter, což je rozhodně nečekaný vývoj, ale mnou pozitivně přijatý. Kdyby se tvůrci odvážili jít však rovnou do hororu, tak tu máme žánrovku roku, která mohla těžit z atraktivního prostředí, temné atmošky i pořádného gore, ale i tak je to perfektní podívaná. Film sice nemá úplně áčkové parametry. Režisér není áčkového kalibru ,má za sebou spíše průměrnější korejské fláky, nejsou tu žádné herecké hvězdy a příběh zde rozhodně nehraje prim, což mi nevadí, ale pro JK je to trochu nezvyklé, proto zde mají tvůrci absolutní svobodu a chuť se utrhnout z řetězů, protože jinde by to nejspíš neprošlo. Film má však solidní vizuál a zaujme fakt, že tu není vyloženě žádná hlavní postava, které by divák mohl fandit, je tu hromada hajzlů, jeden TOP Villain, kterého nahradí další uber TOP Villain a záporáci dělají dobrý film, takže proč vlastně ne. Film je hodně akční, má neskutečné tempo, v násilí si vyloženě libuje. tady krev stříká snad ze všech lidských otvorů, fontány krve při hrátky s noži tu jsou vyloženě na denním pořádku a nebylo by aspoň 10 minut, kde by nezemřel nějaký chlap. Bodycount je tak vysoký, že spočítat jej by dalo pěkně zabrat. Došlo tu i na biologické zbraně, takže tu máme jakéhosi Mutanta, který má sílu za tři chlapy a ten vyloženě rve končetiny a kůži z lidí jakoby to byl papír. Vše parádní praktické efekty, gore na vysoké úrovni, žádný amatérismus, prvotřídní kvalita a matroš. Film by se dal přirovnat k nedávnému Tchaj-Wanskému Sadness, ale tohle však mělo možná ještě větší grády. Jediná škoda, že tu nedošlo na nějaký pořádně zvrhlý  hromadný Rape, který by vrcholil šokantně, to bych film zařadil i do TOP 10 of all the time. Ke konci dojde i na pár menších twistů, které položí základy pro případný sequel a já doufám, že vznikne! Ve finále došlo i na trochu mého očekávaného martial arts s noži a likvidace tu jsou opravdu lahůdkové. Kdo však očekává střílení nebo vyloženě fighty, tak bude zklamaný, je to spíš o drastických a šílených likvidacích. Nejbrutálnější film roku i nejlepší film z Jížní Koree za letošní rok bez debat. 9/10. ()

Yoshitsune

Sakra.....co se to se mnou děje ? Tenhle film, bych ještě před pěti lety miloval, chválil kudy chodil a nakrucoval bych se jako kohout, protože bych ho měl v topce. Ale teď sem po skončení filmu, jen pokrčil rameny a vyloudil ze sebe "meh už sem viděl lepší" a taky že viděl. On tenhle film, má velice výrazné násilí a jak se vězni dostanou na svobodu, tak začne první polovina filmu, kde se vraždí na sto způsobů. No a pak uteče zdejší super voják a začíná druhá polovina filmu, kde se zase vraždí na dalších sto způsobů. Tímhle sem i popsal celý příběh tohole filmu, ano sou tady nějaké postavy, ale všechny do jednoho sou tak nevýrazné, neosobité a šedé, že se k nim nedá nevázat žádný vztah, natož pak k nim něco hlubšího cítit. A tady přichází na scénu, to "viděl sem lepší" viděl sem Hwayi: A Monster Boy které taky nešetřilo násilím, ale film zároveň dokázal bravůrně pracovat s psychikou hlavního hrdiny a postavy se neustále nějakým tím směrem vyvíjeli a šlo k nim navázat nějaký vztah. No Tears for the Dead taky další drsný film a opět se zde silně pracuje s hlavním hrdinou, které prochází krizí a trpí PTSD a tohle všechno, ho žene k záchraně, jedné osoby které zabil dítě. A takhle bych mohl pokračovat celkem dlouho, je spousta drsných filmů, které možná nemají nějaký silný příběh, ale sou si toho vědomi a proto vsázejí a na to, že pracují s postavami a scénárista je zpracovává tak abychom se dokázali s nimi žít, i kdyby to byli třeba záporné postavy. Tady nic takového neni a pak vlastně všechno to zabíjení je k ničemu a je vlastně nudné. Nicméně v tomhle filmu. se nacházejí dva filmy, jeden o vězních a druhý o super vojácích, v dobrých rukách, by se z toho dali udělat dva slušný filmy, takhle tady máme jeden nevýrazný film. Co mi však příjde vtipné, sou zdejší recenze, které vám o filmu vlastně řeknou dvě věci, ta první je, že všichni sou šikmocí a ta druhá je, že to je parádní masakr. ()

Arsenal83

Som rád, keď sú Aziati dabovaní, lepšie ich rozpoznať. A treba im uznať, že majú ten cit pre odrezávanie prstov, končatín, údov, z ich spotených tvárí razí chtíč zas použiť nejaký ostrý predmet. V tomto sú určite špička, hoci ani mačety afrických režisérov veľmi nezaostávajú. Vlčí lov je čisto orientovaný na krv, ktorá prekrýva aj zápletku, takže uspokojí fanúšikov hororových žánrov podobného razenia, kde pri drvení hláv opäť pochopíte, že krv naozaj tečie. Žlté more tu tak veľmi rýchlo sčervenelo. ()

• Ve filmu bylo použito 2,5 tun umělé krve. (Claw)
  • Natáčanie skončilo 14. apríla 2022. (Arsenal83)
  • Ve scéně, kde japonská císařská armáda prováděla pokusy na lidech, jsou zobrazeny moderní EKG přístroje. (Johnny.ARN)