Tři dny ke svobodě (2010)

Velice příjemná žánrovka s "civilně" vypadajícím Crowem, krásnou Elizabeth Banks a několika chytrými nápady. Skvělá hudba Dannyho Elfmana included.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Vynikající. V první části Relikvie smrti zase série o něco více dospěla, dochází na čím dál častější akční a smrtelné střety a celé výtvarné zpracování je zase o něco temnější, vážnější a dospělejší. Dokonce jsme se dočkali i výborné animované sekvence... Závěr bude opravdu velký.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Pohádka s hromadou vražd a slušnou výpravou. Od Jerryho Bruckheimera bych čekal ale opulentnější vizuální dílo... ale bavil jsem se dobře.

Sherlock (2010) (seriál)

Brilliant. Obviously.

Habermannův mlýn (2010)

Za mě spíš dvě a půl hvězdičky. Herz se pokusil o sondu do vztahů čechů a němců v sudetech - vznikl vizuálně poměrně dobře zvládnutý film, který ale trpí nedostatečným zvládnutím charakterů, občas plytkou prací scénáristy a o jeho vraždu se pokoušejí mizerné postsynchrony a neujasněnost českých/německých dialogů. Škoda, téma je to naprosto zásadní a nabízelo velice zajímavou šanci na pokus o vypořádání se s naší minulostí. Habermannův mlýn je však jen pokusem. PS: Chování některých "vlastenců" po válce daleko lépe zpracoval Hřebejk v Musíme si pomáhat.

Počátek (2010)

Nolan je výjimečný režisér a mně ještě dvě hodiny po projekci víří hlavou to co jsem viděl. Technicky dokonalé, myšlenkově geniální, režisérsky výborné a až na některé zdlouhavé dialogy bezchybné. 90%

Agent bez minulosti (2002)

Zase a znovu se utvrzuji, že tenhle film skvěle oživil stojaté vody filmů o bojovnících proti tajným službám a vládám celého světa. Skvěle natočená akce, bezchybný hlavní hrdina a perfektní scénář. Tohle je za 100%.

Kick-Ass (2010)

Konečně svěží superhero biják! Žádná korekce řeči, absence násilí nebo párání se s podsvětím. Nemám co vytknout - pobavila akce, herci příběh i vtipy. Super.

Vyfič! (2009)

Sladká Ellen Page na cestě ke svému snu - celý příběh je jedno velké klišé, ale příjemně natočené, celý ten podivný sport je zábavný a tak nějak pěkně to všechno funguje. Drew Barrymore si střihla ve svém filmu fajnovou roli, to se musí nechat.

Kawasakiho růže (2009)

Od Pelíšků první Hřebejkův film, u kterého jsem si jistý, že je dobrý. Opravdu dobrý.