Mariňák (2005)

Válečný snímek tak trochu jinak od geniálního Sama Mendese. Nečekejme Scottovské "dokumentární" záběry z boje, tohle je dokument o tom co neoslavují milovníci válečné vřavy. Charaktery nejsou černobílé a každý je trochu hrdina, trochu prase a hlavně člověk.

Hanebný pancharti (2009)

Vůbec si nevzpomenu kdy jsem se v kině naposled takhle bavil. Jedno "Tarantinovské" klišé za druhým a jen co se člověk přestal smát, těšil se na další kousek toho šílence. Může mi někdo říct kde tam hrál S.L.Jackson a Harvey Keitel?

Na odstřel (2009)

Solidní politické drama, jenže efekt není zdaleka takový, jak by si podle obsazení a vlastně i nástupu filmu člověk představoval. Tenhle film asi zapadne do obsáhlého koše žánru.

Old Boy (2003)

Originální i když ne tolik, aby se to nedalo polknout. Plné násilí, ale ne tolik, aby působilo samoúčelně. Podivné, ale ne moc, aby to dávalo smysl. Korejci blázniví!

District 9 (2009)

Tohle oživení už si žánr sci-fi zasloužil.

Předčítač (2008)

To, že jsem podstatnou informaci o Hanně rozpoznal už na začátku vůbec nevadilo, tenhle film jsem si užil. Trochu mě tahal za uši německý akcent všech herců, ještě že se děj neodehrává v Maďarsku...

Pařba ve Vegas (2009)

Zase se nám jednou někdo dokázal oprostit od klišé "fekálních" komedií - Hangover by nebyl ani v rukách režisérů Prciček a podobných filmů vyloženě teenage fekální komedií, ale zcela jistě by mu chyběla řemeslná kvalita, originalita a precizně dávkovaný humor.

Riziko (2000)

Nejsem si jistý, jak dobře si tenhle film zapamatuju; Ribisi zahrál dobře, scénář není špatný, ale chybělo tomu kouzlo výjimečných filmů. Prostě další film z burzovního prostředí...

Veřejní nepřátelé (2009)

Celý film jsem se kochal Mannovým rukopisem, ty záběry prostě miluju. Ruční, divoká, jakoby amatérská kamera snímá úžasné, nákladné kulisy ameriky 30. let. Zarputilý Bale stíhá jakoby bezstarostného Deppa a nebýt občasné ztráty tempa, mohl by to být téměř dokonalý dokument. Jenže to tempo se ztrácí až příliš často a 140 minut začne tlačit.