Agent v sukni (2000)

Taková komedie nemusí být k uvěření, nemusí být dobře zahraná a příběh nemusí být kdovíjaká promyšlená epická záležitost, ale když to není vtipné, nezachrání to ani Martin Lawrence a ta pěkná z CSI:Miami.

Mizerové (1995)

Takhle chutná nejlepší americký popcorn. Kamera se splašeně točí, auta a lidé létají vzduchem a Michael Bay nás divoce baví.

Šňup (2002)

Trochu moc efektů a málo obsahu.

Mr. GS (2008) (pořad)

Tam kde selhává Jan Kraus (nadhled, nestrannost), tam ho Suchánek s Genzerem zastoupí. První díly byly lehkým oťukáváním, nyní se již našli. Je to něco jiného než Krausova politická párty... a asi si to myslím sám :-O

Karamazovi (2008)

Karamazovi si zaslouží chválu už za ten fakt, že jde po dlouhé době o opravdu originální celovečerní film české (a polské) produkce. Skvělá forma je rozumně vyvažována hodnotným obsahem - Bratři Karamazovi jsou natolik poutavé dílo (a v podání Dejvického divadla dostávají ještě další rozměr), že snesou prostředí staré ocelárny a začnou žít rafinovaným prolínáním běžného a života a divadelní hry. Není třeba komentovat výborné herce, Trojan, Holub, Chmela nebo David Novotný jsou na jevišti jako doma a mají dostatek filmových zkušeností, aby jejich podání chytlo a nepustilo. Jednu hvězdičku jsem musel slevit za občasné protěžování divadla oproti životu kolem, film v tu chvíli slevuje z tempa.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Nejzábavnější díl trilogie - trochu se zamotal děj, dostali jsme víc Jacka Sparowa, víc Keiry a mnohem víc triků, takže nám vznikl obrovský kyblík perfektního popcornu. Jen ta délka je šílená.

Vanilkové nebe (2001)

Je to taková kombinace Lynchovského zmatku, trochu Charlieho Kaufmana a mainstreamových filmů se sympatickými hrdiny a idealizovaným světem bohatých. Výsledek je překvapivě zajímavý, originální a celé to drží pohromadě. Oproti Lynchovi nás tvůrci nenechají dlouho pochybovat o jednotlivých linkách vyprávění a na konci vše vysvětlí, ale není to žádná zásadní výtka. Tom Cruise je dobrý herec, to víme a pro roli se hodí. Velice příjemná je Penelope Cruz, dává své postavě uvěřitelnou a zajímavou podobu. Velké překvapení.

Policajt ze San Francisca (1997)

Neurazí, neublíží, jen chybí cokoli navíc oproti standardní šabloně - hodnej polda, hezká manželka/přítelkyně, lump, opuštěná fabrika, padouch umře.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Obvykle mě pohádky baví, baví mě i fantasy a mám rád digi triky, ale v Narnii je všechno nějak podivné, nic není vyloženě dobře zpracované a nejsilnější pocit je n-u-d-a! Ty dvě hodiny se zdály být třemi, dětičky, jak už někdo zmiňoval, jsou protivné a i když je cílovou skupinou dětský divák, bude se pravděpodobně i ten nudit.

Krvavý diamant (2006)

Vynikající drama, které neztrácí tvář ani při náznacích moralizování a vynášení soudů nad zkažeností byznysu. Snad bych mohl kritizovat až příliš tklivý závěr, ale přeci jen... proč by to tak nemohlo být? Skvělý Leo, krásná a šiikovná Jenny Connelly a svět, ze kterého je vám šoufl.